انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: غیرفعال کردن خاموش شدن مانیتور در هنگام قفل صفحه  (دفعات بازدید: 1279 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 474
سلام
من گنوم دارم با صفحه لاگین lightdm
هر وقت بخوام قفل کنم، مانیتور رو خاموش میکنم و با تکون دادن ماوس صفحه قفل میاد.
با gdm چنین مشکلی ندارم و فقط صفحه رو قفل میکنه، اما در lightdm مانیتور هم خاموش میشه.
چه جوری میتونم از خاموش شدن مانیتور در lightdm با میزکار گنوم جلوگیری کنم؟

اوبونتو 16.04
Everything started from a dream

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
سوال ناقص هست!

نقل‌قول

برای لاک کردن دسکتاپ, مانیتور را خاموش می‌کنید؟! یعنی چی؟ یعنی به صورت فیزیکی دکمه‌ی ماینتور را میزنید تا دسکتاپ قفل بشه یا ...؟

نقل‌قول
با gdm چنین مشکلی ندارم و فقط صفحه رو قفل میکنه، اما در lightdm مانیتور هم خاموش میشه.

دقت کنید که لاک کردن  سیستم مربوط به DM‌ها نیست, مگر اینکه از لاک منظور دیگه‌ای داشته باشد.

نقل‌قول

https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Smart_Questions

طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
سوال ناقص هست!

نقل‌قول

برای لاک کردن دسکتاپ, مانیتور را خاموش می‌کنید؟! یعنی چی؟ یعنی به صورت فیزیکی دکمه‌ی ماینتور را میزنید تا دسکتاپ قفل بشه یا ...؟

نقل‌قول

دقت کنید که لاک کردن  سیستم مربوط به DM‌ها نیست, مگر اینکه از لاک منظور دیگه‌ای داشته باشد.

نقل‌قول

https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Smart_Questions

اشتباه تایپی داشت.
هر وقت super + l رو که میزنم تا صفحه قفل شه، همزمان مانیتور هم خاموش میشه.( فقط تو lightdm این مشکل هست و تو gdm چنین مشکلی ندارم.)
یعنی در واقع من میخوام بعد از قفل کردن، صفحه لاگ اسکرین رو نشون بده و مانیتور خاموش نشه.

اون مقاله سوال پرسیدن هوشمند رو فکر کنم ببشتر از شما خوندم.
« آخرین ویرایش: 17 اسفند 1396، 07:07 ب‌ظ توسط Yoord »

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
من احساس میکنم برای قفل صفحه بجای light-locker سیستم داره از gnome-screensaver-command استفاده میکنه! شما چک کن ببین دستور زیر کار میکنه! چون خودم مشکلی با light-locker نداشتم! البته از gnome استفاده میکنم! دلیل اینکه صفحه خاموش میشه رو فکر میکنم بخاطر حفظ انرژی هست والا زمانی که صفحه خاموش میشه هیچ پردازشی متوقف نمیشه! واسه من که اینجوریه!
light-locker-command -l
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
من احساس میکنم برای قفل صفحه بجای light-locker سیستم داره از gnome-screensaver-command استفاده میکنه! شما چک کن ببین دستور زیر کار میکنه! چون خودم مشکلی با light-locker نداشتم! البته از gnome استفاده میکنم! دلیل اینکه صفحه خاموش میشه رو فکر میکنم بخاطر حفظ انرژی هست والا زمانی که صفحه خاموش میشه هیچ پردازشی متوقف نمیشه! واسه من که اینجوریه!
light-locker-command -l
میگه light locker نصب نیست
نصبش کردم ولی باز همون مشکل هست
با gdm هم بلافاصله بعد از قفل مانیتور خاموش میشه، راهی نداره که تنظیم کنیم مثلا اگه صفحه رو قفل کردیم، 5 مین بعدش مانیتور خاموش شه یا اصلا خاموش نشه؟
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1396، 12:35 ق‌ظ توسط Yoord »