انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم شناسایی فایل EFI پس از بوت با LIVE tails os (حل شد)  (دفعات بازدید: 2202 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mrfelfel

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
درود من یک لپ تاپ لنوو دارم ideapad 310 من یک ارچ روی این لپ تاپ نصب کردم و به صورت کامل نصب گردید بعد از اون هم تنظیمات مربوط به uefi رو برای گراب انجام دادم و حدود ۳ ماهی بود درست کار میکرد

تا اینکه امشب نیاز به سیستم عامل تحت live - tails داشتم و با usb creator روی فلشم بوتیبل کردم که البته مطمئن نیستم که باعث شد به هارد هم اسیبی برسه یا نه

بعد از اتصال به سیستم و کار کردن باهاش وقتی از tails خارج شدم دیگه ارچ بالا نیومد برگشتم روی tails و هاردم رو mount کردم و دیدم همه چی سرجاشه یعنی هم پارتیشنی که برای home ساخته بودم هم اون پارتیشن efi و هم پارتیشن اصلی سیستم عامل که پوشه های اصلی ارچ توشن

خلاصه چندین باری ریبوت و ... نتونستم بوت کنم و الان با همون tails دارم تایپک میگذارم

شما نظری دارید و اینکه چطوری میشه زندش کرد :D ؟ و این اتفاق چرا افتاده ؟
« آخرین ویرایش: 24 فروردین 1397، 05:50 ب‌ظ توسط mrfelfel »

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
پاسخ : عدم شناسایی فایل EFI پس از بوت با LIVE tails os
« پاسخ #1 : 24 فروردین 1397، 06:30 ق‌ظ »
درود، به صورت زنده به آرچ لینوکس فعلی تغییر ریشه بدید و خروجی دستور زیر را برامون بذارید.
journalctl -xb
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین mrfelfel

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 24 فروردین 1397، 01:38 ب‌ظ »
درود، به صورت زنده به آرچ لینوکس فعلی تغییر ریشه بدید و خروجی دستور زیر را برامون بذارید.
journalctl -xb
درود با لایو آرچ باید این کارو بکنم یا با Tails هم میشه ؟ اگه میشه بفرمایید چطور ؟

اگه منظور دستور chroot هست که در tails اینکارو کردم و به روت ارچ تغییر ریشه دادم

ولی چیزی که دریافت کردم این بود Failed to get boot id: No such file or directory
« آخرین ویرایش: 24 فروردین 1397، 02:03 ب‌ظ توسط mrfelfel »

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #3 : 24 فروردین 1397، 03:55 ب‌ظ »
نمی‌دونم tails چی هست،‌ اما اگر یک توزیع گنو/لینوکس هست،‌ برای اینکه بتونی باهاش به آرچ لینوکس تغییر ریشه بدی باید بسته‌‌ی arch-install-scritps را نصب داشته باشی:

(1)[15:53][ArchLinux][~]$ pkgfile arch-chroot
extra/arch-install-scripts
(2)[15:53][ArchLinux][~]$

Failed to get boot id: No such file or directory
مطمئنا راه را درست نرفتی! دقیقا چیکار کردی برای تغییر ریشه؟!

زمانی که می‌گید آرچ لینوکس بالا نمیاد، یعنی دقیقا تا کجا بالا نمیاد؟ گراب؟ کرنل؟ سیستم دی؟ مدیرنمایش؟ میزکار؟
« آخرین ویرایش: 24 فروردین 1397، 06:39 ب‌ظ توسط Nelliel »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین mrfelfel

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 24 فروردین 1397، 05:50 ب‌ظ »
بسته Arch install scripts رو روی Tails نصب کردم و سپس با تغییر ریشه گراب رو باز نویسی کردم (پارتیشنش توسط نرم افزار usb creator) دچار اسیب شده بود

مشکل حل شد