انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ۳۰۰ هزار تومان بیشتر برای نسل ۵ اینتل نسبت به نسل ۴ می ارزه؟  (دفعات بازدید: 2263 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
انتخاب نهایی شده! محدود به این دو:
ایسر تک گرافیکه (اینتل ۴۴۰۰) اما نسل ۴ با پشتیبانی فقط vt-x و صفحه غیرمات - یک میلیون صد هزار ت => مدل مات و ۲ گرافیکه اما گرانتر هم داره
تینکپد دو گرافیکه (AMD ۲ گیگ و اینتل ۵۵۰۰) اما نسل ۵ با پشتیبانی vt-x و vt-d و کیبورد خاص - یک میلیون چهارصد هزار ت

اگر اولی رو خرید کنیم می تونیم یک SSD 120GB هم براش بخریم و هاردش رو تعویض کنیم. اما برای دومی نه. چون کلا ۱,۴۰۰ الی ۱,۵۰۰ موجوده

تصمیم با شما!
سی پی یو نسل ۵ +صفحه مات رو انتخاب کنیم یا نسل ۴ با امکان تعویض هارد با SSD؟
« آخرین ویرایش: 05 مهر 1394، 01:25 ب‌ظ توسط dorf »

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
صفحه‌ی مات چیزیه که نمیشه ازش گذشت! و البته از هارد ssd هم نمیشه ولی به‌نظر من اولویت با هارد ssd هست، هم خیالت از بابت بدسکتور راحته و هم اینکه یه سرعت عالی رو در اختیارت می‌ذاره.

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
انتخاب نهایی شده! محدود به این دو:
ایسر تک گرافیکه (اینتل ۴۴۰۰) اما نسل ۴ با پشتیبانی فقط vt-x و صفحه غیرمات - یک میلیون صد هزار ت => مدل مات و ۲ گرافیکه اما گرانتر هم داره
تینکپد دو گرافیکه (AMD ۲ گیگ و اینتل ۵۵۰۰) اما نسل ۵ با پشتیبانی vt-x و vt-d و کیبورد خاص - یک میلیون چهارصد هزار ت

اگر اولی رو خرید کنیم می تونیم یک SSD 120GB هم براش بخریم و هاردش رو تعویض کنیم. اما برای دومی نه. چون کلا ۱,۴۰۰ الی ۱,۵۰۰ موجوده

تصمیم با شما!
سی پی یو نسل ۵ +صفحه مات رو انتخاب کنیم یا نسل ۴ با امکان تعویض هارد با SSD؟
برای چه کاری میخوای؟
دقت کن تفاوت بین این دو پردازنده در مقدار مصرف انرژی و گرمایی که تولید میکنن و قدرتشون و سخت افزار های وابستشونه.
مقایسه ۲ نوع پردازنده.
http://cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=2484&cmp[]=2193
به نظر من با پردازنده نسل جدید تر و بخر و به فکر باش تا در موقعی که توان مالی داری یه SSD براش بگیری.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
پردازنده اگه قدیمی باشه نمیشه زیاد کاریش کرد
اما بعدا که وضع مالی بهتر بشه میشه ssd رو اضافه کرد :)

البته نظر شخصی منه ، ترجیح میدم چیزی که قویتره رو بگیرم و البته بعدها امکان ارتقای هارد رو داریم توش

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
جدا از بحث پردازنده، پیشنهاد من اینه که ThinkPad بخری. پردازنده‌ها تفاوت عمده‌ای ندارند، هرچند مدل 5005U کمی قوی‌تره.
بابت صفحه براق نگران نباش. MBP من صفحه‌ش براقه و هیچ مشکلی باهاش ندارم. ضمنا اسکرین‌های براق، تصویر باکیفیت‌تری نمایش می‌دن.
بعدا می‌تونی یک SSD بخری و اضافه کنی و اون موقع یک هارد 500GB هم داری که با یک قاب ساده قابل تبدیل به هارد اکسترنال هست.

آفلاین بهنام م ک

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
راستش پیشنهاد منم ثینک پده اما نه این یکی. همین مدل E550 یه مدل با پردازنده برادول 5200U داره که قیمتش زیاد با این یکی فرق نداره. البته فک کنم گرافیکش R7 M260 باشه که شاید یکم نصبت به M260 پرفورمنس کمتری داشته باشه( در عمل فک نکنم زیاد فرقی داشته باشن)
راستش اگه من بودم همیشه پردازنده نسل بالاتر میگرفتم. آخه برادول ، ۱۴ نانومتریه و مصرف باتری و تولید گرماشم کمتره. تازه همیشه چون جدیدتره قطعا تکنولوزی های جدیدتری داره و احتمالا گرافیک اینتلشم بهتر باشه. ینی واقعا اینا ارزششو ندارن؟؟؟؟
به نظر من تا میتونی تو خرید گرافیک صرفه جویی که اما تا میتونی برا پردازنده دست و دل باز!
صفحه ماتم درسته که کیفیتش به نصب براق یه ذره پایینتره (چون رنگا شاداب نیستن) اما برا کسی که بخواد از لپ تاپش تو هر محیطی استفاده کنه واقعا لازمه اما اگه فقط تو خونه یا محیط بسته باهاش کار میکنی مادامی که روشنایی خوبی داشته باشه اصلن نیازی به صفحه مات نداری.
هارد SSD هم بعدا وقتی بودجه شو تونستی فراهم کنی اضافه کن. عجله ای که نیس
من از آنچه تو میگویی بیزارم ولی تا پای مرگ از حق تو برای گفتن آن دفاع میکنم

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
منم نظرم روی پردازنده هست. چون هارد رو میشه عوض کرد و پردازنده رو نه. فکر الآن رو نکن. سال دیگه همین موقع ببین چی داری.