انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سوال  (دفعات بازدید: 888 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hojat.rahnamaei

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
سوال
« : 14 تیر 1395، 09:34 ب‌ظ »
باسلام
من اوبونتو ۱۵ رو در کنار ویندوز ۸ نصب کردم وقتی که برای بار اول سیستم روشن می کنم وارد اوبونتو می شوم درایورهای سیستم باز نمی شن باید ریست کنم بروم داخل ویندوز ۸ درایور باز کنم بعد ریست کنم وارد اوبونتو بشوم ممنوم می شوم کمک کنید.

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
پاسخ : سوال
« پاسخ #1 : 14 تیر 1395، 09:42 ب‌ظ »
اوبونتو ۱۵ یک اعشار هم کنارش داره میشه اونم بگید؟
(در ضمن "سوال" عنوان مناسبی نیست، به جاش مثلا بنویسید (بازنشدن درایور ها در اوبونتو) )
« آخرین ویرایش: 14 تیر 1395، 09:47 ب‌ظ توسط undefined »

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #2 : 14 تیر 1395، 10:02 ب‌ظ »
نقل‌قول
من اوبونتو ۱۵ رو در کنار ویندوز ۸ نصب کردم وقتی که برای بار اول سیستم روشن می کنم وارد اوبونتو می شوم درایورهای سیستم باز نمی شن باید ریست کنم بروم داخل ویندوز ۸ درایور باز کنم بعد ریست کنم وارد اوبونتو بشوم ممنوم می شوم کمک کنید.

اینجا هر کی تاپیک می‌زنه سوال داره, پس عنوان سوال عنوان مناسبی برای این موضوع نیست! بهتره بهش بگیم پارتیشن تا درایو, بعدم هر موقع سوال پرسیدید باید بگید که وقتی پارتیشن را می‌خواید باز کنید چه خطایی را دریافت می‌کنید چون کاربران انجمن علم غیب ندارن تا بدونن خطا چیه! بعدشم اگه اون خطا را سرچ کنی متوجه می‌شی که باز نشدنش مربوط میشه به ویندوز 8 و همون داستان Fast Boot, راه حلش اینه که بسته‌‌ی ntfs-3g را نصب کنی و دستور زیر را بزنی:

sudo ntfsfix /dev/sdXY
ولی یادتون نره که XY یک متغیره و هر دفعه ممکنه یه چیز باشه مثلا /dev/sdb1 یا مثلا /dev/sda3 یا ... برای اینکه بدونی با کدوم پارتیشن کار داری دستور lsblk را بزن!

نقل‌قول
(در ضمن "سوال" عنوان مناسبی نیست، به جاش مثلا بنویسید (بازنشدن درایور ها در اوبونتو) )

درایور چیزی نیست که باز بشه یا بسته بشه مثل در اتاق! منظور ایشون همون پارتیشن بود!
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
« پاسخ #3 : 14 تیر 1395، 11:44 ب‌ظ »

نقل‌قول

درایور چیزی نیست که باز بشه یا بسته بشه مثل در اتاق! منظور ایشون همون پارتیشن بود!
من فقط خواستم اینو برسونم که عنوان سوال باید توضیح کوچکی از مشکل باشه ( و از اونجایی که منظور مبهم بود از الفاظ خودش استفاده کردم )

احتمال زیاد منظور همونی باشه که شما برداشت کردید،ولی ایشون گفتن که باید برن و توی ویندوز درایو(ر؟) رو باز کنن و بعد از اوبونتو قابل دسترسی میشه.

من با این نسخه از ویندوز کار نکردم ، ولی فکر نمی کنم/کردم با باز کردن یک پارتیشن فایل سیستمشو عوض کنه به طرزی که در دفعه اول mount نشه و دفعه دوم بشه. بسته ای که پیشنهاد نصبشو دادید فقط فایل سیستم NTFS برای FUSE ه و حدس میزنم اگر مشکل از فایل سیستم بود قبل از نصب مطلقا کار نمی کرد.

پ.ن: باز نشدن NTFS ربطی به Secure boot نداره و فقط به این خاطره که بعضی توزیع های لینوکس به طور پیش فرض این فایل سیستم رو ندارن.
« آخرین ویرایش: 15 تیر 1395، 10:00 ق‌ظ توسط undefined »

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #4 : 15 تیر 1395، 08:50 ق‌ظ »
باسلام
احتمالا مشکل باز نشدن پارتیشن های شما اینجاست که ویندوز شما کاملا Shutdow نشده . لینک پایین رو ببینید(بگید چه پیغام خطایی میده و متن خطا رو بذارید :) )

http://winaero.com/blog/how-to-disable-or-enable-fast-startup-in-windows-8-1/

دقت کنید که اوبونتو ۱۵.۰۴ ساپورتش تمام شده و اوبونتو ۱۵.۱۰ ساپورتش این ماه تمام میشه (روز دقیق رو نمیدونم)
https://wiki.ubuntu.com/Releases

اگر اوبونتو ۱۵.۰۴ دارید که نسخه جدید اوبونتو (اوبونتو ۱۶.۰۴ ) رو دانلود کنید و نصب کنید و اگر اوبونتو ۱۵.۱۰ دارید یا به اوبونتو ۱۶.۰۴ upgrade کنید یا نسخه جدید اوبونتو رو دانلود کنید و دوباره نصب کنید
« آخرین ویرایش: 15 تیر 1395، 11:38 ق‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین siavash.solimanii

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #5 : 15 تیر 1395، 11:11 ق‌ظ »
مشکل شما ب احتمال زیاد خاموش نشدن کامل ویندوزه fast boot up رو در ویندوز غیر فعال کنید این خاصیت باعث میشه ویندوز درایور هاتون رو unmount نکنه پس غیرفعالش کنید
همچنین secure boot هم توی تنظیمات بایوس غیر فعال کنید

موفق باشید