انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اضافه شدن قابلیت گرفتن اسکرین‌شات در فایرفاکس  (دفعات بازدید: 2209 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MR-Mostafa

• Full Member
  • *
  • ارسال: 180
  • Ubuntu Gnome
به‌تازگی شرکت موزیلا خدمات جدیدی را برای مرورگر وب خود عرضه نموده است که به موجب آن به راحتی می‌توان اسکرین شات‌هایی را از صفحات وب تهیه کرد.
برای فعال کردن این قابلیت مراحل زیر را طی کنید:
  • به بخش about:config بروید.
  • در صورتی که صفحه هشدار برای شما پدیدار شد، بر روی گزینه I accept the risk کلیک نمایید.
  • به دنبال گزینه extensions.screenshots.system-disabled بگردید.
  • پس از یافتن ردیف مربوطه، بر روی آن دبل کلیک کنید تا مقدار آن از True به False بدل شود.
  • مرورگر خود را بسته و دوباره فایرفاکس را از اول بازکنید تا این امکان به مرورگر شما افزوده شود.
منبع:
https://goo.gl/HX6tmd
در یک گفتگوی آموزشی مهم نیست کسی اشتباه یا درست جواب دهد، چون در آخر مشخص خواهد شد. می‌نویسم تا همه بخوانند؛ شاید کسی چیزی یاد بگیرد و یا استادی اشتباه مرا بگیرد.
با ما تازه واردها مهربان باشید :D

آفلاین james_m

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
  • برنامه نویس ، دوستدار گنو/لینوکس و آزادی !
به‌تازگی شرکت موزیلا خدمات جدیدی را برای مرورگر وب خود عرضه نموده است که به موجب آن به راحتی می‌توان اسکرین شات‌هایی را از صفحات وب تهیه کرد.
برای فعال کردن این قابلیت مراحل زیر را طی کنید:
  • به بخش about:config بروید.
  • در صورتی که صفحه هشدار برای شما پدیدار شد، بر روی گزینه I accept the risk کلیک نمایید.
  • به دنبال گزینه extensions.screenshots.system-disabled بگردید.
  • پس از یافتن ردیف مربوطه، بر روی آن دبل کلیک کنید تا مقدار آن از True به False بدل شود.
  • مرورگر خود را بسته و دوباره فایرفاکس را از اول بازکنید تا این امکان به مرورگر شما افزوده شود.
منبع:
https://goo.gl/HX6tmd
مزیتش چیه؟
گنو باید گنو باشد گنویی که گنو نباشد گنو نیست!

آفلاین Ma$oud

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 293
واسه من بعد از آپگرید خودش اومد  :o

آفلاین MR-Mostafa

• Full Member
  • *
  • Ubuntu Gnome
نقل‌قول
مزیتش چیه؟

مزیت زیادی داره  ;D
در یک گفتگوی آموزشی مهم نیست کسی اشتباه یا درست جواب دهد، چون در آخر مشخص خواهد شد. می‌نویسم تا همه بخوانند؛ شاید کسی چیزی یاد بگیرد و یا استادی اشتباه مرا بگیرد.

آفلاین MR-Mostafa

• Full Member
  • *
  • Ubuntu Gnome
واسه من بعد از آپگرید خودش اومد  :o

یعنی واستون پیشفرض اکتیو بود؟
سرعتش از افزونه‌هایی مثل Nimbus بیشتره ولی خوب قابلیت‌های اونو نداره.
در حد کار راه‌انداز عالیه.

آفلاین Ma$oud

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 293

بلی  :D

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
برای منم اکتیو بود :)

آفلاین MR-Mostafa

• Full Member
  • *
  • Ubuntu Gnome
عجیبه.  ;D
من خودم اکتیو کردم. 8)
به هر حال امکان خیلی خوبی هست، خیلی درگیر یه افزونه‌ای بودم که مثل بچه‌ی آدم از مرورگر عکس بگیره.
افزونه‌ها دردسر خودشو داشت.  ](*,)

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
راستش از قبلا ها هم بود :) یعنی من استفاده می کردم فقط کافیه که developer toolbar رو فعال کنی بعد توی تولبار بنویسی screenshot بعد یک فاصله و آدرس ذخیره رو بهش بدی خودش با فرمت png ذخیره می کنه. هم کل صفحه رو می تونه ذخیره کنه و هم قسمتی از صفحه رو.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره