انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چه کتاب رو برای یادگیری ریاضیات مورد نیاز برنامه نویسی پیشنهاد میکنید؟  (دفعات بازدید: 1372 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
با عرض سلام.
فکر کنم سوال مشخصه.البته منظور من الگوریتم ها نیست. فقط میخوام ریاضیات مورد نیازی که هربرنامه نویس باید بدونه رو
به شکل مبتدی اموزش بده(به جز گراف ها. اگه مبحث گراف هارو پوشش نده مشکلی نیست‌‌  :) )

البته من نمیخوام که توی ریاضیات به صورت حرفه ای تحقیق کنم.
ولی بهتر میشه اگه بتونه جوری بهم تدریس کنه که اگه بخوام ریاضیات رو به شکل پیشرفته ادامه بدم مشکلی برام پیش نیاد.
هدفم اینه که توی محیط های برنامه نویسی کم نیارم. و بتونم گلیمم رو از اب بیرون بکشم.

tl;dr : یه کتاب انگلیسی که بتونه ریاضیات مورد نیاز هر مهندس توی ۲۰۱۷ رو بهم اموزش بده. به شکل مبتدی و کامل :) پیشنهادی دارین؟

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
ریاضیات گسسته. معمولاً بچه‌ها برای کنکور از روی گریمالدی می‌خونن.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
معمولاً یه برنامه‌نویس برای شروع، لااقل به مباحث زیر نیاز داره: ترکیبیات، احتمال، گسسته.
در مراحل بعدی، با توجّه به زمینهٔ کاری نیاز به حسابان و هندسه فضایی و… هم پیدا می‌شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین aet

• Jr. Member
  • *

ممنون. ولی فکر نکنم ریاضیات کنکوری برای چیزی که من میخوام مناسب باشه.

نقل‌قول
معمولاً یه برنامه‌نویس برای شروع، لااقل به مباحث زیر نیاز داره: ترکیبیات، احتمال، گسسته.
در مراحل بعدی، با توجّه به زمینهٔ کاری نیاز به حسابان و هندسه فضایی و… هم پیدا می‌شه.

چه منابعی رو برای این مباحث پیشنهاد میکنید؟کتابی هست که این مباحث رو مختص programmer ها توضیح بده؟
من این مباحث رو یک بار برای کنکور مطالعه کردم(به صورت ناقص‌‌ ) پس نیاز نیست از 0 شروع کنه ولی ترجیحا مبتدی باشه :)

اگر هم چنین کتابی سراغ ندارین جایی رو میشناسین که بشه این سوال رو بشه اونجا پرسید؟

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
و این قسمت از ریاضیات طرف باید قوی باشه؟ و اینا همونایی هستن که باید برای المپیاد کامپیوتر خونده بشن دیگه، درسته؟

ممنون. ولی فکر نکنم ریاضیات کنکوری برای چیزی که من میخوام مناسب باشه.

نه فکر کنم شما باید ریاضیاتی رو بخونید که برای المپیاد کامپیوتر لازمه که قسمتیش همینا هست.
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
کتاب گریمالدی عملاً کتاب کنکور نیست. یه کتاب مرجع هست برای کسانی که می‌خوان درک بهتری به‌دست بیارن. ریاضیات گسسته شامل ترکیبیات، احتمال، نظریه‌های گراف، درخت و صد البته منطق میشه :)

آفلاین aet

• Jr. Member
  • *
کتاب گریمالدی عملاً کتاب کنکور نیست. یه کتاب مرجع هست برای کسانی که می‌خوان درک بهتری به‌دست بیارن. ریاضیات گسسته شامل ترکیبیات، احتمال، نظریه‌های گراف، درخت و صد البته منطق میشه :)
منظورتون این کتاب هست؟
https://www.amazon.com/Discrete-Combinatorial-Mathematics-Applied-Introduction/dp/0201726343

من خودم این رو پیدا کردم.ممنون میشم یه نگاهی بهش بندازین و یه مقایسه ای بینشون بکنید :)
https://www.amazon.com/Concrete-Mathematics-Foundation-Computer-Science/dp/0201558025/ref=sr_1_20?s=books&ie=UTF8&qid=1496584920&sr=1-20&refinements=p_27%3ARonald+L.+Graham