انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: بدسکتور  (دفعات بازدید: 1968 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Pou ya

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
بدسکتور
« : 17 دی 1395، 04:57 ب‌ظ »
سلام
من از گنو/لینوکس و ویندوز هم زمان استفاده میکنم و در هردو از یک هارد با فرمت ntfs که دیتام توش هست استفاده میکنم و هارد اکسترنالم رو هم در هر ۲ سیستم عامل استفاده میکنم چون تو اونم دیتا دارم, ایا استفاده از یک هارد چه اکسترنال و چه اینترنال در ۲ سیستم عامل باعت بروز بدسکتور میشه ؟ یا احتمال بروز بدسکتور رو زیاد میکنه ؟

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448
پاسخ : بدسکتور
« پاسخ #1 : 17 دی 1395، 05:10 ب‌ظ »
سلام..
من که فک نمی کنم ارتباط زیادی با bad sector داشته باشه چون bad sector بیش تر سخت افزاریه.. (ولی شاید مثلا فایل سیستم NTFS تون inconsistent بشه.. که bad sector نیس و برای من هر وقت اتفاق افتاده خیلی راحت حل شده.. توسط یه نرم افزارهایی تو ویندوز و توزیع های لینوکسی.. که نمی دونم نسخه های لینوکسیش تا چه حد خوب عمل می کنن..)

نقل‌قول
A bad sector is a sector on a computer's disk drive or flash memory that is either inaccessible or unwriteable due to permanent damage, such as physical damage to the disk surface or failed flash memory transistors.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bad_sector

(این طور که متوجه شدم در شرایط خاص و با انجام یه کارای خاصی یه خطای نرم افزاری شاید اتفاق بیافته که دیسکتون bad sector نداره ولی نرم افزار به اشتباه مشخص کرده که bad sector داره.. که قابل حل هست.. و واقعا خود دیسکتون bad sector نمی گیره..)
« آخرین ویرایش: 17 دی 1395، 05:15 ب‌ظ توسط ارباب! »
Void Linux + XFCE

آفلاین سعيد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 296
« پاسخ #2 : 19 دی 1395، 08:45 ب‌ظ »
نه هارد من مثل هارد شماست ولی ایننجوری نشده ;)

آفلاین Saeid aZm

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • سعید اعظمی هستم و ادمین ماهنامه آنلاین iHARDWARE
« پاسخ #3 : 19 دی 1395، 11:20 ب‌ظ »
با hdd regenerator چک کنید
چه زیباست رایگان بهتر زیستن را به دیگران بیاموزیم .به نظرم همون کاری که با دنیای متن باز میشه کرد.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
« پاسخ #4 : 20 دی 1395، 03:37 ق‌ظ »
ایا استفاده از یک هارد چه اکسترنال و چه اینترنال در ۲ سیستم عامل باعت بروز بدسکتور میشه ؟ یا احتمال بروز بدسکتور رو زیاد میکنه ؟
خیر

آفلاین alipg

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #5 : 20 دی 1395، 10:31 ق‌ظ »
سلام
من از گنو/لینوکس و ویندوز هم زمان استفاده میکنم و در هردو از یک هارد با فرمت ntfs که دیتام توش هست استفاده میکنم و هارد اکسترنالم رو هم در هر ۲ سیستم عامل استفاده میکنم چون تو اونم دیتا دارم, ایا استفاده از یک هارد چه اکسترنال و چه اینترنال در ۲ سیستم عامل باعت بروز بدسکتور میشه ؟ یا احتمال بروز بدسکتور رو زیاد میکنه ؟
خیر ، معمولا بدسکتور در اثر استفاده ناصحیح مثل : جابه جا کردن هارد در حین نوشتن یاخوندن از روی هارد ، ضربه شدید به هارد و  مواردی شبیه به این پیش میاد.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #6 : 02 بهمن 1395، 09:52 ب‌ظ »
بدسکتور سخت افزاری ایجاد نمیشه.ولی خوب ممکنه به علت استفاده مشترک بین گنو/لینوکس و ویندوز ، ویندوز به طور مقطعی check disk انجام بده.خوب Check disk هم ابزاری برای از بین بردن بد سکتوره.ولی نه اون بدسکتوری که به صورت سخت افزاری ایجاد شده باشه (مثلاً ضربه هد دیسک بر روی صفحه و خط انداختن روی آن).
من همیشه توصیه کردم و میکنم با گنو/لینوکس بر روی NTFS فایل ننویسید.ولی میتونید از NTFS بخونید.گنو/لینوکس با EXT4 بیشتر هماهنگه.البته نه اینکه گنو/لینوکس با این NTFS درست کار نمیکنه.خیلی بهتر از ویندوز با NTFS کار میکنه.ولی ویندوز لامصب ، بعضی فایل ها رو از اسمش و نحوه ایجادشون ، Garbage میدونه و حین بوت شدن سیستم بدون اینکه از شما سوال بپرسه اونا رو پاک میکنه !!!!!
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft