انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: توسعه توزیع «پارسیکس» به پایان رسید.  (دفعات بازدید: 5567 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سعيد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 296
پاسخ : توسعه توزیع «پارسیکس» به پایان رسید.
« پاسخ #15 : 06 خرداد 1396، 02:16 ب‌ظ »
همون بهتر که به درک واصل شد! ;D ;D

هیچ وقت منطق اینجور توزیع‌هارو نفهمیدم! برای همین هرگز سراغشون نرفتم.

مثلا چه تفاوت بنیادینی داشت با دبیان؟!
ایرانی بود و برای کاربران ایرانی

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #16 : 06 خرداد 1396، 02:35 ب‌ظ »
همون بهتر که به درک واصل شد! ;D ;D

هیچ وقت منطق اینجور توزیع‌هارو نفهمیدم! برای همین هرگز سراغشون نرفتم.

مثلا چه تفاوت بنیادینی داشت با دبیان؟!
ایرانی بود و برای کاربران ایرانی
اگر قرار باشه هر کشور و جامعه‌ای برای خودش یک توزیع داشته باشه هیچ وقت پیشرفت نمی‌کنیم! هدف باید داشتن یک توزیع جهانی باشد که از معماری‌های مختلف پردازنده و زبان‌های مختلف پشتیبانی کند که اینکار را توزیع دبیان به خوبی انجام می‌دهد.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #17 : 06 خرداد 1396، 03:00 ب‌ظ »
تا جایی که من یادم می یاد پارسیکس فقط یکxfardict پیش فرض نصب شده داشت و یک قابلیت توی نصابش که می تونستی فایل کانفیگش رو کپی کنی. قابلیت مهم دیگه ای هم داشت ؟ اگر چیز مهم و بدردبخور دیگه ای داره می شه بازنویسیش کرد و توی توزیعهای دیگه هم استفاد کرد.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین سعيد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 296
« پاسخ #18 : 06 خرداد 1396، 03:28 ب‌ظ »
زمانی که دبیان پشتیبانی خوبی از فارسی نداشت اون اومد
و با اراعه  کتابش  پشتیبانی خوبی رو بوجود اورد
.

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
  • ارسال: 228
« پاسخ #19 : 06 خرداد 1396، 04:14 ب‌ظ »
واقعا بهتر نیست بجای اینکه توزیع های مختلف بدن بیرون بیان روی توزیع های موجود کار کنن؟
این پروژه هم شکست خورد.
یه توزیع ایرانی بنام slg هم هست که به ادعای خودشون امنیتش رفته بالا اما طبق اون سوال و جوابی که یک نفر توی تلگرام از سازنده این توزیع پرسید سازنده حرفی نداشت بزنه و تفره میرفت. میگفت من اینو با گروه خارجی هم مطرح کردم لایک زدن بهم. اونطرف یکی اومد گفت کدوم گروه؟ آدرسشو بدین اما سازنده نه جوابی داد نه چیزی.
این توزیع هایی که عین قارچ میان بهتره روی توزیع های فعلی کار بشه.
به توزیع ایرانی اعتقاد نداریم

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #20 : 06 خرداد 1396، 05:39 ب‌ظ »
واقعا بهتر نیست بجای اینکه توزیع های مختلف بدن بیرون بیان روی توزیع های موجود کار کنن؟
این پروژه هم شکست خورد.
یه توزیع ایرانی بنام slg هم هست که به ادعای خودشون امنیتش رفته بالا اما طبق اون سوال و جوابی که یک نفر توی تلگرام از سازنده این توزیع پرسید سازنده حرفی نداشت بزنه و تفره میرفت. میگفت من اینو با گروه خارجی هم مطرح کردم لایک زدن بهم. اونطرف یکی اومد گفت کدوم گروه؟ آدرسشو بدین اما سازنده نه جوابی داد نه چیزی.
اون slg os که بیشتر شبیه یه شوخیه در مقابل پارسیکس اون ادعاش هم مبنی بر افزایش امنیت یک شوآف بیشتر نیست
تازه بر خلاف چیزی که گفته امنیتش گنو رو هم به شدت پایین آورده برای مثال نرم افزارهای زیر به صورت پیش فرض نصب هستند:
نرم افزاری کلوز سورس و کرک شده ای عینه Vmware
نرم افزاری عینه wine که همون طور که قبلاً هم گفتم بستر اجرای ویروس ها و تروجان های ویندوزی رو فراهم می کنه
نرم افزاری عینه grub-customizer که هنوز که هنوزه پایداری و شرایط لازم برای قرار گرفتن تو مخازن رسمی اوبونتو رو کسب نکرده
حالا اینا ظاهر قضیه هست که توسعه دهنده با ناشی گری تمام این ها رو انجام داده بماند که چه کانفیگ های غلطی رو انجام داده که این حتی از موارد بالا هم خطرناک تره

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #21 : 06 خرداد 1396، 08:30 ب‌ظ »

سن پارسیکس از مدت زمانی که خیلی‌ها از گنو/لینوکس استفاده می‌کنند و در مورد پارسیکس نظر میدن بیشتره.
توسعه دهنده پارسیکس جزو محدود افرادیه که واقعا اطلاعات درست و حسابی داره و سر جوگیری توزیع بیرون نداده.
پروژه پارسیکس هیچی هم نداشت برا توسعه دهنده اش فان و ارزشمند بوده زمانی هم که توسعه دهنده تمایل نداشته باشه پروژه متوقف میشه خیلی طبیعیه.
هیچکس هم کسی رو مجبور نکرده از توزیع و ... ای استفاده کنند جذابیت نرم افزار آزاد به همینه هر کس آزاده هر کاری که دلش میخواد و فکر میکنه درست هست انجام بده.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
  • ارسال: 228
« پاسخ #22 : 06 خرداد 1396، 08:36 ب‌ظ »
این پروژه هم شکست خورد.
اون slg os که بیشتر شبیه یه شوخیه در مقابل پارسیکس اون ادعاش هم مبنی بر افزایش امنیت یک شوآف بیشتر نیست
تازه بر خلاف چیزی که گفته امنیتش گنو رو هم به شدت پایین آورده برای مثال نرم افزارهای زیر به صورت پیش فرض نصب هستند:
نرم افزاری کلوز سورس و کرک شده ای عینه Vmware
نرم افزاری عینه wine که همون طور که قبلاً هم گفتم بستر اجرای ویروس ها و تروجان های ویندوزی رو فراهم می کنه
نرم افزاری عینه grub-customizer که هنوز که هنوزه پایداری و شرایط لازم برای قرار گرفتن تو مخازن رسمی اوبونتو رو کسب نکرده
حالا اینا ظاهر قضیه هست که توسعه دهنده با ناشی گری تمام این ها رو انجام داده بماند که چه کانفیگ های غلطی رو انجام داده که این حتی از موارد بالا هم خطرناک تره
اتفاقا در اون گروه که بودم یه نفر همچین حرفی زد گفت شما که ادعاتون میشه امنیت بالا رفته چیکارا کردید؟ با نصب خودکار و پیشفرض متاسپلویت میگید امنیت بالا رفته؟ سازنده هم تفره میرفت.
میدونین چیه؟ بسیار بسیار بسیار متاسفانه یکسریا دارن از سادگی مردم سواستفاده میکنن در این قضیه. تبلیغات بیهوده و بی مبنا و جمع کردن کاربران تازه وارد و مبتدی برای تعریف و تمجید از یک توزیع چرتی مثل slg

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #23 : 07 خرداد 1396، 12:20 ق‌ظ »

سن پارسیکس از مدت زمانی که خیلی‌ها از گنو/لینوکس استفاده می‌کنند و در مورد پارسیکس نظر میدن بیشتره.
توسعه دهنده پارسیکس جزو محدود افرادیه که واقعا اطلاعات درست و حسابی داره و سر جوگیری توزیع بیرون نداده.
پروژه پارسیکس هیچی هم نداشت برا توسعه دهنده اش فان و ارزشمند بوده زمانی هم که توسعه دهنده تمایل نداشته باشه پروژه متوقف میشه خیلی طبیعیه.
با حرف شما موافقم
توسعه دهنده با دانشی داشت
و فکر میکنم بعضی از صحبت دوستان کم لطفی هست.
حداقل دستاورد چنین پروژه ای یه تفریح خوب و یاد گرفتن نکات جدید و ارزشمند هست.