انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: آپگرید به Ubuntu16.4 و خاموش نشدن ویندوز10  (دفعات بازدید: 599 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
اول بابت سوالی که راجب به ویندوز دارم از دوستان اینجا عذر خواهی میکنم.ولی بنده به خاطر کارم به ناچار باید با ویندوز هم کار کنم.من به صورت Dual boot و به کمک بوت لودر GRUB از هر دو OS در کنارهم بر روی لپتاپ خود استفاده میکردم.نسخه قبلی که Ubuntu 14.4 بود هیچ مشکلی نداشت.بعد از آپگرید هم هیچ مشکلی تا الان مشاهده نکردم.ولی الان ویندوز 10 ای که دارم نه Hibernate میشود و نه Shutdown.و فقط Restart آن کار میکند !؟ هرچقدر فکر کردم علت رو پیدا نکردم.با جستجوی مختصری که داشتم از ابزار ویندوزی System File Checker استفاده کردم تا شاید علت را بیابم.(دستور sfc /scannow) ولی متاسفانه نتیجه ای نداشت.دوستان به نظر شما کدام منبع نرم افزاری یا سخت افزاری بین این دو OS به صورت مشترک استفاده میشود که باعث تداخل اینها میشود!؟ چون مطمئنم مشکل از ویندوز نیست.مشکل بعد از آپگرید به وجود آمد ! ولی نمیدانم این تداخل از کجاست.قبلا یادمه وقتی دوتا OS داشتم.وقتی بین اوبونتو و ویندوز 7 جابه جا میشدم ساعت سیستم به هم میریخت
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3504
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : آپگرید به Ubuntu16.4 و خاموش نشدن ویندوز10
« پاسخ #1 : 03 آبان 1395، 08:55 ب‌ظ »
جریان ساعت که مشخصه! ویندوز ساعت بایوس رو دستکاری میکنه. واسه همین قاطی میشه!
در مورد خاموش نشدن! اگه قبلا که ۱۴٫۰۴ داشتی، ویندوزت همین ۱۰ یا ۸٫۱ بوده، پس باید دید جریان چیه
ولی اگه مثلا ۷ بوده، خب کلا از ۸ به بعد برای خاموش شدن یا هایبرنیت شدن، شما دیگه توی اوبونتو نمیتونی پارتیشن هایی که فایل سیستمشون NTFS هست رو ماونت کنی و حتما باید ریبوت می کردی ویندوزت رو یا اینکه Fast Startup رو خاموش می کردی.
شاید توی نسخه‌ی جدید اوبونتو جوری تنظیم شده که کلا نمیذاره شما شات داون و ... بکنی چون بعد از روشن شدن، اگه بری تو اوبونتو، ویندوز به شما اجازه نمیده بری توی پارتیشن های NTFS
حالا شما توی نت سرچ کن راجع به خاموش کردن Fast startup. بعد از خاموش کردنش چک کن ببین چی میشه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
پاسخ : آپگرید به Ubuntu16.4 و خاموش نشدن ویندوز10
« پاسخ #2 : 06 آبان 1395، 02:47 ب‌ظ »
ممنون از پاسخت .من قبلا 14.4 داشتم مشکلی نداشت.14.4 رو درکنار 10 استفاده میکردم.و ویندوز هم خاموش میشد.و هم هایبرنت.باشه الان از یک لپ تاپ دیگه پیام میرفستم.حتما تست میکنم.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft