انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: iSSH  (دفعات بازدید: 2395 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Ehsaan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
  • Software Developer
    • ehsaan.me
iSSH
« : 01 شهریور 1396، 07:01 ب‌ظ »
یکی از مشکلاتی که دارم اینه که مشتری‌ها و بعضاً آشناها، مشخصات لاگین سرورهای مجازی شخصی (VPS) خودشون رو برای ستاپ‌کردن برنامه‌ها یا فیکس‌کردن مشکلات نرم‌افزاریش (که اکثرا با یه apt upgrade حل میشن) میفرستن. تعداد بالای این‌ها، باعث میشه که مدیریت این مشخصات یه مقدار سخت بشه. این که پیدا کنم هر کدوم مربوط به چه کسی بوده و این که با پسورد باید وارد بشم یا RSA Key، زندگی رو برام سخت کرده بود!

سال گذشته که این مشکل به اوج خودش رسیده بود، تصمیم گرفتم با نوشتن یه اسکریپت ساده‌ی Node.JS این مشکل رو حل کنم. این اسکریپت رو با اسم iSSH در NPM و GitHub منتشر کردم (که البته استقبال هم نشد :D). نحوه کار این اسکریپت خیلی ساده‌است، شما برای هر رکورد، یه لقب (Alias) انتخاب می‌کنید و اطلاعات هر رکورد با الگوریتم AES و یه Master Password که خودتون تعیین می‌کنید، رمزگذاری/رمزگشایی میشه. تمام اطلاعات هم توی یه فایل json در روت هوم ذخیره میشن که بک‌آپ‌گرفتنش ساده باشه.

این اسکریپت، به خوبی نیازهام رو برطرف می‌کرد و میکنه. اما برای این که هم تمرینی برای اسکریپت‌نویسی با Python کرده باشم و هم این اسکریپت رو برای اکثر سیستم‌های گنو/لینوکسی، « در دسترس‌تر »ش کرده باشم، این اسکریپت رو به Python 2.7 بازنویسی کردم و تحت همین اسم در GitLab منتشرش کردم.

نصب این اسکریپت ساده، خیلی آسونه و تقریبا روی بیشتر توزیع‌های گنو/لینوکس بدون هیچ پیش‌نیاز خاصی به جز sshpass نصب میشه.

برای نصب این اسکریپت روی توزیع اوبونتو و توزیع‌های زیرشاخه‌ی اون، میتونید از PPA من استفاده کنید:
sudo add-apt-repository ppa:ehsaan/ppa
sudo apt update
sudo apt install issh

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
پاسخ : iSSH
« پاسخ #1 : 02 شهریور 1396، 02:40 ق‌ظ »
روش بهینه‌تر می‌تونه این باشه که هر فردی که نیاز به کمک شما داره، کلید شما رو توی سرورش دانلود کنه و آی‌پی و پورت اون سیستم رو می‌تونید توی فایل ssh/config. ذخیره کنید.

آفلاین Ehsaan

• Newbie
  • *
  • Software Developer
    • ehsaan.me
« پاسخ #2 : 02 شهریور 1396، 11:48 ق‌ظ »
درمورد IPها چی؟ اگه اینقدر حافظه‌تون خوبه که پس هیچی ولی من واقعا نمیتونستم ۲۰ ۳۰تا آی پی رو حفظ باشم :)
درمورد rsa key دقیقا به خاطر همینه که توی اسکریپت وارد کردن پسورد برای alias اختیاریه.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #3 : 02 شهریور 1396، 10:47 ب‌ظ »
درمورد IPها چی؟
گفتم دیگه (پست من رو خوندید؟)، فایل ssh/config. برای همینه :)
« آخرین ویرایش: 02 شهریور 1396، 10:49 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین Ehsaan

• Newbie
  • *
  • Software Developer
    • ehsaan.me
« پاسخ #4 : 02 شهریور 1396، 10:53 ب‌ظ »
اوه. نمیدونستم :))

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #5 : 02 شهریور 1396، 11:02 ب‌ظ »
خوب لینک گیت‌لب که گذاشتی کجا هست؟ لینکش رو ندادی.

آفلاین Ehsaan

• Newbie
  • *
  • Software Developer
    • ehsaan.me
« پاسخ #6 : 04 شهریور 1396، 11:35 ق‌ظ »
انجمن یه کم قدیمیه دقیقا نمیدونستم چجوری از تگ url استفاده کنم.
در هر حال اینم لینک گیت لب:
https://gitlab.com/Ehsaan/issh