انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا نباید برنامه‌های گرافیکی رو با ترمینال باز کرد؟  (دفعات بازدید: 418 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
خیلی جاها میشنوم که میگن نباید برنامه‌ی گرافیکی رو با ترمینال باز کنی. با وجود میان‌برها خب درسته اصلا اجراش با میان‌برها کار راحت‌تری هست ولی واقعا دلیل این حرف چیه؟ مگه میان‌برها کاری بیشتر از اجرای اون دستوری که بهش داده میشه می‌کنن؟ معمولا همه‌ی میان‌برها دستور اجرای برنامه‌ رو اجرا می‌کنن که با ترمینال هم میشه اجراش کرد پس با این اوصاف چرا اجرای برنامه‌ی گرافیکی توی ترمینال کار درستی نیست؟
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4862
  • masoft قدیم
اجرا کردن برنامه‌های گرافیکی در ترمینال مشکلی نداره. چیزی که گفته میشه عدم اجرای برنامه‌های گرافیکی توسط کاربر ریشه هست که می‌تونه به امنیت و پایداری سیستم شما صدمه بزنه.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
خیلی جاها میشنوم میگن کلا نباید برنامه گرافیکی رو با ترمینال باز کنی حالا چه با کاربر ریشه و چه با یه کاربر عادی :o که خب یکم عجیب بود برام. چند جایی هم جستجو کردم ولی به نتیجه‌ی خاصی نرسیدم. انگار این موضوع به نوعی به خرافات تبدیل شده بین کاربرا  ](*,)
در کل ممنون از پاسختون
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
خیلی جاها میشنوم میگن کلا نباید برنامه گرافیکی رو با ترمینال باز کنی حالا چه با کاربر ریشه و چه با یه کاربر عادی :o که خب یکم عجیب بود برام. چند جایی هم جستجو کردم ولی به نتیجه‌ی خاصی نرسیدم. انگار این موضوع به نوعی به خرافات تبدیل شده بین کاربرا  ](*,)
در کل ممنون از پاسختون
والا در این 4.5 سالی که از لینوکس استفاده میکنم این اولین باره همچین حرفی میشنوم، تا حالا فقط گفته شده که نباید با کاربر ریشه برنامه گرافیکی رو اجرا کرد، دو ماه قبل تو همین انجمن بحثش مفصل شد:

* https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,146755.0.html
* https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,146797.0.html

اتفاقن اجرای برنامه های گرافیکی از طریق ترمینال خیلی هم خوب و مفیده! چون ارورها و مشکلاتش رو همونجا تو ترمینال چاپ میکنه و راحت میشه فهمید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند