انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: برگشت به محیط ابونتو بعد از نصب kde plasma  (دفعات بازدید: 2512 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vaysi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
سلام دوستان خسته نباشید
من تازه به جمع لینوکسی ها پیوستم .
ابونتو رو ۲ هفته ای هست نصب کردم .
بعد روش اخرین ورژن kde plasma رو نصب کردم اما در حین اجرای دستورات در واقع پکیج kubuntu-desktop رو نصب کردم
حالا که از میز کارش خوشم نیومده و میخوام برگردم به محیط قبلی ابونتو .
چند بار سعی کردم پاک کنم کوبونتو رو و برگردم اما کلا رابط گرافیکی اسیب میدید و مجبور میشدم از طریق ترمینال دوباره نصبش کنم .
نسخه ابونتو من 17.10 هستش .
ممنون میشم کمکم کنید .
آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
سلام
حدس می‌زنم منظورتون از آسیب دیدن رابط گرافیکی این باشه که سیستم توی محیط tty میاد بالا...
اگه موقع نصب kde دیسپلی منینجرشم با خودش نصب کرده باشه (من یونیتی که نصب کردم روی 17.10 با خودش lightdm هم نصب کرد و احتمال می‌دم KDE که شما نصب کردی با خودش SDDM رو نصب کرده باشه) قاعدتا بعد از اینکه حذفش می‌کنید دیسپلی منینجر هم با خودش پاک میشه و باید از دیسپلی منینجر گنوم استفاده کنید که اوبونتو 17.10 روی حالت پیش‌فرض ازش استفاده می‌کنه.
برای این‌کار بعد از اینکه توی محیط tty لاگین کردین باید دستور زیر رو اجرا کنین و بعدش ریبوت کنید:
sudo systemctl enable gdm.service
اگرم نمیخواین ریبوت کنین بعد از اجرای دستور بالا می‌تونید از این دستور کمک بگیرین تا دیسپلی منینجر گنوم رو راه اندازی کنید‌:
sudo systemctl start gdm.service
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین vaysi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
سلام . بله انجام دادم اوکی شد .
دوباره همون kde نصب کردم اما به میزکار پیشفرض لاگین شدم.
ممنون از کمکتون

آفلاین Far7id

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
پاسخ : برگشت به محیط ابونتو بعد از نصب kde plasma
« پاسخ #3 : 03 فروردین 1397، 08:42 ب‌ظ »
سلام . بله انجام دادم اوکی شد .
دوباره همون kde نصب کردم اما به میزکار پیشفرض لاگین شدم.
ممنون از کمکتون
البته اگه میخواید از یک میزکار استفاده کنین بهترین کار اینه که توزیعی که از اون میزکار استفاده میکنه رو نصب کنید.
مثلا کوبونتو.