انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: اضافه کردن یک دستور به هسته GNU Octave (حل شد)  (دفعات بازدید: 864 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
دوستان سلام..
من از اوبونتو ۱۷.۱۰ استفاده می کنم. از تو برنامه GNU Octave به یه دستوری رسیدم که در هسته این برنامه وجود نداشت. از تو سایتش گفته که خودم باید به هسته برنامه اضافش کنم. دوتا راه گذاشته، یکی دانلود خود دستور بود که یه فایل به اسم signal-1.3.2.tar.gz هست که دانلود کردم، و یکی هم Repository. من الان دانلود کردم ولی نمیدونم کجا باید بزارم. تو لینکی که واسه Repository داده بود هم سر در نیاوردم. شما دوستان که بیشتر در جریانید، من چکار باید بکنم؟!

این لینکی که واسه Repository داده:
https://sourceforge.net/p/octave/signal/ci/default/tree/
و این هم پاسخ دستور  whereis octave:
octave: /usr/bin/octave /etc/octave.conf /usr/share/octave /usr/share/man/man1/octave.1.gz /usr/share/info/octave.info-1.gz /usr/share/info/octave.info-5.gz /usr/share/info/octave.info-9.gz /usr/share/info/octave.info-6.gz /usr/share/info/octave.info-8.gz /usr/share/info/octave.info-3.gz /usr/share/info/octave.info-7.gz /usr/share/info/octave.info.gz /usr/share/info/octave.info-4.gz /usr/share/info/octave.info-2.gz
همه چیز از اینجا شروع میشه. تو لینک زیر دستور freqs را ببینید:
https://octave.sourceforge.io/functions_by_alpha.php?item=F&type=initial
« آخرین ویرایش: 02 دی 1396، 09:04 ب‌ظ توسط Fadaei.a »

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
پاسخ : اضافه کردن یک دستور به هسته GNU Octave
« پاسخ #1 : 02 دی 1396، 09:00 ب‌ظ »
گشتم بالاخره تونستم حلش کنم... با جستجو فهمیدم توابع این برنامه تو مسیر زیر ذخیره میشن. سورس دستور رو هم از سورس برنامه متلب از دوستان گرفتم و تو مسیر زیر با اسم تابع و پسوند m ذخیره کردم...

/usr/share/octave/4.2.1/m/
ubuntu 17.10
« آخرین ویرایش: 03 دی 1396، 02:28 ق‌ظ توسط Fadaei.a »

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
البته اینم بگم که سورس توابع رو میشه با سرچ بصورت اسم تابع با پسوند m براحتی پیدا کرد. مثلا برای من دستور freqs.m بود که با جستجو به همین صورت براحتی پیدا شد...