انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دنبال یه دانلود منیجر در حد IDM گشتم نبود نگرد نیست!!!  (دفعات بازدید: 5912 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
از تور می خوایی دان کنی افزونه هایه موزیلا که تو بلاگ اقای امیر صمیمی ( سازنده  دانلود  منیجر پرسپولیس ) گزاشته  استفاده کن : |

یا  تور رو کانفیگ کن  به  صورت عادی مثل یه  فیلتر شکن  روی کل سیستمت  ران شه !
اتفاقا از آموزشی که ایشون تو سايتشون زحمت کشیدن گذاشتن استفاده کردم افزونه فلش گات رو نصب کردم و پرسپولیس رو باهاش همگام کردم مو به مو طبق آموزش ایشون ولی متاسفانه توی تور کار نمی کنه و همچنین از سه تا سایت مذکور که لینک گذاشتم دانلود نکرد... اگر پرسپولیس روي سيستمتون نصبه می تونید لینک هایی رو که گذاشتم باز کنید و امتحان کنید دوست من

تور قرار نیست بهت کمک کنه چیزی دانلود کنی, دانلود منیجر‌ها هیچ کدوم ساکس تور را مستقیم قبول نمی‌کنن یعنی اگر تو قبل دستور دانلود با wget بزنی torsocks اتفاقی نمی‌افته و خطا می‌گیری! باید ساکس تور را تبدیل کنی به http تا بتونه باهاش دانلود کنه, ابزار‌هایی که این کار را برات می‌کنن زیادن مثل polipo, privoxy, proxychains و .....! یه آموزش کامل نوشته بودم راجعش حتی ویدئو کست هم راجعش ساخته بودم اما خب به لطف دوستان کلا حذف شد :) ولی خب توی همین انجمن سوال کنی راجع به راه اندازیشون دوستان کمک می‌کنن :)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • second years of moving to GNU Linux world so happy
از تور می خوایی دان کنی افزونه هایه موزیلا که تو بلاگ اقای امیر صمیمی ( سازنده  دانلود  منیجر پرسپولیس ) گزاشته  استفاده کن : |

اتفاقا از آموزشی که ایشون تو سايتشون زحمت کشیدن گذاشتن استفاده کردم افزونه فلش گات رو نصب کردم و پرسپولیس رو باهاش همگام کردم مو به مو طبق آموزش ایشون ولی متاسفانه توی تور کار نمی کنه و همچنین از سه تا سایت مذکور که لینک گذاشتم دانلود نکرد... اگر پرسپولیس روي سيستمتون نصبه می تونید لینک هایی رو که گذاشتم باز کنید و امتحان کنید دوست من

سلام دوست گرامی

برای استفاده از پروکسی های ساکس در پرسپولیس و آریا باید اونها رو با استفاده از polipo و یا privoxy به http تبدیل بفرمایید. این راهنمای polipo در ویکی فارسی اوبونتو هست
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Polipo

و این راهنمای privoxy در ویکی آرچ هست
https://wiki.archlinux.org/index.php/Privoxy#Forwarding_through_tor

اگر مشکل یا سوالی بود در اینجا اطلاع بدید
https://github.com/persepolisdm/persepolis/issues

موفق باشید
درود بر شما دوست عزیز
لینک هایی رو که گذاشتید رو حتما چک میکنم درضمن یه مطلب : چند بار با ورسپولیس دانلود کردم دانلودش به اتمام رسید و خواستم فایل دانلودی رو باز کنم اما یه پوشه ی خالی بمن تحویل داد اول  فکر کردم که هیدن کرده اما هرچی جستجو کردم به نتیجه نرسیدم نمیدونم ایراد از چی بود
سربلند باشید

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
با سلام

اگر دنبال یک نرم افزار خوب برای دانلود میگردی ، یک نرم افزار هست که خیلی هم عالیه و صد البته ساخته دست یکی از اعضای انجمن خودمون هست‌:

دانلود منیجر پرسپولیس :‌ http://persepolisdm.github.io/
امتحان کردم دوست عزیز از سایتهای مذکور دانلود نکرد از يوتيوب هم همینطور چون يوتيوب رو با تور باز میکنم پرسپولیس توش کار نمی کنه هر کاری میکنم

راهنمای دانلود از یوتیوب و افزونه های کروم و فایرفاکس رو از صفحه گیتهاب پرسپولیس ببینید
ممنون دوست من ولی مشکل من دانلود از یوتیوب نیست اونو هرجور شده حتی با ربات تلگرام میتونم دانلود کنم مشکل من دانلود فیلم از سایت هایی هست که لینک گذاشتم البته یکی از دوستان یه ترفندی رو پیشنهاد کرد که تقریبا 50 درصد مشکلم حل شد

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *

تور قرار نیست بهت کمک کنه چیزی دانلود کنی, دانلود منیجر‌ها هیچ کدوم ساکس تور را مستقیم قبول نمی‌کنن یعنی اگر تو قبل دستور دانلود با wget بزنی torsocks اتفاقی نمی‌افته و خطا می‌گیری! باید ساکس تور را تبدیل کنی به http تا بتونه باهاش دانلود کنه, ابزار‌هایی که این کار را برات می‌کنن زیادن مثل polipo, privoxy, proxychains و .....! یه آموزش کامل نوشته بودم راجعش حتی ویدئو کست هم راجعش ساخته بودم اما خب به لطف دوستان کلا حذف شد :) ولی خب توی همین انجمن سوال کنی راجع به راه اندازیشون دوستان کمک می‌کنن :)
حق با شماست دوست خوب من اولش هم اشاره کردم که هنوز به ماه نکشیده که از ویندوز کوچ کردم اومدم گنو لینوکس توزیع اوبونتو خب پس تازه کارم برای من که 15 سال با ویندوز بزرگ شدم و همه کارامو با اون انجام میدادم سخته اولش کار با یه سیستم عامل دیگه... خیلی هم سرچ کردم تا آموزش کامل کار با دانلود منیجر های لینوکس رو جایی پیدا کنم و راستش سر در گم هم شدم هرکی از یه دانلود منیجر تعریف میکنه خیلی ها هم میگن دانلود منیجر پیش فرض اوبونتو (wget) از همشون بهتره حالا اگه شما میتونی یجوری آموزش بدی یا لینک مفید درباره این مساله داری خوشحال میشم دریغ نکنی
برقرار باشید

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *

حق با شماست دوست خوب من اولش هم اشاره کردم که هنوز به ماه نکشیده که از ویندوز کوچ کردم اومدم گنو لینوکس توزیع اوبونتو خب پس تازه کارم برای من که 15 سال با ویندوز بزرگ شدم و همه کارامو با اون انجام میدادم سخته اولش کار با یه سیستم عامل دیگه... خیلی هم سرچ کردم تا آموزش کامل کار با دانلود منیجر های لینوکس رو جایی پیدا کنم و راستش سر در گم هم شدم هرکی از یه دانلود منیجر تعریف میکنه خیلی ها هم میگن دانلود منیجر پیش فرض اوبونتو (wget) از همشون بهتره حالا اگه شما میتونی یجوری آموزش بدی یا لینک مفید درباره این مساله داری خوشحال میشم دریغ نکنی
برقرار باشید

یکم همت کنی و مقاله‌ها و مستندات را بخونی راه میوفتی, نگرانش نباش  ;) آموزش زیاد هست توی گوگل یه دستور خوب هم اینه:

man wget
موفق باشید :) البته من خودم از آریا2 استفاده می‌کنم ولی خب می‌دونم دابلیوگت فوق العاده خوبه! حتی می‌تونی اگه کمبودی بود چندتا اسکریپت کوچیک با بش هم بنویسی برای خودت :)

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *

برقرار باشید

یکم همت کنی و مقاله‌ها و مستندات را بخونی راه میوفتی, نگرانش نباش  ;) آموزش زیاد هست توی گوگل یه دستور خوب هم اینه:

man wget
موفق باشید :) البته من خودم از آریا2 استفاده می‌کنم ولی خب می‌دونم دابلیوگت فوق العاده خوبه! حتی می‌تونی اگه کمبودی بود چندتا اسکریپت کوچیک با بش هم بنویسی برای خودت :)
ممنونم دوست عزیز
باید یه روز وقت کنم بنشینم ترجمه کنم ببینم چی میگه ولی در کل کنجکاو شدم بدونم wget چه برتری ای نسبت به idm داره من خودم طرفدار لینوکس هستم و خیلی ناراحتم که توی ایران هنوز خیلی از کاربرا نميدونن که به غیر از ویندوز هم سیستم عامل وجود داره و این مسأله محدودیت کاربران لینوکس و مک در ایران رو امیدوارم یه روز به پایان برسه...فکر میکنم شما تجربه کافی کار با لینوکس رو داشته باشی پس منو قانع کن

آفلاین احسان فعالپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 408
یه راهنماییه خیلی جزئی اینجا هست، شاید مفید باشه:

http://bbs.archusers.ir/viewtopic.php?id=343
عضو ارشد فدراسیون بیکاران ایران FBI

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
ممنونم دوست عزیز
باید یه روز وقت کنم بنشینم ترجمه کنم ببینم چی میگه ولی در کل کنجکاو شدم بدونم wget چه برتری ای نسبت به idm داره من خودم طرفدار لینوکس هستم و خیلی ناراحتم که توی ایران هنوز خیلی از کاربرا نميدونن که به غیر از ویندوز هم سیستم عامل وجود داره و این مسأله محدودیت کاربران لینوکس و مک در ایران رو امیدوارم یه روز به پایان برسه...فکر میکنم شما تجربه کافی کار با لینوکس رو داشته باشی پس منو قانع کن

توی گنو/لینوکس می‌تونی کلی اسکریپت باحال و به درد بخور برای wget بنویسی که یه سری کار را برات انجام بده اما با IDM نمی‌تونی انجام بدی :) برای مثال اینکه یه اسکریپت که خودش هر هفته فلان ساعت فلان پیج وب را چک کنه و لینک‌های جدیدش را بفرسته برای یه فایل متنی بعد wget لینک‌های فایل متنی را به ترتیب شروع کنه به دانلود کردن و یه خلاصه هم از کار‌هایی که کرده برات بفرسته توی یه فایل متنی دیگه! این خیلی ساده بود اما خب تو نمی‌تونی توی ویندوز اینکار را انجام بدی چون با IDM نمیشه توی خط فرمان کار کرد و مثلا با یه دستوری به IDM گفت فلان لیست را بگیر و ... , ولی برای Wget میشه پوسته نوشت (البته همین الان هم نوشته شده ولی خب همه از رابط CLI استفاده می‌کنن)

مثالی که من زدم مربوط می‌شد به آزاد بودن Wget و داشتن رابط متنی که خودش یه مزیت محسوب میشه, البته کار‌های دیگه‌ای هم میشه با Wget کرد که با IDM نمیشه, مثلا چند وقت پیش یه بچه‌ها می‌خواست یه سری فایل توی کل ساب دایرکتوری های یه دایرکتوری توی سرورش را دانلود کنه اگه IDM بود باید لیست دانلود درست می‌کرد ولی با Wget کل فایل‌های ساب دایرکتوری‌ها را خیلی ساده تر گرفت و ...
« آخرین ویرایش: 11 بهمن 1395، 04:46 ب‌ظ توسط Naruto »

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
ممنونم دوست عزیز

توی گنو/لینوکس می‌تونی کلی اسکریپت باحال و به درد بخور برای wget بنویسی که یه سری کار را برات انجام بده اما با IDM نمی‌تونی انجام بدی :) برای مثال اینکه یه اسکریپت که خودش هر هفته فلان ساعت فلان پیج وب را چک کنه و لینک‌های جدیدش را بفرسته برای یه فایل متنی بعد wget لینک‌های فایل متنی را به ترتیب شروع کنه به دانلود کردن و یه خلاصه هم از کار‌هایی که کرده برات بفرسته توی یه فایل متنی دیگه! این خیلی ساده بود اما خب تو نمی‌تونی توی ویندوز اینکار را انجام بدی چون با IDM نمیشه توی خط فرمان کار کرد و مثلا با یه دستوری به IDM گفت فلان لیست را بگیر و ... , ولی برای Wget میشه پوسته نوشت (البته همین الان هم نوشته شده ولی خب همه از رابط CLI استفاده می‌کنن)

مثالی که من زدم مربوط می‌شد به آزاد بودن Wget و داشتن رابط متنی که خودش یه مزیت محسوب میشه, البته کار‌های دیگه‌ای هم میشه با Wget کرد که با IDM نمیشه, مثلا چند وقت پیش یه بچه‌ها می‌خواست یه سری فایل توی کل ساب دایرکتوری های یه دایرکتوری توی سرورش را دانلود کنه اگه IDM بود باید لیست دانلود درست می‌کرد ولی با Wget کل فایل‌های ساب دایرکتوری‌ها را خیلی ساده تر گرفت و ...
درود بر تو دوست عزیز 100 درصد با حرفات موافقم
یه زحمتی دارم برات این لینکی که میزارم رو باز کن یه فیلمه با wget به ساده ترین روش میخوام بدونم چجوری دانلودش میکنی از اینجور سایت ها که فیلم آنلاین دارن ازت میپرسم چون خیلی سرچ کردم هیچ آموزشی ندیدم در این باره بزاره جایی یه حسن آی دی ام ویندوز اینه که توی اینجور سایتا خودش بهت پیشنهاد دانلود میده از یه سرنخ در صورتی که سایتش اصلا لینک دانلود قرار نداده خوشحال میشم راهنماییم کنی
لینک مذکور http://mediathek.daserste.de/Filme-im-Ersten/Die-Himmelsleiter-Sehnsucht-nach-Morge/Video?bcastId=1933898&documentId=40290976

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
ممنونم دوست عزیز

درود بر تو دوست عزیز 100 درصد با حرفات موافقم
یه زحمتی دارم برات این لینکی که میزارم رو باز کن یه فیلمه با wget به ساده ترین روش میخوام بدونم چجوری دانلودش میکنی از اینجور سایت ها که فیلم آنلاین دارن ازت میپرسم چون خیلی سرچ کردم هیچ آموزشی ندیدم در این باره بزاره جایی یه حسن آی دی ام ویندوز اینه که توی اینجور سایتا خودش بهت پیشنهاد دانلود میده از یه سرنخ در صورتی که سایتش اصلا لینک دانلود قرار نداده خوشحال میشم راهنماییم کنی
لینک مذکور http://mediathek.daserste.de/Filme-im-Ersten/Die-Himmelsleiter-Sehnsucht-nach-Morge/Video?bcastId=1933898&documentId=40290976

یک راه جامع کلی به نظرم نمی‌رسه, علیرضا امیرصمیمی یه ابزاری معرفی کرده توی وبلاگش که بشه باش لینک ویدئو‌هایی که آنلاین هست را در بیاری! یه راهی دیگه‌ای اینکه بری توی سورس صفحه و لینکش را در بیاری و دانلود کنی, افزونه‌های فایرفاکس هم کمک می‌کنن! (شاید شرایطی باشه که یه ویدئو را هم کلا نشه دانلود کرد اگر آنلاین گذاشته باشن برای دانلود, اینو خبر ندارم!)

ولی به شخصه از اون افزونه‌ای که علیرضا گذاشته استفاده می‌کنم, نسخه‌ قدیم پرسپولیس را من هنوز دارم که با ترمینال و فلش گات و ... بود هنوز روی نسخه‌ی گرافیکش نرفتم ولی فکر کنم flashgot جوابگو باشه :) لینک را بهت میده و بعد تو دانلودش می‌کنی :)

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
با سلام

اگر دنبال یک نرم افزار خوب برای دانلود میگردی ، یک نرم افزار هست که خیلی هم عالیه و صد البته ساخته دست یکی از اعضای انجمن خودمون هست‌:

دانلود منیجر پرسپولیس :‌ http://persepolisdm.github.io/
امتحان کردم دوست عزیز از سایتهای مذکور دانلود نکرد از يوتيوب هم همینطور چون يوتيوب رو با تور باز میکنم پرسپولیس توش کار نمی کنه هر کاری میکنم
برای یوتیب از youtube-dl استفاده کن ، برای پرسپولیس‌ هم افزونه falsh got نصب کن روی فایرفاکس.
اتفاقا یه رباته توی تلگرام که از يوتيوب دانلود میکنه کليپاي کمتر از50 مگ رو از خودش دانلود میکنی ولی بالای50 رو لینک mirror میده متاسفانه لینک mirror رو نه پرسپولیس دانلود میکنه نه xdman...نمیدونم چیکار کنم

youtybe-dl برای همین‌کار دیگه ، شما نصب کن.
داخل مخازن هم هست.
دیگه نیازی به ربات و میرور و … نیست.
درود بر شما دوست عزیز
youtube-dl رو نصب کردم ولی کار نمیکنه آپدیتش هم کردم هر بلایی هم بگی سرش اوردم منتها میگه دانلود نمیکنم که نمیکنم همش این خروجی رو میده
youtube-dl https://youtu.be/1X3svIk2G5M
[youtube] 1X3svIk2G5M: Downloading webpage
ERROR: Unable to download webpage: <urlopen error [Errno 101] Network is unreachable> (caused by URLError(error(101, 'Network is unreachable'),))
حالا اگه میدونی با دبلیو گت چطور میشه یوتیوب دانلود کرد بگی ممنون میشم

آفلاین Droid

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
انگاری شما dnscrypt رو نصب نکردی وگرنه میشه دانلود کرد، من از aria2 برای دانلود استفاده میکنم با نهایت سرعت ممکن:
youtube-dl --user-agent "Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:50.0) Gecko/20100101 Firefox/50.0" -f 22 --external-downloader aria2c -o '%(title)s.%(ext)s' --external-downloader-args '-x16 -s16 -c -j1 -k1M' -a yt.txt
لینک ها هم توی یه فایل متنی به اسم yt.txt قرار گرفتن.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
سلام
با وصل کردن پرسپولیس به فایرفاکس طبق راهنمای سایت پرسپولیس میتونید خیلی راحت با چنتا کلیک ساده ویدیوهای یوتیوب رو دانلود کنید
فقط دقت کنید همونطور که گفتم اگر از تور استفاده میکنید باید با privoxy تبدیلش کنید (اگر نتونستید لطفا در گیت هاب پرسپولیس بپرسید ، من و بقیه دوستان توسعه دهنده راهنماییتون میکنیم) . اگر هم از dns_crypt استفاده میکنید که بحث دیگریست .
 سایت پرسپولیس :
http://persepolisdm.github.io/fa

قسمت اعلام مشکلات در گیت هاب پرسپولیس
https://github.com/persepolisdm/persepolis/issues

یک ویدیو کم حجم هم که نشون میده چه طور میتونید با پرسپولیس و چنتا کلیک ساده ویدیو از یوتیوب دانلود کنید ضبط کردم ، به این لینک تشریف ببرید و ببینید .
http://www.mediafire.com/file/y1x22t9xdv2eurq/persepolis_youtube.mp4

موفق باشید

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
دوستان عزیز راهنمای استفاده از privoxy برای پرسپولیس اینجا نوشته شده

https://github.com/persepolisdm/persepolis/wiki/Privoxy