انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اتصال به اینترنت با مودم  (دفعات بازدید: 11734 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Manwe

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
پاسخ به: اتصال به اینترنت با مودم
« پاسخ #15 : 18 تیر 1386، 07:55 ق‌ظ »
دوست عزیز من هم مشکل شما رو دارم بگو چه شمارهای رو تو dns وارد کردی مشکل من هم حل بشه
دوست عزیز میتونی از دی ان اس های معتبر هم استفاده کنی مثل سرورهای OpenDNS که هم سریعتر هستند هم اکوریت تر
208.67.220.220
208.67.222.222
. - .
         \ v /
       \ \   / /
     \ (       ) /
       ^^.^^

آفلاین platoali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 212
« پاسخ #16 : 18 تیر 1386، 08:16 ق‌ظ »
این یک اشتباه خیلی رایج است که در ایران انجام می دهند. پکت های DNS  از  نوع پکت های UDP  هستند. شما اگر از nameservere  ی غیر از اونی که مال ISP شما است استفاده کنید. فقط فاصله ی خودتان را با DNS   سرورتان  اضافه کرده اید. یعنی اگر فاصله ی شما با  DNS  محلی ۲ هاب باشد فاصله شما با هر public DNS  حداقل ۱۵ تا ۲۰ هاب می باشد. که باعث می شود که زمان پرسش شما بیشتر طول بکشد. شما فکر کنید که اینترنت شما کند است و در اصل اینترنت کند نیست این شما هستید کندش کردید. و یک چیز دیگر در این حالت بخاطر نوع پکت ها امکان گم شدن سوال های شما و یا جواب های شما هم بسیار زیاد است. و این خود باعث کند شدن بیش از حد، وقتی که مشکلات شبکه میان شما و بقیه وجود دارد می شود.

اگر ISP  شما معتبر است. همیشه سعی کنید که از DNS  سرور محلی استفاده کنید.

یک عقیده غلط دیگر این است همه فکر می کنند که  public DNS  ها صحیح تر هستند. معمولا بخاط کم کردن فشار از روی آنها  ادمین  این سرور ها سرعت  بروز رسانی  سرور هایشان را پایین می آورند. بخاطر همین احتمال اینکه جوابی که شما از این سرور ها بگیرید قدیمی و غلط باشد بسیار زیاد تر است.

آفلاین Manwe

• Full Member
  • *
« پاسخ #17 : 18 تیر 1386، 07:23 ب‌ظ »
صحبت شما در یک کشور درست صحیح است ولی نه در ایران !!!
من خودم از شاتل استفاده میکنم
دی ان اس سرور هاش ایناس 85.15.1.10-85.15.1.12 ولی متأسفانه وقتی سرور های اون استفاده میکنم تقریباً هیچ سایتی رو باز نمیکنه به هر حال تجربه من اینطوری .‌:)
. - .
         \ v /
       \ \   / /
     \ (       ) /
       ^^.^^

آفلاین platoali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 212
« پاسخ #18 : 18 تیر 1386، 07:59 ب‌ظ »
 در مورد پارس آنلاین مطمئن هستم که اگر کاربری غیر از کاربر پارس آنلاین بخواهد از DNS آنها سوال کند جواب آن کاربر را نمی دهند. شاتل را همین الان چک کردم همین طور بود. اکثر ISP ها اینکار را  می کنند تا ترافیک بی خودی و بار اضافی روی سرورشان نرود. مطمئن هستید که IP تان شاتلی بوده وقتی خواستید از  DNS  سرورشان سوال کنید؟

شاتلی ها را هم از راه خیلی دور می شناسم. آدم های بی سوادی نیستند. حداقل می توانند یک DNS  سرور درست حسابی برای کاربر هاشون داشته باشند.

آفلاین Manwe

• Full Member
  • *
« پاسخ #19 : 18 تیر 1386، 09:09 ب‌ظ »
بله دوست من مطمئنم !!!

در ضمن آی پی من ستاتیک هم میباشد . رنج
۸۵.۱۵.۳۲.
http://ripe.net/fcgi-bin/whois?form_type=simple&full_query_string=&searchtext=85.15.32.&do_search=Search
« آخرین ویرایش: 18 تیر 1386، 09:21 ب‌ظ توسط Manwe »
. - .
         \ v /
       \ \   / /
     \ (       ) /
       ^^.^^