انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پارتیشن بندی مناسب برای اوبونتو با توجه به فضای کم در SSD  (دفعات بازدید: 890 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین SMAH1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
سلام
من سالهاست که از اوبنتو و ویندوز در کنار هم در سیستم های مختلف (لپ تاپ و دسکتاپ) استفاده می کنم.
اخیره لپ تاپی گرفتم که 128 گیگ SSD داره.
partition table اون GPT است و دو درایو اصلی که من استفاده می کنم شامل 91 گیگ برای ویندوز و 27 گیگ برای اوبونتو است.
با توجه به اینکه برنامه نویسی می کنم و ابزار زیادی نصب می کنم (با انواع پایگاه داده های متنوع)، توی ویندوز جا کم آوردم.در واقع به نظرم می رسه که باید فضای ویندوز رو بیشتر کنم (حدود 110 گیگ مد نظرم است)
با این کار حدود 7 گیگ می تونم برای لینوکس بگذارم که مشکل از همین جا شروع میشه.
الان اوبنتو 17.10 رو موقتا نصب کردم که حدودو 20 گیگ از من فضا گرفته (با ابزار ها و textlive و ...).
حالا می خوام اوبونتوی 18.04 رو روی HDD نصب کنم و البته از این فضای 7 گیگ SSD هم استفاده کنم. با توجه به اینکه من برنامه نویسی می کنم و در ضمن پایگاه داده هم روش دارم به نظرتون چطور عمل کنم.
مثلا هسته اصلی رو روی SSD بریزم و home & var & usr رو منتقل کنم به HDD یا اصلا  home & var رو ببرم روی SSD و بقیه روی HDD باشه یا ...
در ضمن رم سیستم زیادی و عملا پارتیشن swap نمی خوام.همچنین بیشتر حجم را از من usr و home (به خاطر وجود پروژه هام)‌ گرفتند.
خلاصه مطلب :‌
بهترین ترکیب برای استفاده حداکثر توان SSD چیست؟

آفلاین SMAH1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
کسی نظری نداره؟ :( :( :(
منبعی رو میشناسید در مورد پوشه های root لینوکس اطلاعاتی مثل مقدار فضای مورد نیاز و یا مقدار رجوع سیستم عامل و ... را به صورت آماری داده باشد

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
توی گنو/لینوکس home رو ببر روی hdd، بردن var و usr روی hdd خیلی جالب به نظر نمیاد.
نمیشه از ویندوز کم کنی؟ قرار نیست همه برنامه های تو درایو c ویندوز نصب باشن، ۱۱۰ گیگ ویندوز رو ول کردی میخوای از ۲۷ گیگ این بنده خدا کم کنی :D
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها