انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب ابونتو  (دفعات بازدید: 732 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amir133

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
نصب ابونتو
« : 22 اردیبهشت 1397، 12:34 ق‌ظ »
سلام دوستان
من یک چند وقتی هست لب تاب asusای با cpu 7700 hq و گرافیک ۹۵۰‌m خریده ام
اما بر روی این لپتاب توزیع های مختلف لینوکس (اوبنتو و مینت و دبیان و ...)فقط در حالت nomode set بالا می آیند. و فکر می کنم مشکل از کارت گرافیک باشد.
اما در میان توزیع های لینوکس با endless os هیچ مشکلی ندارد.

حالا می خواستم بدونم کسی هست بداند چطوری می تونم برروی این سیستم اوبنتو نصب کنم؟(یا هر توزیع دیگری به غیر از endless )

ممنون ...

آپدیت :

ارورهای نمایش داده شده :

(Firmware Bug] : Tsc-Deadline disabled due to Errata;please update a microcode to version 0x52 (or later]

[[Firmware Bug] :ACPI region dosent cover the entire command/response buffer.[mem 0xfed 4000 - 0xfed 40487f flags 0x201]vs fed40080fBO]
« آخرین ویرایش: 22 اردیبهشت 1397، 06:13 ب‌ظ توسط amir133 »

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : نصب ابونتو
« پاسخ #1 : 22 اردیبهشت 1397، 02:35 ق‌ظ »
سلام
*اوبونتو
با همون nomodeset بیاین بالا و درایور انحصاری نصب کنین احتمالا مشکلتون حل میشه.

فکر کنم یه جا یه راهی هم دیدم که میشد کارت گرافیک رو کلا بلاک کرد ! اون رو دقیقا یادم نیست چجوری کار میکنه و میتونه این مشکل رو حل کنه یا نه.
اما نصب درایور انحصاری احتمالا مشکل‌تون رو حل کنه.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین amir133

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
« پاسخ #2 : 22 اردیبهشت 1397، 05:45 ب‌ظ »
سلام
ممنون بابت پاسخ شما :) :) :)
اما با اجرا این کار باز هم مشکل برطرف نشد.
می خواستم ببینم روشی هست که بتوانم از درایور های endless برای ubuntu استفاده کنم؟

یا روشی برای پیدا کردن مشکل اصلی ؟

;) ;) ;)
ممنون

آپدیت :

ارورهای نمایش داده شده :

(Firmware Bug] : Tsc-Deadline disabled due to Errata;please update a microcode to version 0x52 (or later]

[[Firmware Bug] :ACPI region dosent cover the entire command/response buffer.[mem 0xfed 4000 - 0xfed 40487f flags 0x201]vs fed40080fBO]
« آخرین ویرایش: 22 اردیبهشت 1397، 06:13 ب‌ظ توسط amir133 »

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 23 اردیبهشت 1397، 01:56 ق‌ظ »
سلام
ممنون بابت پاسخ شما :) :) :)
اما با اجرا این کار باز هم مشکل برطرف نشد.
می خواستم ببینم روشی هست که بتوانم از درایور های endless برای ubuntu استفاده کنم؟

یا روشی برای پیدا کردن مشکل اصلی ؟

;) ;) ;)
ممنون

آپدیت :

ارورهای نمایش داده شده :

خواهش میکنم.
در مورد اینکه بتونین درایورهای Endlessos رو روی اوبونتو استفاده کنین نظری ندارم و فکر نکنم کار راحت یا حتی امکان پذیری باشه.
کلا کارت گرافیک‌های انویدیا با خیلی از توزیع‌ها مشکل دارن ظاهرا مخصوصا جدیدترهاشون. اما معمولا با نصب درایور انحصاری حل میشه.
در مورد اون دوتا ارور هم، اون اولی رو همیشه منم موقع روشن کردن کامپیوترم میگیرم اما مشکلی برام به وجود نیاورده تا حالا. ظاهرا مربوط به microcode ها هست که با آپدیت اون باید درست بشه منطقا. اما خب فکر نکنم به کارت گرافیک و مشکل شما ربطی داشته باشه.
دومی هم مربوط به ACPI هست که من تا حالا باهاش کار نکردم، (چون مخصوص لپ‌تاپ هاست و من لپ‌تاپ ندارم.) اما این هم فکر نکنم ارتباط چندانی با کارت گرافیک و بالا اومدن درست سیستم عامل داشته باشه.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد