انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: صحیح نشان ندادن پارتیشن‌ها  (دفعات بازدید: 767 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sina Deuxshiri

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
صحیح نشان ندادن پارتیشن‌ها
« : 18 آبان 1395، 12:56 ب‌ظ »
سلام
دوستان من قصد دارم اوبونتو رُ در کنار ویندوز 8.1 نصب کنم. ابتدا در ویندوز مقدار 100 گیگ و جدا و یک Volume جدید ایجاد کردم.

اما زمانی که در اوبونتو گزینه‌ی Something else و انتخاب می‌کنم تا به صورت دستی پارتیشن بندی کنم، پارتیشن‌ها رُ درست نمایش نمیده. تصویر زیر:

دوستان نکته‌ای که هست من قبلا روی لپ تاپم ویندوز 10 نصب کرده بودم و بعد هم دوباره ویندوز 8.1 نصب کردم. اما نمی‌دونم چرا اوبونتو همچنان می‌نویسه ویندوز 10؟
با یکی از دوستان این انجمن صحبت می‌کردم، ایشون فرمودن که مثل اینکه ویندوز 10 دیسک و به صورت داینامیک درمیاره و راهنمایی کرده بودن که توسط نرم افزار EaseUS Partition Master دیسک و به Basic تبدیل کنم. اما اصلا دیسک من داینامیک نیست و Basic است. تصویر زیر:

با این حال همچنان در اوبونتو پارتیشن‌ها رُ نادرست نمایش میده. میشه راهنماییم کنید. ممنون.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
پاسخ : صحیح نشان ندادن پارتیشن‌ها
« پاسخ #1 : 18 آبان 1395، 03:44 ب‌ظ »
http://s8.picofile.com/file/8273877150/photo_2016_11_08_12_50_00.jpg

طبق این  عکس و  بالاییش شما  ۳ تا  پارتیشن  داری  ! تویه  نصاب اوبونتو  یه  پارتیشنت  زده   size ۱۰۷۳۷۴  خب این  همون  پارتیشن  ۱۰۰ گیگی ای ه  که  تویه  یوندوز  درست  کردی  دیگه ‌!

مشکلت  چیه ؟‌ نوعشم  ntfs هست ! اون  پارتیشن  رو free space ش کن  اوبونتو بنصب روش  خلاص !
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین Sina Deuxshiri

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
« پاسخ #2 : 18 آبان 1395، 05:15 ب‌ظ »
سلام. پارتیشنی که جدا کردم مقدار 100 گیگ حافظه داره. یعنی 102400 مگ. این اون نیست.

آفلاین watermelon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 242
« پاسخ #3 : 18 آبان 1395، 09:10 ب‌ظ »
بهتر اوبونتو رو لایو بالا بیاری و بعد با Gparted پارتیشن ها رو منظم کنی. کار با gparted خیلی ساده و راحتر. من هم موقع یه همیچین مشکل هایی رو داشتم.

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
« پاسخ #4 : 19 آبان 1395، 08:58 ق‌ظ »
نمایش ورودی های گراب ارتباطی به دینامیک یا basic بودن نیست نداره، بلکه بستگی به ایمیج ها و بوت لودر های موجود در سیستم داره.

اون ورودیها به صورت اتوماتیک تولید شدند و نامشون هم با توجه به ورودی های اتوماتیک نامگذاری شدند. این نام میتونسته هرچی باشه. شما میتونی نام ورودی رو به صورت دلخواه تغییر بدی و نام ورودی تاثیری نداره. حالا اسمش win10 باشه 8.1 بوت بشه، اسمش ubuntu باشه kubuntu بوت بشه، اسمش kubuntu باشه fedora بوت بشه... فرقی نمیکنه چون نام ورودی اختیاری هستش و گراب به خود ایمیج کار داره نه به اسم ورودی که به شما نمایش داده میشه.

ضمنا پس از هر تغییر، مخصوصا در زمانیکه چند سیستم عامل در یک سیستم نصب شده اند، نیاز است گراب به روزرسانی بشه وگرنه اطلاعات نادرست را نمایش میده.
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 22 آبان 1395، 05:31 ب‌ظ »
سلام. پارتیشنی که جدا کردم مقدار 100 گیگ حافظه داره. یعنی 102400 مگ. این اون نیست.
البته صد گیگابایت یعنی ۱۰۰٫۰۰۰ مگابایت. درضمن کاملاً درسته و مشکلی وجود نداره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن