انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تغییر سایز پارتیشن home  (دفعات بازدید: 800 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین korosh5775

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
تغییر سایز پارتیشن home
« : 14 آبان 1396، 11:25 ب‌ظ »
سلام.من میخوام سایز پارتیشنی که برای home هست رو تغییر بدم.یعنی یه تیکه از آخرش رو بگیرم و یه پارتیشن جدید و خالی بسازم.میخواستم بدونم اگه از آخر این پارتیشن بردارم اطلاعاتی که داخل همون پارتیشنی که ازش برداشتم یعنی Home پاک میشه یا میمونه؟اینم اطلاعات پارتیشن هوم من:

۴۱۷.۲۹ گیگا بایت سایز کلشه که از این ها ۱۸۸.۳۴ گیگابایت استفاده شده و ۲۲۸.۹۵ گیگابایتش خالیه.فرمتش هم ext4 هست.
من میخوام ۱۰۰ گیگ ازش بردارم و یه پارتیشن جدید بسازم.در ضمن با نرم افزار نمیتونم پارتیشن بندی کنم چون mount هست و وقتی unmount میخوام کنم میگه مشغوله و نمیشه.لطفا اگه اطلاع دارین با اطمینان راهنمایی کنین ممنون.
« آخرین ویرایش: 14 آبان 1396، 11:32 ب‌ظ توسط korosh5775 »

آفلاین ubulink

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • متن شخصی
    • عنوان وب سایت
پاسخ : تغییر سایز پارتیشن home
« پاسخ #1 : 15 آبان 1396، 11:00 ق‌ظ »
تغییر اندازه ربطی به نرم‌افزار (که گمان کنم منظور شما حالت گرافیکی است) ندارد چون شما نمی‌تونید پارتیشنی رو که در حال استفاده است تغیر بدید شما باید در حالت لایو پارتیشن home را تغیر اندازه بدید تغییر اندازه دادن با این حجم کمی زمان‌بر است
با جی پارتد بصورت ساده می‌تونید اینکار را انجام بدید معمولا هیچ مشکلی پیش نمیاد فقط اگر برق بره یا اتفاقاتی از این دست که ممکنه مشکل پیش بیاد. که اگه لپ‌تاپ هست با باتری اینکار رو انجام بدید بهتره، ولی به هر حال گرفتن بک آپ از اطلاعات همیشه توصیه میشه بخصوص اطلاعات مهم
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1396، 11:08 ق‌ظ توسط ubulink »
اگر مشکل شما حل شد پست اول را ویراش کنید و به موضوع تایپیک عبارت    (حل شد)    را اضافه کنید تا کسی بیهوده برای پاسخ به یک موضوع حل شده زمان صرف نکند و اگر  علت و نحوهء حل شدن مشکل رابیان کنید به بسیاری از افرادی که بعدا به مشکل شما برخواهند خورد کمک خواهید کرد