انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: میز کار اوبونتو ۱۴.۰۴ چیه و چطور می‌شه توی سبک‌ترین حالت ازش استفاده کرد؟  (دفعات بازدید: 9899 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
۱. مرسی از توضیحات درباره تفاوت بین اعضای خانواده اوبونتو.
۲. من کی گفتم میخوام اوبونتو رو به فدورا ارتقا بدم؟! درسته کم‌سوادم ولی دیگه نه این‌قدر! عرض کردم خیلی دلم میخواد فدورا رو هم تست کنم و به زودی کنار اوبونتوم نصبش می‌کنم.
۳. سوالم این بود که چطور از اوبوتویی که دارم (۱۴.۰۴) به اوبونتو ۱۵.۰۴ ارتقا بدم؟

باید بگم بد سوال پرسیدید نسبت به ارتقاء و تقصیر من نیست ( خودمم تعجب کردم این سوال را شما پرسیدید )

جای شما باشم اپدیت نمیکنم و فایل ایزوی اون را از سایت خود اوبونتو میگیرم و نصب میکنم

ولی اگه میخواید :

http://askubuntu.com/questions/618741/update-ubuntu-14-04-to-15-04

http://askubuntu.com/questions/588019/how-to-upgrade-from-14-10-to-15-04
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین ورگ

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • I am a dead man.
    • ورگ (ادبیات و فرهنگ گیلک)
باید بگم بد سوال پرسیدید نسبت به ارتقاء و تقصیر من نیست ( خودمم تعجب کردم این سوال را شما پرسیدید )

دمت گرم بابت راهنمایی. ولی خداوکیلی بد نپرسیدما. حتا با شماره‌های ۱ و ۲ و ۳ از هم تفکیکشون کردم و بر اساس شماره‌بندی نفر قبلی (صدراله)  نوشتم و نوشته اون رو هم نقل قول کردم.
ولی تجربه ثابت کرده که تو در جواب سوالهای من توجه به حرف و نیاز پرسنده نمی‌کنی زیاد.  ;)  ;D
www.v6rg.com
ادبیات و فرهنگ گیلک

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
ولی تجربه ثابت کرده که تو در جواب سوالهای من توجه به حرف و نیاز پرسنده نمی‌کنی زیاد.  ;)  ;D

دیگه این جوری هام نیست اخه توی نقل قول صدراله هیچ حرفی از ارتقاء نبود نمیدونم روی چه حسابی اون سوال را پرسیدید ولی مهم اینه که الان منظورتون را متوجه شدم ;D ;D
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
ورگ عزیز اون حست راجع به خانواده‌های اوبونتو نمی‌تونه درست باشه، آخه اون‌ها هم چی می‌گن بهش پشتیبانی رسمی دارن (یه اصطلاح قشنگی هست که اون اصطلاح الآن یادم نیست ولی مفهومش اینه که اون حس شما اشتباه)

توصیه من اینه اگر می‌خوای ۱۵.۰۴ رو آزمایش کنی میزکار mate رو دانلود کنی ( داخل لیست برنامه‌هاش یه برنامه هست به نام mate tweak که از داخل اون می‌تونی تنظیم کنی که از compiz استفاده کنه یا از marco - marco در mate معادل همون metacity در gnome 2)
یه امتحانی بکن ببین شاید سیستمت با compiz مشکل داشته باشه --> علت توصیه mate هم وقتی دانلودش کردی خودت متوجه می‌شی فعلا حوصلم نمی‌کشه تایپش کنم (بی‌حالی روزه و ... )
https://ubuntu-mate.org/vivid

اگر فدورا رو می‌خوای امتحان کنی حواست باشه که فدورا اون قدیما به طور پیش‌فرض بسته‌هایی که دانلود می‌کرد رو نگه نمی‌داشت و باید تو تنظیمات یه گزینه بود یادم نیست صفر بود می‌کردیم یک یا یک بود می‌کردیم صفر تا فایل‌ها رو نگه می‌داشت - داخل ۲۲ نمی‌دونم الآن وضعیت به روال سابقه یا فایل‌های rpm دانلودی رو نگه می داره تنظیماتش رو تو اینترنت بگرد ببین وضعیتش چی هست
« آخرین ویرایش: 03 تیر 1394، 07:54 ب‌ظ توسط Sadrolla »
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین ashrar54

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
لینوکس مینت رو هم امتحان کن . برپایه ابونتو هست . خیلی سبک و کاربر پسنده