انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نسخه گرافیکی ابونتو؟  (دفعات بازدید: 1288 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین wthreex

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
نسخه گرافیکی ابونتو؟
« : 05 دی 1396، 04:54 ب‌ظ »
با سلام من یه تازه وارد هستم سوالی ذهنمو مشغول کرده:

من از یک فروشنده سرور مجازی ، یک vps تهیه کردم که دارای مجازی سازه KVM - Virtualizor هستش، وقتی وارد قسمت نصب سیستم عامل میشم این گزینه ها هستش :

حالا سوال اصلیم اینجاس ، وقتی من اوبونتو رو نصب میکنم ، تنها اون نسخه ای نصب میشه که باید با PuTTY بهش وصل شد ، ولی من یه نسخه از اوبنتو رو دیده بودم که نسخه گرافیکی داره و ترمینال مخصوص به خودش رو داره ... حال باید اون نسخه رو چطوری نصب کرد ؟ آیا از طریقه همین پوتی میشه اون رو هم آورد بالا یا اینکه نه کلا داستان ش فرق میکنه ؟

با تشکر :P

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3500
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : نسخه گرافیکی ابونتو؟
« پاسخ #1 : 05 دی 1396، 04:59 ب‌ظ »
سلام.
اگر اون نسخهٔ اوبونتو داخل در عکس، Server باشه، میزکار و محیط گرافیکی نداره!
با PuTTY یا هرابزاری که شما بتونی SSH کنی به یک Server، فقط می‌تونی به Shell اون دسترسی داشته باشی که اصطلاح ساده‌ش می‌شه Terminal
فقط به پوستهٔ متنی دسترسی داری که می‌تونی دستورات رو صادر کنی. روی Server محیط گرافیکی نصب نمی‌کنن چون ریسک کار بالاتر می‌ره هم‌چنین منابع سخت‌افزاری رو بیهوده درگیر می‌کنه.
ما نسخه‌های زیادی از اوبونتو داریم. دوتاشون می‌شن Ubuntu Desktop و Ubuntu Server
شما می‌خوای اوبونتو رومیزی رو روی Server نصب کنی یعنی؟ اول این‌که این کار خوب نیست. دوماً این‌که با PuTTY و امثالهم نمی‌تونی به اون محیط دسترسی داشته باشی. با VNC و امثالهم می‌شه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین wthreex

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #2 : 05 دی 1396، 05:02 ب‌ظ »
سلام.
اگر اون نسخهٔ اوبونتو داخل در عکس، Server باشه، میزکار و محیط گرافیکی نداره!
با PuTTY یا هرابزاری که شما بتونی SSH کنی به یک Server، فقط می‌تونی به Shell اون دسترسی داشته باشی که اصطلاح ساده‌ش می‌شه Terminal
فقط به پوستهٔ متنی دسترسی داری که می‌تونی دستورات رو صادر کنی. روی Server محیط گرافیکی نصب نمی‌کنن چون ریسک کار بالاتر می‌ره هم‌چنین منابع سخت‌افزاری رو بیهوده درگیر می‌کنه.
ما نسخه‌های زیادی از اوبونتو داریم. دوتاشون می‌شن Ubuntu Desktop و Ubuntu Server
شما می‌خوای اوبونتو رومیزی رو روی Server نصب کنی یعنی؟ اول این‌که این کار خوب نیست. دوماً این‌که با PuTTY و امثالهم نمی‌تونی به اون محیط دسترسی داشته باشی. با VNC و امثالهم می‌شه.

ممنون، آخه من فکر میکنم نسخه دستکاپ امکاناتش بیشتره ، آیا درسته ؟

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3500
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #3 : 05 دی 1396، 05:12 ب‌ظ »
منظورت چه جور امکاناتی؟
امکانات Desktop مختص به همون Desktop هست. بنابراین روی Server نیازی نیست.
اگه نیازی هم باشه کافیه شما نصبش کنی روی Server.
روی Server از ابزارهای متنی استفاده می‌شه. ما برای هر برنامهٔ گرافیکی، برنامهٔ متنی هم داریم که همون کار رو انجام می‌ده. فقط در محیط متنی هست که شما می‌تونی از طریق PuTTY بهش دسترسی داشته باشی.
شما روی همون Server هم می‌تونی محیط گرافیکی نصب کنیا! منتها اولاً بهش نمی‌تونی متصل بشی! دوماً این‌که برنامه‌های گرافیکی ریسک امنیتی بیش‌تری دارن که شما بخوای روی Server که مهم هست ازشون استفاده کنی. من خودم ۵ ساله دارم اوبونتو کار می‌کنم، غیر از وب‌گردی با مرورگر  که مجبورم فایرفاکس نصب کنم، دیگه باقی ابزارهام گرافیکی نیستن! یعنی ابزاری که ضروری باشه و گرافیکی باشه نیست! شما روی Server می‌خوای وب‌گردی کنی یعنی؟  ;) نه! پس نیازی به نصب محیط گرافیکی نیست. حتی اگر کسی لازم داشته باشه که یه چیزی رو توی Server در اینترنت جست و جو کنه، کافیه w3m یا links نصب کنه که مرورگر متنی هست و باهاش کارشو انجام بده.
مگه این‌که طرف بخواد با Server عین Desktop کار کنه که خب دیگه اون اسمش Server نیست و شما می‌تونی روش محیط گرافیکی نصب کنی و عین یه سیستم‌عامل رومیزی ازش استفاده کنی. ولی دیگه نباید توقع داشته باشی که برات مثل Server کار کنه و امنیتش هم تا سقف باقی بمونه و به مشکل نخوره و نیاز به Reboot نداشته باشه و ...
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت