انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فایل اجرایی webstrom رو بیدا نمیکنم!!!  (دفعات بازدید: 930 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین watermelon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 242
فایل اجرایی webstrom رو بیدا نمیکنم!!!
« : 05 اسفند 1394، 10:20 ب‌ظ »
من webstorm رو از سایت خودش دانلود کنم که یه وقتی اکسترکتش کردم به یه فایل با فرمت .sh رسیدم. که اون رو با دستور chmod 755 از طریق ترمینال نصب کردم و خیلی خوب هم نصب شد و اجرا شد و تنظیمات اولیه ش رو هم انجام دادم و برنامه رو بستم. ولی الان که میخوام بازش کنم هر چی سرچ میکنم بیدا نمیشه!!! به سرچی تو گوگل کردم , انگار همه فایل های .sh به این شکل هستن.  ولی هر چی کشتم راه حلی برای یافتن این جور فایل های ندیدم.  ](*,)

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
پاسخ : فایل اجرایی webstrom رو بیدا نمیکنم!!!
« پاسخ #1 : 05 اسفند 1394، 10:30 ب‌ظ »
دستور chmod 755 به اون فایل دسترسی میده . برای اینکه بتونید اجراش بکنید . این دستور برای نصب کردن نیستش :) باید داخل دایرکتوری فایل برید و بنویسید :
./file.sh که file اسم فایلتون هست .
« آخرین ویرایش: 05 اسفند 1394، 10:50 ب‌ظ توسط koosha »
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین watermelon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 242
« پاسخ #2 : 05 اسفند 1394، 10:41 ب‌ظ »
منظورت رو نفهمیدم. من فیلم نصبش رو از youtube دیدم و اون بنده خدا هم با همین دستور نصبش کرد. منم نصبش کردم و فعالش کردم و اجرا شد. حتی زمان اجرا میتونستم به نوار کنار قفلش کنم ولی این کار رو نکردم. منظورت از دایرکتوریش چیه. یعنی همون جایی که فایل دانلود شده ش رو نگه میدارم؟ چون جایی که نصب شده رو نمیدونم. اگه لطف کنی یکم واضح تر بنویسی که دقیقا باید توی ترمینال چه کدی رو بزنم خیلی ممنون میشم.

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 432
  • Life is Good With GNU/Linux
    • Hamidrezakp Web Site
« پاسخ #3 : 06 اسفند 1394، 12:12 ق‌ظ »
منظورت رو نفهمیدم. من فیلم نصبش رو از youtube دیدم و اون بنده خدا هم با همین دستور نصبش کرد. منم نصبش کردم و فعالش کردم و اجرا شد. حتی زمان اجرا میتونستم به نوار کنار قفلش کنم ولی این کار رو نکردم. منظورت از دایرکتوریش چیه. یعنی همون جایی که فایل دانلود شده ش رو نگه میدارم؟ چون جایی که نصب شده رو نمیدونم. اگه لطف کنی یکم واضح تر بنویسی که دقیقا باید توی ترمینال چه کدی رو بزنم خیلی ممنون میشم.
بعد از اکستراکت برو توی پوشه bin و فایل webstorm رو باز کن. و در نوار کناری ثابتش کن . میتونی از داخل خود برنامه گزینه Create Desktop Shortcut رو بزنی. فکر کنم توی بخش تنظیمات برنامه سرچ کنی پیداش میکنی.
HamidRezaKP.ir
Any fool can write code that a computer can understand. Good programmers write code that humans can understand.