انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با افزودن custom script افزودن لانچر درون منوی کلیک راست  (دفعات بازدید: 730 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mahan3

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
سلام و وقت به خیر

من یه مشکلی تو اوبونتو با اضافه کردم اسکریپت های سفارشی تو راستی کلید منو دارم که میخواستم از شما دوستان بپرسم

درواقع من برای ایجاد لانچر با کلیک راست قصد داشتم این گزینه رو به منوی راست کلیکم رو دسکتاپ اضافه کنم به همین خاطر یه نگاهی تو سایت ها انداختم و یه راه حل دیدم که به نظرم ساده اومد و لی یه جایی مشکلی خورم که برام جای سوال بود.

من gnome-tweak-tool رو نصب کردم رو سیستم و یه فایل باgedite به نام Create New Launcher بدون پسوند ایجاد کردم رو دسکتاپ و داخل اون کد زیر رو گذاشتم.
gnome-desktop-item-edit --create-new ~/Desktop
بعدش دسترسی این فایل رو روی +x گذاشتم که executable باشه و طبق آموزشی که تو لینک زیر هست فایل رو گذاشتم تو آدرس معرفی شده

~/.local/share/nautilus/scripts/
https://help.ubuntu.com/community/NautilusScriptsHowto

به نظر من یه بخشی از کدی که نوشتم ایراد داره چون وقتی روی یک اسکریپت یا همون آیکن جایی کلیک میکنم و میزنم create new luncher فایل تو دستکتاپ ایجاد نمیشه.

به همین خاطر از دوستان خواستم سوال کنم ببینم باید کار دیگه ای میکردم که نکردم. و به اون خاطر این اتفاق افتاده یا نه عیب کار جای دیگه هست و کد ایراد داره.
« آخرین ویرایش: 23 امرداد 1396، 04:15 ب‌ظ توسط mahan3 »

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
ای‌کاش کد اسکریپتت رو هم قرار داده بودی که شاید طبق حرف خودت اگر مشکلی توی کد نویسیت بود حل کنیم :)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!