انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب Burg در UEFI  (دفعات بازدید: 1147 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 807
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
نصب Burg در UEFI
« : 12 بهمن 1395، 02:45 ب‌ظ »
روی هارد GPT دوال بوت اوبونتو و ویندوز رو با UEFI دارم (پارتیشن اول ویندوز و پارتیشن دوم اوبونتو ، secure boot = off) ، Burg رو به روش معمولی نصب کردم اما همچنان بوت لودر رو Grub اجرا میکنه و خبری از Burg نیست.
ظاهرا Burg از UEFI پشتیبانی نمی کنه و بجاش http://www.rodsbooks.com/refind/ رو توصیه می کنن ، اما من می خوام ببینم راهی هست که از خود Burg استفاده کنم؟
« آخرین ویرایش: 12 بهمن 1395، 02:54 ب‌ظ توسط enCODEr »

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
پاسخ : نصب Burg در UEFI
« پاسخ #1 : 13 بهمن 1395، 06:18 ق‌ظ »
سلام  :)
شما مطمئن هستین که BURG رو کامل نصب کردین و خطا نداد آخه BURG روی GPT اصولا خطایی به این شکل می ده :
Embedding is not possible.  GRUB can only be installed in this setup by using blocklists.  However, blocklists are UNRELIABLE and their use is discouraged..
if you really want blocklists, use --force.
که در این صورت اگر شما موقع نصب سوییچ --force رو هم جلوی burg-install قرار بدین (که همون طور که گفته شده اصلا توصیه نمی شه) باز هم به ارور می خوره
sudo burg-install /dev/sda2 --force
(که البته sda2 مال منه مال شما هر چی بود رو اون نصب می کنین)

پ.ن : در کل نصب BURG روی سیستم های جدید کار جالبی به نظر نمی رسه چون از سال ۲۰۱۰ دیگه آپدیت نشده و خیلی با شرایط فعلی قدیمی به نظر می رسه و حتی تو داکیومنت های کونیکال هم راهنمای نصب مربوط به اوبونتو ۱۰−۱۱ هستش و به نظر من نصب BURG روی ورژن های جدید و به خصوص با سخت افزار جدیدی که شما دارین جز خراب کردن اوضاع فایده ی دیگه ای نداره
به نظر من شما تو شخصی سازی گراب به یک بگ راند زیبا بسنده کنین بهتره چون گراب جز حیاتی ترین قسمت هاست و سپردنش به یک نرم افزار قدیمی که حتی تو مخازن رسمی هم قرار نداره کار درستی به نظر نمیاد

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 807
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
پاسخ : نصب Burg در UEFI
« پاسخ #2 : 13 بهمن 1395، 11:42 ب‌ظ »
سلام به شما.
بله کامل نصب شد ، پارتیشن اول ویندوز بود ، ویندوز دو پارتیشن قبل از درایو C در UEFI میسازه که فکر میکنم توی یکشون اطلاعات بوت هست. اما اجرا نمی شد چون اصلا از UEFI پشتیبانی نمیکنه ، در عوض rEFInd رو نصب کردم و تم های خیلی زیبایی داره.