انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: [بهترین|جالبترین|بدترین] [خاطره|اتفاق|تجربه] گنولینوکسی شما در سال ۹۴ چی بود؟  (دفعات بازدید: 1929 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Droid

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
اول از هم خودم جواب میدم،

میخوام بهترین اتفاقی (گنولینوکسی) که توی سال ۹۴ برام رخ داد رو بگم، اونم چیزی نبود جز آشنایی بیشتر با لینوکس در حدی که اوبونتو رو جایگزین سیستم عامل اصلیم یعنی ویندوز کردم، البته قبل از اون هم میدونستم یه چیزی به اسم لینوکس هست ولی فکر میکردم مربوط به برای هک و کارهای خیلی خفن هست  :o و شبیه به CMD هست  :oops:

تا جایی که یادمه توی انجمن برنامه نویس متوجه شدم یکی از دوستانم از اوبونتو استفاده میکنه، یکی دو بار ازشون راجبش سوال پرسیدم که چجوریاس، و بالاخره کنجاوی کار دستم داد  ;D و اوبونتو رو دانلود و نصب کردم البته با ترس و لرز که یوقت نزنم هاردمو فرمت کنم، از همین مقالات فارسی استفاده کردم، ولی بدون مشکل تونستم نصبش کنم.

یکی دو ماه اول چند باری بخاطر اینکه خبری از IDM و بعضی موارد نبود(یادم نیست چی بودن)، اوبونتو رو حذف میکردم و برمیگشتم به ویندوز۷، ولی نهایتا بعد چند ساعت کار توی ویندوز یه حس عجیبی بهم دست میداد که قابل وصف نیست  ;D همون لحظه ویندوز رو پاک میکردم میرفتم سراغ نصب اوبونتو  :D چند باری این اتفاق افتاد ولی بالاخره من موندم و اوبونتو.

حداقل ۱۵ سالی میشه که کامپیوتر دسترسی دارم، یکی از حسرت هام اینه که چرا این اینقدر دیر با دنیای لینوکس آشنا شدم  ](*,) خیلی دیر :'(

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
بهترین اتفاقی که واسم افتاد این بود که اومدم اینور و در مورد اینور یاد گرفتم و با اینور و اینوریا حال کردم ;)
بدترین هم این بود که شدم اسپمر این انجمن 8)‏‎
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین { AliReaza }

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • اگه کفشت پاتو می زد و از ترس قضاوت مردم پابرهنه نشدی و درد رو به پات تحمیل کردی، دیگر در مورد آزادی شعار نده...

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
سلام
بهترین اتفاق برپایی لاگ توی استانمون بود حتی فقط با سه نفر، بدترینش هم چندتا پروژه به زبان ++C نوشتم که بعدا مشتری برای خروجی توی ویندوز به مشکل برخورد و مجبور شدم یه سری تغییر توش بدم، هرچند اتفاق خیلی بدی نبود اما فقط همین به ذهنم رسید.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
سلام.
نمیخواستم لاگین کنم، ولی یکی از بچه ها پ.خ کرد، دیدم من آدمی نیستم که بخوام جواب یکی که سوال ازم پرسیده رو ندم.
بعد این تاپیک رو دیدم. گفتم برای آخرین ارسالم، اینجا پست بدم :)
بهترین اتفاق: دیدن کلیپ‌های LPIC جادی در اول سال ۱۳۹۴ که باعث شد منو توی دنیای لینوکس یه ۵−۶ سالی به جلو پرتاپ کنه. بدون اون کلیپا شاید الان مثل همین لینوکسی های ویندوزی‌پسند بودم :)

جالب‌ترین اتفاق هم آشنایی با کلی بر و بچ باحال توی گروه تلگرام بود (که اینجا هم هستن). همچنین بالا رفتن اعتماد به نفسم برای اینکه متوجه بشم منم میتونم برنامه نویس بشم :)

بدترین اتفاق هم دقیقا باعث شده که دیگه اینجا فعالیت نکنم و مطمئنم دوستانی که منو میشناسن، دلیلش رو می‌دونن و نیاز به توضیح نیست.
البته اگه جای کلمه‌ی "اتفاق" خاطره و تجربه هم بذارین باز همین جملات بالایی براشون صدق میکنن :)

و البته:
از تمام کسایی که توی این فروم به من کمک کردن تا پیشرفت کنم، واقعا ممنونم. نمیتونم اسم ببرم چون یه طومار میشه :)
بابت تمام سوال‌هایی هم که پرسیدم و جوابی پیدا نشد براش و خودم هفته ها سرچ کردم و به جواب رسیدم (و مسلما با دیگران هم به اشتراک گذاشتم) هم به خودم تبریک میگم (دیگه این یه کار رو که میتونم انجام بدم  ;D)
از تمام کسایی هم که موجب ناراحتی من و باقی دوستان شدن هم دلخوری‌ای به هیچ‌وجه ندارم. خیالتون تخت.

سال خوبی داشته باشید  \\:D/
پر از کد و اسکریپت  8)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
بهترین اتفاق ها:
* ویدئوهای آموزشی LPIC جادی  :)
* تجربه های جالب با RaspberryPI  ;)

بدترین اتفاق: بخاطر برخی مشکلات مجبور شدم برنامه ریزی کنم تا یکی از سرورهامو از سیستم عامل فعلیش که لینوکس هست به سیستم عامل ویندوز سرور تغییر بدم! (امسال این عملیات رو اجرایی میکنم)  :(

آفلاین samis

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
تاریکترین نقطه زندگی من در سال ۹۴ پست گذاشتن در تاپیک "نماگرفت از میزکار گنولینوکس" بود و از الان میدونم بدترین تجربه امسالم پست گذاشتن در این تاپیک خواهد بود.
ینی ملت ، تا این حد جوگیر و بیکار هم میشه واقعا؟!
به گمانم در هیچ جای دنیا دو الف مست را پیدا نخواهید کرد! البته بجز در سردابه های الف های سیاه بیشه!

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 432
  • Life is Good With GNU/Linux
    • Hamidrezakp Web Site
بهترین تجربه من کار با برد میکروکنترولر ها بود . از وقتی رزبری خریدم کلا خیلی در مورد الکترونیک مطالعه میکنم و واقعا دارم پیشرفت میکنم . برنامه نویسی اندروید هم خوب کار کردم و تجربه ام بیشتر شد.
HamidRezaKP.ir
Any fool can write code that a computer can understand. Good programmers write code that humans can understand.