انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم امکان paste کردن فایل در یک فولدر  (دفعات بازدید: 380 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین bahram1988

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 40
عدم امکان paste کردن فایل در یک فولدر
« : 09 امرداد 1396، 10:18 ب‌ظ »
سلام دوستان،من خواستم یه فایل رو از توی فلش بریزم توی یه فولدر ولی کلا گزینه paste توی اون فولدر غیر فعال بود، با ctrl+v هم تست کردم، با موس هم امتحان کردم ولی نشد.ولی توی دسکتاپ که کپی کردم راحت انتقال پیدا کرد.
توضیح:دو تا هارد توی سیستم دارم اوبونتو روی هارد ssd و فولدر مورد نظر(که خواستم فایل رو توش بچسبونم) توی هارد دوم هستش.قبلا همین کار رو کرده بودم ولی امشب نمیدونم چه مشکلی به وجود اومده.
کلا توی هر دو درایوی که توی هارد ساتا دارم گزینه paste غیر فعاله.
ممنون از وقتی که میگذارید.

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
پاسخ : عدم امکان paste کردن فایل در یک فولدر
« پاسخ #1 : 09 امرداد 1396، 10:50 ب‌ظ »
شما اگه ویندوز هم کنار اوبونتو داشته باشین امکانش هست یکی از موارد زیر اتفاق افتاده باشه و پارتیشن های گفته شده توی هارد دومتون به صورت read only مانت شده باشن :
۱.کامل خاموش نشده باشه پس سعی کنین ویندوز رو کامل خاموش کنین
۲.ویندوز رو هایبرنیت کردین که باید برین و ویندوز رو خاموش کنین
۳.قابلیت fast startup ویندوز فعاله که در اون صورت باید اقدام به غیرفعال کردن این گزینه تو تنظیمات power option بکنین
اگه هیچ کدوم از موارد گفته شده نبود ولی پارتیشن مورد نظر ntfs بود سعی در تعمیر اون پارتیشن با دستور ntfsfix داشته باشین به این صورت:
sudo ntfsfix /dev/sdxy که به جای sdxy باید اسم پارتیشن مورد نظر رو بذارین

ولی اگه ویندوز ندارین و هیچ کدوم از موارد بالا نبود سطح دسترسی های مربوط به اون پارتیشن رو چک کنین چون امکان داره به اشتباه دستکاریش کرده باشین و امکان نوشتن برای کاربر شما از بین رفته باشه
اگه هیچ کدوم از موارد بالا نبود خروجی mount این پارتیشن و خروجی دستور cat /etc/fstab رو بذارین
« آخرین ویرایش: 09 امرداد 1396، 10:54 ب‌ظ توسط ali76 »