انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عوض کردن ویندوز و مشکلات جدید علاوه بر پریدن گراب  (دفعات بازدید: 592 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mahdi.2001.rostami

• Newbie
  • *
  • ارسال: 21
من در حال حاظر اوبونتو 18.04 و ویندوز 10 بیلد 1709 رو باهم دارم. چون ویندوزم مشکل داشت من نسخه جدید ویندوز رو دانلود کردم و می خوام اونو نصب کنم ولی قبلا یبار حین اجرای این کار گرابم دچار مشکل شد و امکان دسترسی به اوبونتو رو نداشتم. میخواستم ببینم الان چجوری میشه بدون آسیب به اوبونتو ویندوزمو عوض کنم چون روی اوبونتو فایل و نرم افزار زیاد دارم نمی خوام از دستشون بدم. سوالم اینه که عوض کردن ویندوز همیشه باعث خرابی گراب میشه؟ و اگه گراب خراب شد چجوری می تونم به اوبونتو دسترسی داشته باشم؟ ممنون میشم اگه جواب بدید.
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1397، 08:46 ب‌ظ توسط mahdi.2001.rostami »

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : عوض کردن ویندوز و احتمال پریدن گراب
« پاسخ #1 : 05 خرداد 1397، 08:49 ب‌ظ »
مطمئن نیستم نصب ویندوز باعث خراب شدن گراب بشه اما اگر این اتفاق افتاد با کمک این لینک می‌تونین گراب رو تعمیر کنین.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

• Newbie
  • *
پاسخ : عوض کردن ویندوز و احتمال پریدن گراب
« پاسخ #2 : 07 خرداد 1397، 08:46 ب‌ظ »
من ویندوز رو نصب کردم و بعد سعی کردم با سی دی لایو اوبونتو بالا بیام و درستش کنم حالا ولی متاسفانه وقتی دستور اف دیسک رو می زنم پارتیشن های داخل پارتیشن اکستندد رو نمیاره تا بخوام پارتیشن روت رو مونت کنم. توی gparted هم این وضعه(عکسی که گذاشتم) و پارتیشن های هوم و روت خاکستری شدن و نوشته unallocated و من نمی دونم چجوری بهشون دسترسی پیدا کنم. متاسفانه خود اوبونتو و همچنین بیشتر فایل هایی که توی هوم داشتم برام خیلی مهمن. لطفا کمکم کنید که به فایلام نیاز دارم. پیشاپیش از راهنمایی های شما ممنونم.

• Newbie
  • *
هیچ کسی کمک نمی کنه؟ من با سرچ تو سایت های انگلیسی به تست دیسک رسیدم ولی نمی دونم دقیقا چجوری باهاش کار کنم. لطفا کمکم کنید :'( :'( :'(