انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راه اندازی وایرلس bcm4311 در آرچ x64 (با کمک روزبه حــل شد)  (دفعات بازدید: 5582 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
  • LONG LIVE FREEDOM
وقت به خیر (:

اولا این دوستان آرچ کار فرنگی چرا جواب سوالهای آدم را نمیدن؟! خفه کردم خودم را بس که تقلا کردم و اهمیت ندادن.

برم سر مشکلم امیدوارم هموطنهای باسواد خودم بتونن کمک کنن!

مشکل من با درایور وایرلس bcm4311 تو آرچ ۶۴ بیتی به روز هست. برای این کارت تو ویکی نوشته باید ماژول bcm43xx را لود کنی که همچین ماژولی دیگه وجود نداره و به جاش فقط b43 هست. از اون استفاده کردم به همراه فیرم وارهای دانلود شده و همچنین فیرم وارهای legacy اوبونتو را هم امتحان کردم. ولی اصلا فایده نداشت. یعنی iwconfig کارت را می بینه ولی وقتی با ifconfig می خوام بیارمش بالا می گه:

SIOCSIFFLAGS: No such file or directory
همچنین تو انجمن انگلیسی آرچ پیشنهاد داده بودن از ndiswrapper استفاده کنید که اون هم امتحان کردم همین داستان را داره.

البته اجالتا یه دانگل usb دارم ولی یه نکته عجیبی هم که هست اینه که وقتی وایرلس لپ تاپ را با کلیدش خاموش می کنم اون هم از کار میوفته!

خیلی اذیتم می کنه این مشکل دو ماه هم هست نتونسته ام برش فایق بشم! راه حلی می شناسید براش؟ می دونید چشه؟ اگه خودم کرنل را بگیرم کامپایل کنم درست میشه؟
« آخرین ویرایش: 25 دی 1388، 11:44 ق‌ظ توسط Hosein-LS »
رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند، به پای هرزه علفهای باغ کال پرست

وطنم

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
فایل rc.conf رو توی مسیر /etc با یه ادیتور مثل kate باز کنید
توی خط ۳۸ توی بخش MADULES این تغییرات رو در ابتدای لیست ماژول ها اعمال کنید :

MODULES=(lib80211_crypt_tkip wl !b43 !b44

این یعنی ماژول های lib80211_crypt_tkip و wl باید لود بشن و !b43 و !b44 بلاک بشن . توجه کنید که ترتیب قرار گیری توی MODULES خیلی مهمه ! پس همینجوری که هست به ابتدای لیست ماژول ها اضافه کنید.

البته فراموش نکنید که پکیج broadcom-wl رو هم با دستور زیر از مخازن kdemod-core (اگر اضافه نکردید به لیست مخازن اضافه کنید) نصب کنید :

sudo pacman -S broadcom-wl
مشکلی بود بگید تا بازم راهنمایی کنم...
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین SAM1

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 382
  • LONG LIVE FREEDOM
روزبه جان دست شما درد نکنه  :) عاااالی بود راهنماییت. دقیق راحت و بدون دردسر و الان این پست را با bcm4311 تو آرچ می زنم.  \\:D/ راستی broadcom-wl ی که تو مخزن kdemod-core بود کرنل قبل از 2.6.32 می خواست و از aur نصب کردم.

باز هم خیلی خیلی ممنون (:
رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند، به پای هرزه علفهای باغ کال پرست

وطنم

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
خواهش می کنم ! وظیفه بود :)
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com