انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب دوباره اوبونتو در کنار ویندوز 10 بصورت بوت چند گانه  (دفعات بازدید: 1216 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vahid68

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
سلام من اوبونتو 14.04 رو در کنار ویندوز 10 بصورت بوت دو گانه دارم حالا میخوام ارتقا بدم به اوبونتو 16 روش این کار چطوریه در واقع نمیخوام مشکلی برای اطلاعات هاردم و ویندوز 10 پیش بیاد
من یک حجم 20 گیگ از درایوی که ویندوز 10 روش هست رو به اوبونتو اختصاص دادم در صورت امکان این حجم رو هم میخوام به 40 گیگ تغییر بدم

ببخشید یه سوال دیگه : میخوام یه توزیع دیگه از لینوکس رو هم داشته باشم کنار اوبونتو یعنی بوت 3 گانه داشته باشم یعنی هم ویندوز 10 هم اوبونتو و هم یک توزیع دیگه حالا هر چی باشه فرق نمیکنه هر توزیع که شما پیشنهاد بدید لطفا روش این کار رو هم اگه میشه توضیح بدین

با تشکر از این انجمن

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
سلام به انجمن خوش اومدی
یعنی چی تغییر بدم به ۴۰ گیگ؟ یعنی الآن ۲۰ گیگ جدا کردی میخوای دوباره ۲۰ گیگ جدا کنی بهش اضافه کنی؟
اگه اینطوریه که کاری نداره ۲۰ گیگ دوم رو جدا کن و بچسبون به همون ۲۰ گیگ قبل چون این پارتیشنهات چسبیده به هم هستن میتونی اینکارو بکنی.
روش‌های آپگرید هم که توی همین انجمن هست میتونی ازش استفاده کنی.
سیستم‌عامل سومت چیه؟
اگه موقع نصب نزنی پارتیشن‌های سیستم‌عامل قبلی رو پاک نکنی مشکلی پیش نمیاد، فقط باید بعدش گراب رو تنظیم کنی البته اگه خودش تنظیم نشد و نشناخت هر سه‌تارو.

آفلاین vahid68

• Newbie
  • *
آره میخوام اون 20 گیگ رو به 40 گیگ تبدیل کنم
آخه یه مشکلاتی توی ریپازیتوری به وجود اومده که باعث میشه خیلی پکیج ها و یه سری برنامه ها رو از طریق ترمینال نتونم نصب کنم به همین خاطر میخوام یکدفعه ورژن جدید اوبونتو رو نصب کنم نمیدونم اوبونتو 14.04 رو به 16 آپگرید کنم اون مشکلات برطرف میشه ؟!!

سیستم عامل سوم هم فرقی نمیکنه فقط میخوام یه توزیع دیگه از لینکوس رو هم تجربه کنم ببینم چطوریه ولی اوبونتو خودم رو هم میخوام داشته باشم به همین خاطر میخوام بوت سه گانه درست کنم واقعا نمیدونم چطوری این کار رو بکنم .. تشکر از شما چشم توی انجمن میگردم ببینم آموزش این کار رو پیدا میکنم

آفلاین امیــــــر

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 617
  • نرم‌افزار مال منه، نه من مال اون
خوب قاعدتا اگه قرار باشه از مخازن برنامه‌های عمومی برای ۱۴.۰۴ نصب نشه فعلا برای ۱۶.۰۴ هم نصب نمیشه چون هردوتا فعلا پشتیبانی دارن.
همونطور که گفتم کافیه از پارتیشنی که فضا داره ۲۰ گیگ کم کنی و به اون ۲۰تای قبلی اضافه کنی حتی با خود ویندوزت هم میتونی اینکارو بکنی و Extend کنی.
در مورد بوت سه گانه باید بهت بگم بعد ازینکه تونستی سیستم‌عامل سومت رو نصب کنی میتونی گراب که مدیربوت پیش‌فرض اوبونتو هست رو تنظیم کنی البته احتمال زیاد خودش شناسایی می‌کنه اگر نکرد این رو ببین.

آفلاین vahid68

• Newbie
  • *
ممنون بابت توجهتون  :)