انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در نصب کارت گرافیک AMD  (دفعات بازدید: 5135 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohammadhassan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
مشکل در نصب کارت گرافیک AMD
« : 25 شهریور 1396، 12:57 ب‌ظ »
سلام خسته نباشید
من تازه اوبونتو 17.04 نصب کردم. مقالات و فیلم هایی در یوتویوب درباره نصب کارت گرافیک AMD جستجو کردم. من مطابق یکی از آموزش ها این مراحل رو انجام دادم:

توی سایت AMD چهار فایل اول رو که در عکس زیر میبینید دانلود کردم:

بعد توی آموزش گفته شده بود باید یه سری فایل رو شما قبل از اون نصب کنید با دستور زیر که من هم انجام دادم:

sudo apt-get install dkms fakeroot lib32gcc1 libc6-i386 libfakeroot libqtcore4

همه ی فایل هایی رو که قبل از روی سایت AMD برداشته بودم رو توی یه فولدر ریختم و ترمینال رو از همون فولدر اجرا کردم و کد زیر رو برای نصب درایور زدم:

sudo dpkg -i *.deb

بعد از نصب هم گفته شده بود این کد رو بزنم و بعدش پی سی رو ریستارت کنم:

sudo amdconfig --initial

بعد از همه این ها و ریستارت کردن دیدم رزولوشن کمتر شده. به علاوه اینکه بوت میشه ولی وقتی میخوام لاگین کنم و پسوورد رو بزنم هنگام لاگین شدن این پیام میاد و میره:

لطفا راهنمایی کنید.

مشخصات:

اوبونتو ورژن 17.04 64 بیت
کارت گرافیک : AMD Radeon HD 6870
Dual boot هست و یه ویندوز 10 دیگه هم کنار اوبونتو از قبل بود.

متشکر

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 663
پاسخ : مشکل در نصب کارت گرافیک AMD
« پاسخ #1 : 25 شهریور 1396، 04:04 ب‌ظ »
شما کلا اشتباه کردی تو همه چیز.
اونجا کجا نوشته اوبونتو 17.04؟
کارت شما قدیدمیه و فعلا توسط درایور آزاد ati ساپورت میشه که پیش فرض رو اوبونتو نصب و فعاله.نیازی به نصب درایور نبود اصلا.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #2 : 25 شهریور 1396، 05:24 ب‌ظ »
سلام خسته نباشید
من تازه اوبونتو 17.04 نصب کردم. مقالات و فیلم هایی در یوتویوب درباره نصب کارت گرافیک AMD جستجو کردم. من مطابق یکی از آموزش ها این مراحل رو انجام دادم:

بعد توی آموزش گفته شده بود باید یه سری فایل رو شما قبل از اون نصب کنید با دستور زیر که من هم انجام دادم:

همه ی فایل هایی رو که قبل از روی سایت AMD برداشته بودم رو توی یه فولدر ریختم و ترمینال رو از همون فولدر اجرا کردم و کد زیر رو برای نصب درایور زدم:

sudo dpkg -i *.deb

sudo amdconfig --initial

بعد از همه این ها و ریستارت کردن دیدم رزولوشن کمتر شده. به علاوه اینکه بوت میشه ولی وقتی میخوام لاگین کنم و پسوورد رو بزنم هنگام لاگین شدن این پیام میاد و میره:

لطفا راهنمایی کنید.

مشخصات:

متشکر
کافیه دستور
sudo apt-get install xserver-xorg-video-amdgpu libdrm-amdgpu1برای گرافیک های جدید و همین دستور فقط به جای.amdgpu بنویسید ati برای گرافیک های نصس ۶۰۰۰ به پایین رو در ترمینال وارد کنید.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین mohammadhassan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #3 : 25 شهریور 1396، 08:41 ب‌ظ »
شما کلا اشتباه کردی تو همه چیز.
اونجا کجا نوشته اوبونتو 17.04؟
کارت شما قدیدمیه و فعلا توسط درایور آزاد ati ساپورت میشه که پیش فرض رو اوبونتو نصب و فعاله.نیازی به نصب درایور نبود اصلا.

بله اتفاقا ریسک کردم ولی فکرنمیکردم اینطوری بشه. حالا که پارتیشن رو پاک کردم. ممنون :)
ولی یه سوال، اگه فعال بود پس چرا وقتی فیلمی که حتی کیفیتش 480 بود رو میذاشتم بعد از چند لحظه گیر میکرد و صفحه سیاه میشد؟

سلام خسته نباشید

sudo dpkg -i *.deb

sudo amdconfig --initial

لطفا راهنمایی کنید.

مشخصات:

متشکر
کافیه دستور
sudo apt-get install xserver-xorg-video-amdgpu libdrm-amdgpu1برای گرافیک های جدید و همین دستور فقط به جای.amdgpu بنویسید ati برای گرافیک های نصس ۶۰۰۰ به پایین رو در ترمینال وارد کنید.

متشکر از راهنماییتون. تو یکی از سایت های پرسش و پاسخ خارجی که مربوط به اوبونتو بود یه کاربری مقاله ای نوشته بود و گفته بود که راهی نداره و باید برگردید به نسخه 14.04.5 و Xorg رو از نسخه 1.18 به 1.16 تنزل بدید. گفته بود همین Xorg 1.18 هست که مشکل رو ایجاد میکنه و توی نسخه 14.04.5 هم هست ولی میشه به 1.16 تنزل داد. حالا روش شما رو هم امتحان میکنم قبلش هم یه بک آپ میگیرم. حالا جسارتا این مشکل برای شما هم پیش اومده بود؟ آخه من راه حل شما رو تو نت ندیدم (البته شاید خوب نگشته باشم).
راستی این کدی که شما گفتید رو علاوه بر اونا بزنم؟ یعنی قبلیا رو همچنان باید تو ترمینال وارد کنم؟ و اینکه کارت من 6870 هست پس همون amdgpu باشه دیگه؟
بازم متشکر :)
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1396، 08:52 ب‌ظ توسط mohammadhassan »

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم و XFCE
« پاسخ #4 : 26 شهریور 1396، 07:54 ق‌ظ »
نقل‌قول
چرا وقتی فیلمی که حتی کیفیتش 480 بود رو میذاشتم بعد از چند لحظه گیر میکرد و صفحه سیاه میشد؟
ویدئو رو با چه پلیری پخش کردید؟ تنظیماتش پیش فرض بود؟ بهتره از gnome-mpv استفاده کنید که بالاترین بازدهی رو داره.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #5 : 26 شهریور 1396، 10:15 ق‌ظ »
دوست من اگر آرچ نصب کرده باشید درایور های آزاد رو میشناسید .من فقط همون درایور هارو در مخازن اوبونتو جستوجو کردم و به دستور بالا رسیدم.
نیاز به مراحل قبل نیست.
کارت شما از سریه ۶۰۰۰ هستش پس باید ATi رو بنویسید.

پ.ن: من این مراحل رو تست نکردم لطفا قبل از انجام جستوجو کنید.
« آخرین ویرایش: 26 شهریور 1396، 10:28 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).