انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: انتخواب کدوم ابونتو یا پوسته یا سیستم عامل دیگه  (دفعات بازدید: 1195 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sabz1

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
من تازه کارم و با ویندوز اشنا هستم.
یکی از دوستان که از کامپیوتر هم سر در نمی اره گفت یک سیستم می خوام که فقط فیلم بزاره و ببینه گفتم ببینم لینوکس میشه این کار را کرد ابونتو 16 را نصب کردم که اول از همه ظاهرا باید یک سری دستورات را با کی برد باید داد و فیلم کل صفحه را نمیگیره.دوستان لینوکسی هست که فقط با موس طرف کار کنه و خیلی ساده و راحت فیلم هاش را ذخیره کنه و پخش کنه.خلاصه ضاهرا ویندوز بازم باید استفاده کرد شما راه حل دیگری ارید.پیشا پیش از توجه شما ممنونم.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
درود بر تو،

اوبونتو ۱۶.۰۴ نسخه‌ای پایدار از اوبونتو هست، و برای استفاده از اون نیازی به استفاده از ترمینال نیست. برای پخش کردن فیلم هم می‌تونی که vlc رو نصب کنی، که نصبش هم راحت هست، برو توی Ubuntu Software Center و اسم vlc  رو بزن، و سپس روی دکمه install بزن.

برای تمام صفحه شدن هم موقع پخش شدن فیلم، دو بار با ماوس روی صفحه کلیک کن.

اگه بازم مشکلی داشتی، می‌تونی توی انجمن بپرسی.

آفلاین mobolinux

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
  • کاربر اوبونتو ماته
سلام برادر عزیز
من به شما کوبونتو یا مینت kde و کلا دسکتاپ kde رو پیشنهاد میکنم
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه، قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم
می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
سلام

دوست عزیز شما میتونید از VLC استفاده کنید , یا میتونید از SMPlayer که خودم استفاده میکنم , استفاده کنین ! ...

smplayer پلیر خیلی خوبی هستش و من تابه حال مشکلی باهاش نداشتم (فقط یه سری تنظیمات برای خودم انجام دادم) .

برای نصب از طریق ترمینال :

sudo apt update;sudo apt install smplayer
توی Ubuntu Software Center  هم میتونی با نوشتن smplayer و انتخابش و زدن گزینه نصب برنامه رو نصب کنی ...

یک عکس پیوستی ازش میزارم ...

اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
من تازه کارم و با ویندوز اشنا هستم.
یکی از دوستان که از کامپیوتر هم سر در نمی اره گفت یک سیستم می خوام که فقط فیلم بزاره و ببینه گفتم ببینم لینوکس میشه این کار را کرد ابونتو 16 را نصب کردم که اول از همه ظاهرا باید یک سری دستورات را با کی برد باید داد و فیلم کل صفحه را نمیگیره.دوستان لینوکسی هست که فقط با موس طرف کار کنه و خیلی ساده و راحت فیلم هاش را ذخیره کنه و پخش کنه.خلاصه ضاهرا ویندوز بازم باید استفاده کرد شما راه حل دیگری ارید.پیشا پیش از توجه شما ممنونم.
اگر فقط و فقط همینو میخواد بهتره از توزیع های مخصوص که برای پخش فایل های چند رسانه ای ساخته شده اند استفاده کنه،‌ نام اونها رو دقیق نمیدونم، اکثرشون از نرم افزار Kodi استفاده میکنند، یک مورد مشهور OpenELEC نام دارد.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین sabz1

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
با تشکر از همه دوستان.
من در حال نصب زبان فارسی انتخاب کردم برای این که دوستم راحت باشه این Ubuntu Software Center کجاست؟؟
البته الان وصل شدم به اینترنت با موزیلا و دانلود وی ال سی مشقول هست با کنترل سی هم زبان تغیر نتمی کنه حتما باید با موس زبان عوض کنم.
فقط خدا را شکر که کنترل سی و کنترل وی کار میکنه.راستی برای ثبت نام در سایت یک ساعت دنبال عدد فارسی می گشتم چون با ک\ی \یست هم هی عدد انگلیسی می شد.یعنی برای ورود به فروم خیلی سخت بود برای من که تو همه فرومها راحت وارد می شدم یک فکری بحالش بکنید.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
Cntrol + c والا ما اینجا فقط با این دکمه ها زبان تغییر می دیم
Super + Space و برای kde ها هم cntrol + alt + k
البته قابل تغییر هستش از تنظیمات.
در مورد نصب نرم افزار هم توصیه میشه همه چیز از مخازن و فروشگاه دانلود و نصب بشه.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
من در حال نصب زبان فارسی انتخاب کردم برای این که دوستم راحت باشه این Ubuntu Software Center کجاست؟؟
شما نیازی نیست چیزی رو بری و توی اینترنت بگردی و پیدا کنی، هرچیزی که می‌خوای رو از توی ترمینال با دستور sudo apt install esme-package-morede-nazar یا از طریق نرم‌افزار Ubuntu Software Center که عکسش رو پیوست کردم، با کلیک کردن نصب کنی.

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
سلام دوست عزیز
شما نیازی نیست یک سیستم‌عامل دیگری برای خودتون انتخاب کنید اوبونتو برای شروع کار باز گنو/لینوکس بهترین گزینه‌ هست.
بهترین کار اینه که شروع به خوندن ویکی اوبونتو بکنید فقط ۵ تا ۱۰ دقیقه وقت رو میگیره! و خیلی از مشکلات رو برطرف و باعث آشنایی نسبی با این سیستم‌عامل میشه.
پیشنهاد میکنم لینک‌های زیر رو مطالعه کنید
ویکی فارسی اوبونتو -- پس از نصب اوبونتو چه کنیم؟ -- اوبونتو - ویکی فارسی اوبونتو

اما برای نصب پیشنیاز‌های اوبونتو میتونید بسته‌های زیر رو نصب کنید و بعد از اون اقدام به نصب VLC کنید.
روش اول : ابتدا ترمینال اوبونتو رو با کلید‌های میانبر CTLR+ALT+T باز کنید و دستورات زیر رو در محیط خط‌فرمان اجرا کنید.(برای انجام هریک از دستورات نیاز به رمز عبور هست که در خروجی برای امنیت بیشتر دیده نمیشود)
sudo apt update
sudo apt install ubuntu-restricted-extras
sudo apt install vlc

روش دوم: ابتدا مرکز نرم‌افزار اوبونتو (Ubuntu Software Center) رو باز کنید بعد بسته‌های بالا رو در کادر جستجوی بالا جست‌جو کنید. میتونید از کلید‌های Ctrl + F هم استفاده کنید و سپس اقدام به نصب برنامه‌ها کنید
موفق باشید.
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.