انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در وصل شدن به wifi [حل شد]  (دفعات بازدید: 4294 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
پاسخ : مشکل در وصل شدن به wifi
« پاسخ #15 : 22 دی 1395، 03:37 ب‌ظ »
با کابل شبکه ایا وصل هستید به اینترنت؟

بله !!!
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
« پاسخ #16 : 22 دی 1395، 06:23 ب‌ظ »
نقل‌قول
یعنی اینکه دیگه هیچی نداد :) هیچی اروری نگرفتیم و نتیجه اعمال نشد !!! (اگر امکانش هست انلاین باشید)

1: phy0: Wireless LAN
Soft blocked: no
Hard blocked: yes
2: asus-wlan: Wireless LAN
Hard blocked: no
3: asus-bluetooth: Bluetooth
4: hci0: Bluetooth
خوب این یک جواب خوبه. وقتی همه رو unblock کردی phy0 که ظاهراً کارت وایرلست هست، hardblock شده.
برای روشن خاموش کردن وایرلست کلیدی روی لپتاپت هست؟
اگر هست بعد از زدن اون کلید، هم یه list بگیر اینجا بنویس.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #17 : 22 دی 1395، 10:14 ب‌ظ »
داداش FN + F2 هستش دیگه نتیجه هم همون هستش الان ابونتو 16.10 گرفتم لایو بیارم بالا ببینم چطوره !؟!؟؟
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
« پاسخ #18 : 23 دی 1395، 12:00 ق‌ظ »
داداش FN + F2 هستش دیگه نتیجه هم همون هستش الان ابونتو 16.10 گرفتم لایو بیارم بالا ببینم چطوره !؟!؟؟
من هم سیستم قبلیم همین مشکل رو داشت. وقتی روی ویندوز وایرلس رو خاموش می‌کردم، روی اوبونتو مثل آدم روشن نمی‌شد.

همه رو unblock می‌کردم. بعد با دکمه‌ی سخت افزاریش راه می‌افتاد.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #19 : 23 دی 1395، 12:49 ق‌ظ »
بنده اصلا ویندوز ندارم فقط ابونتو هستش !!

آفلاین Saeid aZm

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • سعید اعظمی هستم و ادمین ماهنامه آنلاین iHARDWARE
« پاسخ #20 : 23 دی 1395، 02:16 ق‌ظ »
مدل دستگاهتون رو بگید .  و با استقاده از دستور زیر نسحه بایوستون رو بگید امید وارم بتونیم حلش کنیم .
نقل‌قول
sudo dmidecode -t bios -q
چه زیباست رایگان بهتر زیستن را به دیگران بیاموزیم .به نظرم همون کاری که با دنیای متن باز میشه کرد.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #21 : 23 دی 1395، 01:54 ب‌ظ »
BIOS Information
Vendor: American Megatrends Inc.
Version: K501UX.208
Characteristics:
PCI is supported
BIOS is upgradeable
BIOS shadowing is allowed
Boot from CD is supported
Selectable boot is supported
BIOS ROM is socketed
EDD is supported
5.25"/1.2 MB floppy services are supported (int 13h)
3.5"/720 kB floppy services are supported (int 13h)
3.5"/2.88 MB floppy services are supported (int 13h)
Print screen service is supported (int 5h)
8042 keyboard services are supported (int 9h)
Serial services are supported (int 14h)
Printer services are supported (int 17h)
ACPI is supported
USB legacy is supported
Smart battery is supported
BIOS boot specification is supported
Targeted content distribution is supported
UEFI is supported
BIOS Revision: 5.11

BIOS Language Information
Language Description Format: Long
Installable Languages: 1
en|US|iso8859-1
Currently Installed Language: en|US|iso8859-1

در ضمن میخوام ابونتو 16.10 رو روی فلش بریزمو نصب کنم با چه نرم افزاری انجامش بدم ؟؟؟‌ با برنامه مولتی سیستم که نشد !!

آفلاین Saeid aZm

• Full Member
  • *
« پاسخ #22 : 23 دی 1395، 03:44 ب‌ظ »
BIOS Information
Vendor: American Megatrends Inc.
Version: K501UX.208
Characteristics:
PCI is supported
BIOS is upgradeable
BIOS shadowing is allowed
Boot from CD is supported
Selectable boot is supported
BIOS ROM is socketed
EDD is supported
5.25"/1.2 MB floppy services are supported (int 13h)
3.5"/720 kB floppy services are supported (int 13h)
3.5"/2.88 MB floppy services are supported (int 13h)
Print screen service is supported (int 5h)
8042 keyboard services are supported (int 9h)
Serial services are supported (int 14h)
Printer services are supported (int 17h)
ACPI is supported
USB legacy is supported
Smart battery is supported
BIOS boot specification is supported
Targeted content distribution is supported
UEFI is supported
BIOS Revision: 5.11

BIOS Language Information
Language Description Format: Long
Installable Languages: 1
en|US|iso8859-1
Currently Installed Language: en|US|iso8859-1

در ضمن میخوام ابونتو 16.10 رو روی فلش بریزمو نصب کنم با چه نرم افزاری انجامش بدم ؟؟؟‌ با برنامه مولتی سیستم که نشد !!

خوب بیاین مرحله به مرحله بریم جلو:
سوال اول رو ج بدیم تو ابونتو با disk creator میتونید بوتیبل کنید اگه ایمشو درست گفته باشم چون من مینت هستم هستش ابزارش تو ابونتو .

خوب رفع مشکلات شما :
خوب فرمودید که ووایرلس شما شخناخته نمیشه .راه حلی که من موفع مواجهه با چنین مشکلاتی مواجه میشم :
اول چک می کنیم که ایافریمور بایوس بروز هست چون عدیده مشکلات سخت افزاری و عدم سازگاری از این عامله که سازنده ها نهایت سعیوشن رو می کنن با بروز رسانی این مشکل رو رفع کنن اما بیشتر کابران از وجود چنین عاملی بی خبر هستن:
نسخه جدیدی برای دستگاهتون اومده و نسخه ۳۰۱ یک هست که ۶ ورژن بالاتر از نسخه ای هست که استفاده می کنید :از طریق لینک زیر دانلود و ادیت کنید :
نقل‌قول
https://www.asus.com/us/Notebooks/K501UX/HelpDesk_Download/
برای اپدیت هم میتونید از طریق ویندوز یا صفحه بایوس اقدام به اپدیت کنید .برای این کار یعنی اپدیت از صفحه بایوس فایل رو داخل فلش درایو بریزید و وصل کنید به دستگاه در هنگام استفاده از ابزار باویس صفحه بایوس خودش فایل رو مسشناسه .

بعد از نصب ابونتواگه مشکلی بودب  تو وایرلس و سازگاری با کابل شبکه وصل بشید و  حتما بلافاصله سیستم عامل رو از طریق ابزار اپدیت سنتر و یا کامند بار با دست زیر اپدیت کنید :

نقل‌قول
sudo apt-get update; sudo apt-get upgrade

بعد از بروز رسانی و یکبار راه اندازی برید از طریق ابزار additional driver  بزار یه سر چی بزنه حتما درایور مورد نظرتون روپیدا می کنه  اوکی میشه .

برای گرافیک هم خودتش باز تشخیص میده و درایور xorg  رو پیشنهاد می ده که فعالش کنید .

با تشکر

چه زیباست رایگان بهتر زیستن را به دیگران بیاموزیم .به نظرم همون کاری که با دنیای متن باز میشه کرد.

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من
« پاسخ #23 : 23 دی 1395، 05:49 ب‌ظ »
ماژول wifi رو پیدا کن (یه چیزی شبیه iwlmvm یا iwlwifi). ماژول رو remove کن. بعدش همین دستور unblock رو امتحان کن. دوباره ماژول رو load کن. ببین چی میشه.

واسه دیدن ماژول ها از کامند lsmod و واسه حذف و اضافه کردن ماژول ها از modprobe استفاده کن.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
« پاسخ #24 : 23 دی 1395، 07:42 ب‌ظ »
چجوری remove کنم ؟؟

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • Arch + KDE
پاسخ : مشکل در وصل شدن به wifi [حل شد]
« پاسخ #25 : 24 دی 1395، 02:18 ق‌ظ »
سلام دوستان . خوب با کمک  Saeid aZm تونستم مشکلات رو حل کنم خوب . راحل :

1 - بایوستون رو اپدیت کنید از سایت خود لپتاپتون اپدیت رو دانلود کنید و روی فلشتون بریزید و از طریق BIOS اپدیت کنیدش.

برای پیدا کردن مدل BIOS : توی ترمینال بزنید :‌ sudo dmidecode -t bios -q | grep Version
اگر نمیدونید چجوری اپدیت رو وارد کنید از این آموزش استفاده کنید :‌ https://www.youtube.com/watch?v=ykXrik89TpI

مال شما ممکنه اینجوری نباشه با توجه به مدل لپ تاپتون توی گوگل بنویسید چگونه بایوس لپ تاپ مثلا ایسوس رو اپدیت کنیم . (انگلیسی  ;D)

2 - بعد ترمینال رو باز کنید و بنویسید sudo apt-get update; sudo apt-get upgrade . (با Software Update هم یه بار اپدیت کنید.)

3 - حالا Additional Drivers رو باز کنید و ببنید درایورش اومده یا نه اگر اومده که انتخابش کنید اگرم نیومده که ادامه مراحل رو برید.

4 - ترمینال رو باز کنید و lsmod | grep name laptop khodeton رو بزنید بعد یه همچین چیزی باید داشته باشید asus_nb_wmi .

5 - خوب حالا به ترتیب این دستور هارو بزنید (با توجه با قسمت بالا) sudo -i , echo "options asus_nb_wmi wapf=0" > /etc/modprobe.d/asus.conf, exit . حالا یه بار reboot رو بزنید .

6 - حالا وقتی سیستم اومد بالا ترمینال رو باز کنید و همون دستورات بالا رو وارد کنید این دفعه به جای مقدا 0 مقدار 1 رو بدید بهش

و دوباره reboot کنید.

امیدوارم اوکی بشه موفق باشید .
« آخرین ویرایش: 26 دی 1395، 10:21 ق‌ظ توسط Alireza_MM »

آفلاین Saeid aZm

• Full Member
  • *
« پاسخ #26 : 24 دی 1395، 02:28 ق‌ظ »
سلام دوستان . خوب با کمک  Saeid aZm تونستم مشکلات رو حل کنم خوب . راحل :

1 - بایوستون رو اپدیت کنید از سایت خود لپتاپتون اپدیت رو دانلود کنید و روی فلشتون بریزید و از طریق BIOS اپدیت کنیدش.

اگر نمیدونید چجوری اپدیت رو وارد کنید از این آموزش استفاده کنید :‌ https://www.youtube.com/watch?v=ykXrik89TpI

مال شما ممکنه اینجوری نباشه با توجه به مدل لپ تاپتون توی گوگل بنویسید چگونه بایوس لپ تاپ مثلا ایسوس رو اپدیت کنیم . (انگلیسی  ;D)

2 - بعد ترمینال رو باز کنید و بنویسید sudo apt-get update; sudo apt-get upgrade . (با Software Update هم یه بار اپدیت کنید.)

3 - حالا Additional Drivers رو باز کنید و ببنید درایورش اومده یا نه اگر اومده که انتخابش کنید اگرم نیومده که ادامه مراحل رو برید.

4 - ترمینال رو باز کنید و lsmod | grep name laptop khodeton رو بزنید بعد یه همچین چیزی باید داشته باشید asus_nb_wmi .

5 - خوب حالا به ترتیب این دستور هارو بزنید (با توجه با قسمت بالا) sudo -i , echo "options asus_nb_wmi wapf=0" > /etc/modprobe.d/asus.conf  exit . حالا یه بار reboot رو بزنید .

6 - حالا وقتی سیستم اومد بالا ترمینال رو باز کنید و همون دستورات بالا رو وارد کنید این دفعه به جای مقدا 0 مقدار 1 رو بدید بهش

و دوباره reboot کنید.

موفق باشید .

2.
sudo apt-get update; sudo apt-get upgrade
4.
lsmod | grep asus
5.
sudo -i
echo "options asus_nb_wmi wapf=0" > /etc/modprobe.d/asus.conf
exit