انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: هوش مصنوعی،تصویر مات شده...؟  (دفعات بازدید: 562 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
هوش مصنوعی،تصویر مات شده...؟
« : 02 فروردین 1397، 02:18 ق‌ظ »
یه سوال فنی...اگر ما یه تصویر مات شده داشته باشیم دقیقا چطوری می تونیم با الگوریتم های هوش مصنوعی (به خصوصی یادگیری عمیق و یادگیری ماشین)‌ اون  رو به یه تصویر واضح تبدیل کنیم؟
اصلن امکانش هست؟ کلا چطوری میشه یه تصویر مات رو (که البته دیجیتالی هم هست و نه توی دنیای واقعی)‌تا یه اندازه ای واضح کنیم؟

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : هوش مصنوعی،تصویر مات شده...؟
« پاسخ #1 : 02 فروردین 1397، 11:32 ق‌ظ »
چند وقت پیش توی زومیت راجع بهش خوندم ولی فکر نمیکنم نرم افزارهاش عمومی باشه،‌ نمیدونم، شاید ویرایشگرهای حرفه ای عکس این قابلیت ها رو داشته باشند.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
پاسخ : هوش مصنوعی،تصویر مات شده...؟
« پاسخ #2 : 02 فروردین 1397، 02:07 ب‌ظ »
چند وقت پیش توی زومیت راجع بهش خوندم ولی فکر نمیکنم نرم افزارهاش عمومی باشه،‌ نمیدونم، شاید ویرایشگرهای حرفه ای عکس این قابلیت ها رو داشته باشند.
من یه از استاد ریاضی(!!!) دربارش شنیدم و گفتش که بر اساس یه الگوریتم خاص میشه نوع شکل گیری اجتماع چندپیکسل (برای تصاویر دیجیتال بر مبنای پیکسل‌منظورش بوده) رو گسترش داد تا عکس با کیفیت‌تر بشه...اما چون برنامه نویسی بلد نبود دقیقا نفهمیدم چطور...
اما با یادگیری ماشین شاید بشه کاری کرد...
راستی مرسی از جوابت....