انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکلی عجیب در نصب اوبونتو  (دفعات بازدید: 1533 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Kharg Island

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
مشکلی عجیب در نصب اوبونتو
« : 24 دی 1395، 01:53 ق‌ظ »
سلام خدمت دوستان عزیز

بنده تازه به لینوکس اوبونتو میخوام مهاجرت میکنم و کتاب آموزش اوبونتو برای تازه واردها رو بطور کامل مطالعه کردم. حالا قصد دارم ویندوز 7 که در حال حاضر روی سیستم هست رو برای کار های پدرم بذارم و اینکه اوبونتو رو هم برای خودم در کنار ویندوز نصب کنم. و اما مراحل نصب رو طبق کتاب پیش رفتم. اما یه چیزی عجیبی که وجود داره اینه که . وقتی اوبونتو رو بصورت Live یا در هنگام نصب پیش میبرم ، صدای فکر کنم فن سی پی یو زیاد میشه. یعنی انقدر دور میگیره که صداش به شدت زیاد میشه و با نهایت سرعت میچرخه. بخاطر همین یه مقدار ترسیدم ، اگه میشه منو راهنمایی کنید. واقعا علاقه مند هستم که وارد دنیای لینوکس بشم.

مشخصات سیستم بنده :

مادربرد : GIGABYTE Z-X170 Gaming 3
سی پی یو : Intel Core i7 Skylake Box 3.40Ghz
رم : 8GB DDR3 3200MHz
هارد : 1TB WD Blue
گرافیک : Zotac Nvidia 4GB ddr3

با تشکر دوستان عزیز

آفلاین Saeid aZm

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • سعید اعظمی هستم و ادمین ماهنامه آنلاین iHARDWARE
پاسخ : مشکلی عجیب در نصب اوبونتو
« پاسخ #1 : 24 دی 1395، 02:35 ق‌ظ »
سلام خدمت دوستان عزیز

بنده تازه به لینوکس اوبونتو میخوام مهاجرت میکنم و کتاب آموزش اوبونتو برای تازه واردها رو بطور کامل مطالعه کردم. حالا قصد دارم ویندوز 7 که در حال حاضر روی سیستم هست رو برای کار های پدرم بذارم و اینکه اوبونتو رو هم برای خودم در کنار ویندوز نصب کنم. و اما مراحل نصب رو طبق کتاب پیش رفتم. اما یه چیزی عجیبی که وجود داره اینه که . وقتی اوبونتو رو بصورت Live یا در هنگام نصب پیش میبرم ، صدای فکر کنم فن سی پی یو زیاد میشه. یعنی انقدر دور میگیره که صداش به شدت زیاد میشه و با نهایت سرعت میچرخه. بخاطر همین یه مقدار ترسیدم ، اگه میشه منو راهنمایی کنید. واقعا علاقه مند هستم که وارد دنیای لینوکس بشم.

مشخصات سیستم بنده :

مادربرد : GIGABYTE Z-X170 Gaming 3
سی پی یو : Intel Core i7 Skylake Box 3.40Ghz
رم : 8GB DDR3 3200MHz
هارد : 1TB WD Blue
گرافیک : Zotac Nvidia 4GB ddr3

با تشکر دوستان عزیز

نگران نباشید چون فایل های خود سیستم عامل روی رم و فرایند خوانش و بارگذاری از روی دی وی رام روی رم هست کمی پردازنده رو درگیر می کنه از روی هارد باشه بعد نصب این صداها از بین میرن و سیستم پایدار تر خواهد بود
چه زیباست رایگان بهتر زیستن را به دیگران بیاموزیم .به نظرم همون کاری که با دنیای متن باز میشه کرد.

آفلاین Kharg Island

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 24 دی 1395، 03:46 ق‌ظ »
نگران نباشید چون فایل های خود سیستم عامل روی رم و فرایند خوانش و بارگذاری از روی دی وی رام روی رم هست کمی پردازنده رو درگیر می کنه از روی هارد باشه بعد نصب این صداها از بین میرن و سیستم پایدار تر خواهد بود

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون. الان نشستم چک کردم دیدم صدای فن CPu نیست. صدای فن کارت گرافیک هستش. واقعا دور فن به شدت بالا میره. خلاصه اومدم طبق کتاب همه ی عملیات رو برای نصب انجام داد. برای حافظه مجازی مقدارش رو هم اندازه رم کامپیوتر یعنی 8024 مگابایت دادم و روی swap area  و همچنین روی logical گذاشتمش. بعد رفتم برای حافظه اصلی که همون 300000 مگابایت رو بهش اختصاص دادم و روی primary گذاشتمش و در نهایت بهش / یا روت اضافه کردم. اما جالبیش اینجاست موقع نصب مرحله اول install شدن رو میره و در مرحله copy file system به اروری بر میخورم که نوشته فایل boot موجود نیست و تا زمانی که فایل بوت نباشه نصب ادامه پیدا نمیکنه.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

یــــا عــــلـــــی

آفلاین alipg

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #3 : 24 دی 1395، 10:39 ق‌ظ »

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون. الان نشستم چک کردم دیدم صدای فن CPu نیست. صدای فن کارت گرافیک هستش. واقعا دور فن به شدت بالا میره. خلاصه اومدم طبق کتاب همه ی عملیات رو برای نصب انجام داد. برای حافظه مجازی مقدارش رو هم اندازه رم کامپیوتر یعنی 8024 مگابایت دادم و روی swap area  و همچنین روی logical گذاشتمش. بعد رفتم برای حافظه اصلی که همون 300000 مگابایت رو بهش اختصاص دادم و روی primary گذاشتمش و در نهایت بهش / یا روت اضافه کردم. اما جالبیش اینجاست موقع نصب مرحله اول install شدن رو میره و در مرحله copy file system به اروری بر میخورم که نوشته فایل boot موجود نیست و تا زمانی که فایل بوت نباشه نصب ادامه پیدا نمیکنه.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

یــــا عــــلـــــی
احتمالا بوت روی uefi نیست؟
پارتیشن‌تیبل روی GPT   نیست؟
فایل iso از کجا گرفتی؟
md5 فایل رو چک کردی؟

آفلاین Kharg Island

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 24 دی 1395، 07:14 ب‌ظ »
دوست عزیز ممنون از پاسختون.

مشکل برطرف شد. دقیقا ایراد از همون UEFI بود. اماخب همچنان مشکل سرعت فن کارت گرافیک پا برجاست. طبق جستسجوی زیادی که درون تاپیک ها کردم مشکل افزایش ناگهانی سرعت فن گرافیک بخاطر هسته لینوکس هستش. حالا بنده طبق این تاپیک درون انجمن این کار رو انجام دادم. اما خب به یک پیغام برخورد کردم. دیگه برا اینکه تاپیک از نظم نیوفته مشکلمو توی تاپیک خودم مطرحش میکنم:

بعد از دانلود کردن هسته لینوکس با ورژن جدید 4.9.3 و اکسترکت کردن آن. رفتم توی ترمینا از دستور زیر استفاده کردم :

sudo apt-get install ncurses-dev kernel-package build-essential

و حدود یک ساعتی شروع به دانلود فایل های مورد نیازش کرد.ورژن اوبونتو بنده هم 16.04 LTS هست.
حالا با این ویغام رو به رو شدم. فقط خواهش میکنم زود کمکم کنین. فن گرافیک بوش بلند شده ;D ;D