انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب اوبونتو به جای ویندوز  (دفعات بازدید: 2100 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MOHS3N

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
نصب اوبونتو به جای ویندوز
« : 31 شهریور 1396، 10:43 ق‌ظ »
سلام من برای اولین بار میخوام اوبونتو رو بصورت " تک سیستم عامل " به جای ویندوز 10 نصب کنم ، برای پارتیشن بندی هاردم کمک میخوام ، ممنون میشم اکه منبعی برای راهنمایی و آموزش بهم معرفی کنید !

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
پاسخ : نصب اوبونتو به جای ویندوز
« پاسخ #1 : 31 شهریور 1396، 12:21 ب‌ظ »
سلام من برای اولین بار میخوام اوبونتو رو بصورت " تک سیستم عامل " به جای ویندوز 10 نصب کنم ، برای پارتیشن بندی هاردم کمک میخوام ، ممنون میشم اکه منبعی برای راهنمایی و آموزش بهم معرفی کنید !
خیلی ساد هستش چیز پیچیدیی هم نداره،
 من پارتیشن بندیه خودم رو میگم شما هم اگه دوست داشتی به هر شکلی که راحت تر بودی استفاده کن.
من ۵ پارتیشن می سازم.
۲۰۰ گیگ برای Root که با / شناسایی می شه.
که می تونی فرمتش رو Xfs یا Ext4 قرار بدی.(سوزه توصیه می کرد Xfs ولی الان که آرچ دارم از Ext4 استفاده می کنم ).
همین طور می تونی پارتیشن Home رو از Root جدا کنی من این کار رو انجام دادم و ۷۰۰ گیگ رو به این پارتیشن دادم با فرمت Xfs
پارتیشن Var اختیاری هست و کارش ذخیره کردن فرآیند های مدیر بسته هست، من ۲۵ گیگ رو به این پارتیشن دادم با فرمت Ext4
اگر از efi استفاده می کنی یک پارتیشن هم باید برای اون بسازی که توصیه‌ها در ویکی ۱۰۰ مگ به بالا هست . من ۵۱۲ مگ قرارش دادم.
فرمت این پارتیشن باید fat32 باشه.
و اخرین پارتیشن swap هست. که حجمش  اختیاری هستش ولی گفته شده باید یک دوم حافظه Ram باشه، ولی در هر صورت از ۶ گیگ بیشتر استفادیی نداره.
موفق باشی.

« آخرین ویرایش: 31 شهریور 1396، 12:24 ب‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین alipg

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #2 : 31 شهریور 1396، 12:58 ب‌ظ »
 من پارتیشن بندیه خودم رو میگم شما هم اگه دوست داشتی به هر شکلی که راحت تر بودی استفاده کن.
من ۵ پارتیشن می سازم.
که می تونی فرمتش رو Xfs یا Ext4 قرار بدی.(سوزه توصیه می کرد Xfs ولی الان که آرچ دارم از Ext4 استفاده می کنم ).
همین طور می تونی پارتیشن Home رو از Root جدا کنی من این کار رو انجام دادم و ۷۰۰ گیگ رو به این پارتیشن دادم با فرمت Xfs
پارتیشن Var اختیاری هست و کارش ذخیره کردن فرآیند های مدیر بسته هست، من ۲۵ گیگ رو به این پارتیشن دادم با فرمت Ext4
اگر از efi استفاده می کنی یک پارتیشن هم باید برای اون بسازی که توصیه‌ها در ویکی ۱۰۰ مگ به بالا هست . من ۵۱۲ مگ قرارش دادم.
و اخرین پارتیشن swap هست. که حجمش  اختیاری هستش ولی گفته شده باید یک دوم حافظه Ram باشه، ولی در هر صورت از ۶ گیگ بیشتر استفادیی نداره.
موفق باشی.
۲۰۰ گیگ برای / خیلی خیلی زیاده.
و ساخت var هم برای کاربرخانگی لازم نیست.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #3 : 31 شهریور 1396، 03:23 ب‌ظ »
من ۵ پارتیشن می سازم.
موفق باشی.
۲۰۰ گیگ برای / خیلی خیلی زیاده.
و ساخت var هم برای کاربرخانگی لازم نیست.
بسته به استفاده خود شخص داره
من از UE4 استفاده می کنم و ۱۰۰ گیگ فضا اشغال می کنه.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #4 : 01 مهر 1396، 10:21 ب‌ظ »

به نظرم یه آموزش نصب اوبونتو ببینید بهتره.
فعلا ۲۰ گیگ ext4 به روت بدید، و دوبرابر رم فضا جدا کنید برای swap (بیشتر از ۸ گیگ هم نباشه این سواپ - سواپ میتونه لاجیکال باشه)

بقیه ی شخصی سازی هم بمونه برای وقتی که نیاز پیدا کردید.

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
« پاسخ #5 : 02 مهر 1396، 12:34 ب‌ظ »

به نظرم یه آموزش نصب اوبونتو ببینید بهتره.
فعلا ۲۰ گیگ ext4 به روت بدید، و دوبرابر رم فضا جدا کنید برای swap (بیشتر از ۸ گیگ هم نباشه این سواپ - سواپ میتونه لاجیکال باشه)

بقیه ی شخصی سازی هم بمونه برای وقتی که نیاز پیدا کردید.
از نسخه ۱۷.۰۴ دیگه نیاز به گذاشتن سواپ نیست :)
« آخرین ویرایش: 03 مهر 1396، 08:24 ق‌ظ توسط Sosha »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #6 : 03 مهر 1396، 12:16 ق‌ظ »
از نسخه ۱۷.۰۴ دیگه نیاز به گذاشتن سواب نیست :)
آره +۱ ;D