انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل استفاده از چیلترشکن به کمک wine  (دفعات بازدید: 1389 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین iivii

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
مشکل استفاده از چیلترشکن به کمک wine
« : 28 اردیبهشت 1397، 05:50 ب‌ظ »
سلام من یک چیلتر شکنی که روی ویندوز استفاده میکردم به کمک واین اجراش کردم اما خب کانکت میشه اما روی کروم کار نمیکنه و اصلا در اتصال نقشی نداره راه حلی وجود داره که بشه استفاده کرد ؟ به علاوه میخواستم بدونم با واین میشه بازی هم کرد ؟ چون یکی که اجرا کردم شدیدا لگ داشت.

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147
پاسخ : مشکل استفاده از چیلترشکن به کمک wine
« پاسخ #1 : 28 اردیبهشت 1397، 07:08 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز،
برای دور زدن فیلترینگ بهترین راه نصب و کانفیگ تور هست. (تور فیلتر شکن نیست، برای حفاظت از حریم خصوصی کاربر هست.)
بجای مرورگر کروم که یک نرم افزار انحصاری هست؛ نصب کرومیوم یا فایرفاکس توصیه میشه. پیوند زیر رو حتماً مطالعه کنید.
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/%D9%86%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1_%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF
با واین میشه بازی کرد ولی سیستم رو ناپایدار میکنه؛ کاربرهای گنو/لینوکس برای بازی معمولاً از steam استفاده میکنن.
موفق باشید.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #2 : 28 اردیبهشت 1397، 10:07 ب‌ظ »
سلام
به جای استفاده از فیلترشکن‌های ویندوزی از تور استفاده کنین خیلی هم بهتره.
اگر هم میخواین بازی کنین با استفاده از wine بهتره از play on linux استفاده کنین. من باهاش چندتا بازی نصب کردم و به راحتی بازی میکنم.

با واین میشه بازی کرد ولی سیستم رو ناپایدار میکنه؛
چرا دقیقا؟!!!
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147
« پاسخ #3 : 28 اردیبهشت 1397، 11:07 ب‌ظ »
چرا دقیقا؟!!!
به اون خوبی داخل ویندوز نمیتونه اجراش کنی و بازی کرش هم میکنه، سیستم رو نمیتونی خاموش کنی، یک بار یادم میاد سرویس lightdm هم خاموش شده بود.
اشتباه میکنم؟  ???

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #4 : 29 اردیبهشت 1397، 02:42 ق‌ظ »
به اون خوبی داخل ویندوز نمیتونه اجراش کنی و بازی کرش هم میکنه، سیستم رو نمیتونی خاموش کنی، یک بار یادم میاد سرویس lightdm هم خاموش شده بود.
اشتباه میکنم؟  ???
با خود wine به راحتی نمیشه بازی‌ها رو اجرا کرد چرا که بازی ها ممکنه نسخه‌های مختلف از wine رو نیاز داشته باشن یا کامپوننت‌های خاصی مثل directx بخوان. اما با پوسته‌ی play on linux به راحتی میشه همه‌ی این نیاز ها رو برطرف کرد.
البته اینم بگم هر بازی ای رو لزوما نمیشه اجرا کرد.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #5 : 29 اردیبهشت 1397، 11:00 ق‌ظ »
سلام
به جای استفاده از فیلترشکن‌های ویندوزی از تور استفاده کنین خیلی هم بهتره.
اگر هم میخواین بازی کنین با استفاده از wine بهتره از play on linux استفاده کنین. من باهاش چندتا بازی نصب کردم و به راحتی بازی میکنم.

با واین میشه بازی کرد ولی سیستم رو ناپایدار میکنه؛
چرا دقیقا؟!!!

ناپایدار نمی‌کنه ولی شدیدا کثیف کاریه!!

و البته همون‌طور که گفتید و بار‌ها و بار‌ها هم خودم گفتم POL فوق العاده عالیه و چیزی بیشتر از wine هست، قابلیت‌های زیادی داره که خود واین نداره هر چند موتور اصلی POL هم wine هست.

و البته wine یک ابزار متنی هست، برای همین با POL خیلی راحت می‌تونید ماشین‌های مجازی خود را که هر کدوم مربوط به یه نرم‌افزار می‌شند از پروکسی رد کنید که این هم یکی از اون همه قابلیتی هست که POL به راحتی در اختیار کاربر قرار داده، کافیه ویدئو آموزشی POL را در آپارات مشاهده کنید.
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس