انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل گرافیکی با زوبونتو  (دفعات بازدید: 884 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Jinuxman

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
مشکل گرافیکی با زوبونتو
« : 02 فروردین 1396، 07:30 ب‌ظ »
سلام خدمت همه ی عزیزان
من مدتی است که وارد دنیای لینوکس شده ام و لپتاب ام متاسفانه خیلی اذیت میکنه.
مشکل اینجاست که من هروقت که میخواهم سیستم را روش کنم باید موقعی که وارد بوت گراب میشم باید با زدن کلید e وارد محیطی بشم که داخلش در یکی از خط ها واژه ی nomodeset را اضافه کنم در غیر این صورت سیستم بالا نمیاد و یا هنگ میکنه.
کسی میتونه یک راه حل دايمی معرفی کنه؟
کشخصات لپتاب من:
RAM 16
graphic 4 gforce 950m
core i7
hard 2T

ممنون میشم کمک کنید.تشکر 
لینوکس برای آسایش ماست

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
پاسخ : مشکل گرافیکی با زوبونتو
« پاسخ #1 : 02 فروردین 1396، 09:08 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز
لپ تاپ شما مشخصات خوبی داره ولی این مشکل به خاطر پردازنده های گرافیکی نسل ۹ ام انویدیا هستش ...
اگه اجازه بدین بیشتر توضیح بدم , وقتی شما  nomodeset رو به عنوان kernel parameters وارد می کنین به کرنل می گین که درایورهای گرافیکی تا زمانی که سامانه پنجره ی X لود نشده لود نکن حالا چرا این کار رو می کنیم ؟ جواب ساده اس چون درایورهای گرافیکی آزاد nouveau با گرافیک های سری ۹ ام مشکل دارن و فعلا نتونستن به پایداری و کیفیت درایورهای اختصاصی انویدیا برسن پس فعلا تا زمانی که درایورهای آزاد مشکل دارن ما مجبوریم از درایورهای اختصاصی استفاده کنیم
و اما راه حل :
شما از تنظیمات software & Updates رو انتخاب کنین بعد از تب Additional Drivers درایور اختصاصی گرافیک رو انتخاب کنین (اونی که جلوش proprietary داره) بعد دکمه ی Apply changes رو بزنین و صبر کنین تا نصب و دانلود درایور انجام بشه بعد ری استارت دیگه نیازی به وارد کردن nomodeset به عنوان Kernel parameters نیست
پ.ن : اگر لازمه شما یه دستوری رو همیشه به عنوان kernel parameters وارد کنین می تونین یک بار برای همیشه با دستکاری فایل زیر اون کار رو انجام بدین :
sudo nano /etc/default/grubحالا جلوی quiet splash اون پارامتر کرنل رو وارد کنین و بعد سیو کردن فایل مورد نظر و زدن دستور زیر برای همیشه (البته تا زمانی که تغییرش ندین) می تونین خودتون رو از وارد کردن هرباره ی اون پارامتر کرنل بی نیاز کنین :
sudo update-grubالبته این پانویس فقط و فقط یک نکته ی کلی بودش وگرنه بعد نصب درایور اختصاصی دیگه نیازی به وارد کردن nomodeset ندارین

آفلاین Jinuxman

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
« پاسخ #2 : 03 فروردین 1396، 08:18 ب‌ظ »
سلام
تشکر از پاسخ خوبتون ولی این فایل گراب را دیروز تغییر دادم و مشکل بالا نیامدن حل شد ولی وقتی سیستم لود میشد خیلی کند بود و هر ثانیه هنگ میکرد منم مجبور شدم که دوباره زوبونتو را نصب کنم البته هنوز آون مشکل با گراب را دارم.
حالا این روش آیا مشکلی ایجاد نمیکنه؟
شما از تنظیمات software & Updates رو انتخاب کنین بعد از تب Additional Drivers درایور اختصاصی گرافیک رو انتخاب کنین (اونی که جلوش proprietary داره) بعد دکمه ی Apply changes رو بزنین و صبر کنین تا نصب و دانلود درایور انجام بشه بعد ری استارت دیگه نیازی به وارد کردن nomodeset به عنوان Kernel parameters نیست
لینوکس برای آسایش ماست

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #3 : 03 فروردین 1396، 09:34 ب‌ظ »
خواهش می کنم دوست عزیز
من که گفتم دستکاری اون فایل فقط یه نکته ی کلی هستش شما با خیال راحت درایور اختصاصی رو نصب کنین این بهتره مشکلات هنگ و غیره هم برطرف می شه در ضمن یادتون نره وضعیت اون فایل رو هم به حالت اول بگردونین و البته update-grub هم فراموش نشه