انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: رفع مشکل در نصب ubuntu16.4 در لبتاب asus g551vw ؟  (دفعات بازدید: 4257 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alirezagm90

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
رفع مشکل در نصب ubuntu16.4 در لبتاب asus g551vw ؟
« : 02 امرداد 1395، 03:33 ب‌ظ »
سلام
 من درنصب ubuntu16.04مشکل دارم و در همون صفحه اول ک می خواد لود بشه بالا نمی اید و با زدن ese این ارور را نشون می دهد لطفا کمک کنید؟ :oops:
عکس ارور http://uupload.ir/files/x1bd_photo_2016-07-23_15-19-54.jpg
« آخرین ویرایش: 02 امرداد 1395، 04:10 ب‌ظ توسط alirezagm90 »

آفلاین a.hooshmand

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
پاسخ : رفع مشکل در نصب ubuntu16.4 در لبتاب asus g551vw ؟
« پاسخ #1 : 20 آبان 1395، 02:43 ب‌ظ »
من روی این لبتاب اوبونتو را نصب کردم
الان هم دارم با اوبونتو روی همین مدل تایپ می کنم

فقط نکته اش این است که موقع بالا امد اوبونتو از کولدیسک یا سی دی کلید esc را بزنید بعد روی f6 بزنید و گزینه nomodeset را تیک بزنید

پس از نصب اوبونتو درایور گرافیک  nvidia را نصب کنید و گزینه nomodeset را حتما از پارامتر جلوی کرنل موقع بوت شدن بردارید

موفق باشید

آفلاین msafdaryan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
سلام
من هم همین مشکل را دارم و هنوز موفق به رفع آن نشدم
موقع ورود سیستم فوق اعلده کند کار میکند
خواستم ار لطف کنید دقیق تر بگید چطور درایور و تغییرات داده می شود
ممنون

آفلاین Saeid aZm

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • سعید اعظمی هستم و ادمین ماهنامه آنلاین iHARDWARE
سلام
من هم همین مشکل را دارم و هنوز موفق به رفع آن نشدم
موقع ورود سیستم فوق اعلده کند کار میکند
خواستم ار لطف کنید دقیق تر بگید چطور درایور و تغییرات داده می شود
ممنون

درود بر شما

به تنظیمات بایوس برید و حالت بوت رو از uefi  به  lagency  تغییر بدید و در ادامه خواهید که سیستم عامل جهت نصب بوت خواهد شد بعد از نصب اگر مشاهده کردید که باز با بوت لودر ویندوز مواجه هستید و گراب رو مشاهده نمی کنید باز به صفحه تنظمیات بایوسررفته و از منوی بوت و قیمت هارد دیسک سلکشیون مشاهده خواهید که که دو گزینه موجود داره در اول یکی ویندوز و یکی دیگه ابونتو نوشته که بر اساس گراب و یوتلودر ویندوز ترتیب بندی شده گزینه ابونتو رو در اولیت بوت بزارید تنظمیات رو سیو و خارج شوید .مشکلتون به احتمال زیاد رفع شده
چه زیباست رایگان بهتر زیستن را به دیگران بیاموزیم .به نظرم همون کاری که با دنیای متن باز میشه کرد.

آفلاین alirezagm90

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 11 فروردین 1396، 02:28 ق‌ظ »
من روی این لبتاب اوبونتو را نصب کردم
الان هم دارم با اوبونتو روی همین مدل تایپ می کنم

فقط نکته اش این است که موقع بالا امد اوبونتو از کولدیسک یا سی دی کلید esc را بزنید بعد روی f6 بزنید و گزینه nomodeset را تیک بزنید

پس از نصب اوبونتو درایور گرافیک  nvidia را نصب کنید و گزینه nomodeset را حتما از پارامتر جلوی کرنل موقع بوت شدن بردارید

موفق باشید

سلام واقعا ممنون دیگه از خیر نصب لینوکس گذشته بودم تا این که چند رو پیش اومدم یه سر زدم به انجمن و دیدم جواب گرفتم راهی که گفته بودید رو انجام دادم و جواب داد ممنون فقط مشکلی که هست اینطوری همیشه از گرافیک nvidia استفاده میکنه

آفلاین radikal0120

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 12 خرداد 1396، 03:28 ب‌ظ »
سلام
دوستان منم همین مشکل نصب اوبونتو رو روی G551VW دارم
وقتی میزنم install شه روی این صفحه لودینگ گیر میکنه
راه حل چیه؟

https://www.mediafire.com/file/i7ikpatt2s6ip2w/IMG_2398.JPG

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #6 : 12 خرداد 1396، 05:27 ب‌ظ »
سلام
راه حل چیه؟

برای سوالات جدید تاپیک جدید باز کنید
من راه حل قطعی نمی دونم ولی این دو تا بگم اول اینکه اگه از دیسک استفاده می کنی روی یه فلش نصب کن ببین چی میشه ، چون من هم چنین مشکلی داشتم ، در ضمن اگه پرینتر ات هم وصله به سیستم خاموش کن ، چون این مشکل برای منم پیش اومده قبلا
یکی هم اینکه از یه میز کار دیگه استفاده کن میز کار دیگه هم یعنی همون اوبونتو با یه ظاهر دیگه من xubuntu پیشنهاد می کنم تو نت سرچ کنی سایتش میاد برو اونجا دانلود کن و تست کن این خیلی سبک تر از اوبونتو هست و اگه ضعف سخت افزاری داشته باشی هم به خوبی اجرا میشه

زوبونتو و اوبونتو از لحاظ امکان نصب نرم افزار با هم هیچ فرقی ندارن و هیچ مشکلی پیش نمیاد از این نظر و به همه ی اینا (زوبونتو و لوبونتو و کوبونتو و ...) میگن همون اوبونتو ، پس میتونی به راحتی ازش استفاده کنی
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1396، 05:30 ب‌ظ توسط آقای مهران »

آفلاین radikal0120

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 13 خرداد 1396، 01:25 ق‌ظ »
سلام
راه حل چیه؟

برای سوالات جدید تاپیک جدید باز کنید
من راه حل قطعی نمی دونم ولی این دو تا بگم اول اینکه اگه از دیسک استفاده می کنی روی یه فلش نصب کن ببین چی میشه ، چون من هم چنین مشکلی داشتم ، در ضمن اگه پرینتر ات هم وصله به سیستم خاموش کن ، چون این مشکل برای منم پیش اومده قبلا
یکی هم اینکه از یه میز کار دیگه استفاده کن میز کار دیگه هم یعنی همون اوبونتو با یه ظاهر دیگه من xubuntu پیشنهاد می کنم تو نت سرچ کنی سایتش میاد برو اونجا دانلود کن و تست کن این خیلی سبک تر از اوبونتو هست و اگه ضعف سخت افزاری داشته باشی هم به خوبی اجرا میشه

زوبونتو و اوبونتو از لحاظ امکان نصب نرم افزار با هم هیچ فرقی ندارن و هیچ مشکلی پیش نمیاد از این نظر و به همه ی اینا (زوبونتو و لوبونتو و کوبونتو و ...) میگن همون اوبونتو ، پس میتونی به راحتی ازش استفاده کنی

مشکلم با این حل شد مرسی

https://jeremymdyson.wordpress.com/2016/04/27/ubuntugnome-16-04-on-asus-rog-gl552v/

آفلاین adibmosadegh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #8 : 01 امرداد 1397، 03:23 ب‌ظ »
سلام
 من درنصب ubuntu16.04مشکل دارم و در همون صفحه اول ک می خواد لود بشه بالا نمی اید و با زدن ese این ارور را نشون می دهد لطفا کمک کنید؟ :oops:
عکس ارور http://uupload.ir/files/x1bd_photo_2016-07-23_15-19-54.jpg
شما دو راه دارید :
۱ نصب nvidia که خیلی راخته میتونید سرچ کنید
۲ در صورتی که تمایل به نصب nvidia ندارید (گرم شدن سیستم یا بازی نکردن ) میتونید بعد از بالا اومدن grub کلید e رو بزنید و بعد اخر خط linux دستور :
noveau.modeset=0
وارد کنید و برای اینکه نیاز نباشه مجدد ازش استفاده کنید بعد از بالا اومدن سیستم دستور :
sudo nano /etc/default/grub

رو بزنید و این خط رو اضافه کنید و ذخیره کنید :

GRUB_CMDLINE_LINUX="nouveau.modeset=0"

اگر مشکلی بود در خدمتم