انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

کدام رابط کاربری را می پسندید؟

رابط استاندارد : KDE4 - Windows7 - MacOS10.9
رابط تخت : KDE5 - Windows10 - MacOS10.10
برایم فرقی نمی کند ، همیشه از جدید تر استفاده می کنم
هیچکدام ، دوست دارم رابط کاربری خودم را طراحی کنم

نویسنده موضوع: چرا پیشرفت رابط های کاربری ، به پسرفت تبدیل شد؟  (دفعات بازدید: 7182 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
منظور از تیتر تاپیک این نیست که مثلا آیا فلت بهتر است یا .... ، یا اینکه فلت عقب موندست ... ، منظور اینه که اگه مسیر تکامل گرافیک رو از چپ به راست ردیف کنیم رابط فلت پشت سر رابط های سه بعدی و افکت دار میوفته ، این چییزیه که فکر میکنم همه موافقش باشن ، حالا که توی این مسیر مثلا شماره جایگاه فلت 7 و شماره جایگاه گرافیک واقع نمای افکت دار 10 و مثلا شماره گرافیک های پیشرفته تر بیشتر ، چرا بعد از این همه سال توسعه و پیشرفت و حرکت رو به جلو ، باید از شماره بالاتر به شماره پایینتر بره! این نکته ایه که لازم دیدم بگم چون دیدم خیلی از دوستانی که لطف کردن نظرشون و گفتن بیشتر باب مقایسه و انتخاب و سلیقه گفتن ! ممنون.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
حالا که توی این مسیر مثلا شماره جایگاه فلت 7 و شماره جایگاه گرافیک واقع نمای افکت دار 10 و مثلا شماره گرافیک های پیشرفته تر بیشتر ، چرا بعد از این همه سال توسعه و پیشرفت و حرکت رو به جلو ، باید از شماره بالاتر به شماره پایینتر بره!
این مسئله گاهی در دنیای مد هم دیده میشه
مثلا یه نوع خاص شلوار که ۳۰ سال پیش محبوب بوده دوباره مد میشه ولی با کمی ظاهر مدرن تر
به نظر من این هم همونه! طراح ها و هنرمندان و مهندسانی که الهام گرفته از گذشته از یک تم و آیکن قدیمی یه طراحی نو انجام میدن که کمی طعم مدرنتر از گذشته داره . کاربر هایی هم که از تکرار خسته شدند بنا به سلیقشون ممکن هست این طراحی رو انتخاب کنند و وقتی تعداد زیادی کاربر این کار رو میکنند قضیه مد میشه . همین اتفاق هم ممکنه درباره طراحی های تخت بیفته و چند سال دیگه طراحی تخت از مد بیفته!

آفلاین alireza hashemi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
سلام دوستان.
راستش من در اکثر مواقع، زیاد علاقه ای به جواب دادن به این مدل موضوعات نشون نمیدم.
اما احساس میکنم ی موضوعی از قلم افتاده. اون هم اینه که درسته که سخت افزار کامپیوتر های خونگی قوی شده اما دستگاه هایی مانند موبایل و تبلت با سخت افزارهایی مشابه کامپیوترهای خونگی، خیلی کم و گرون قیمت هستن و اکثرا سخت افزارهای ضعیفتری نسبت به کامپیوتر های خونگی دارند. از طرفی اکثر شرکتها به دنبال یکپارچه سازی بین سیستم عامل های کامپیوتر های خونگی و موبایل و تبلت هستند. نکته ی مهم دیگه هم این که مسئله ی cloud computing و استفاده از سخت افزارهای ضعیفتر در دستگاه های خانگی رو هم باید توجه کنیم.
در کل رابط های کاربری جدید با طراحی دو بعدی (اگر حساب شده باشه و شرکتها بتونن در حالت دوبعدی هم رابط با کیفیتی ارائه بدن) میتونه ایده ی خوبی برای نسل جدید کامپیوترها (چه کامپیوتر برای رایانش ابری و چه تبلت و موبایل)باشه.
تا ببینیم آینده ی این نسل از کامپیوترها به کجا میرسه.