انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: ناپدید شدن منوبار, ساید بارو کار نکردن کیبرد اوبونتو 16.04 (حل شد)  (دفعات بازدید: 495 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Danoosh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 45
سلام و صبح بخیر
به مشکلی خوردم که در این چند سال اصلن پیش نیومده بود
دیروز لپتاپ روشن کردم و بعد از وارد کردن پسورد وارد محیط اوبونتو شدم ولی با این تفاوت که منوبار, ساید بار و همچنین کیبرد کار نمیکنه !!
فقط با موس میتونم فایل ها رو اجرا کنمولی دیگه نمیتونم ببندمشون چون منو بار ندارن و به همین دلیل آیکن کلوز و یا مینیمایز ندارند !

ابتدا به بخش ریکاوری رفتم و مثل همیشه dpkg اجرا کردم و انتظار داشتم مثل همیشه اوبونتو تعمیر بشه... ولی نشد! در آخر گزینه آپگرید میداد..  یکبار بله زدم و یکبار هم خیرولی در هر دو مورد هم فرقی نکرد

بعد به توصیه یکی از دوستان با زدن دکمه های alt+shift+f1   تونستم با کیبرد کار کنم و یک یوزر جدید بسازم ولی باز هم فرقی نکرد و همون مشکلات در یوزر جدید هم وجود داشت
با زدن دستور  sudo service lightdm restart  هم فقط  لانچر ریستارت شد و بعد از زدن پسورد, دیدم که مشکلات همچنان وجود دارند

مشکلم شبیه این تاپیک هست  https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=53567.0   با این تفاوت که من یکساله اوبونتو 16.04 رو دارم و مشکلی برای گرافیک نداشتم !  حالا نمیدونم باید چکار کنم که اینها برگرده

مطمعنم هر مشکلی که هست میتونه حل بشه

توی این تاپیک هم      https://askubuntu.com/questions/656862/launcher-disappeared/717860#717860   دستوراتی گذاشته که فقط همون اولی رو زدم که یونیتی رو ریستارت میکرد ولی بقیه رو نزدم چون نمیدونم چی میشه !

خب .. همه کارهایی که انجام داده بودم رو گفتم .. 
همفرومی های محترم اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید
خدمت همفرومی ها هم عرض کنم که من در حد دستورات sudo apt-get update  و این حرف ها بلدم.. بیشتر کارم روی محیط گرافیکی هست

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 30 بهمن 1396، 12:10 ب‌ظ توسط Danoosh »

آفلاین Danoosh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 45
سلام

مشکل برطرف شد

را ه حل در ۲ دستور ساده هست

اول کلید alt+ctrl+f1  بزنید

یوزر و پسورد بزنید  و حالا دستورات زیر را وارد کنید

sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop