انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب Ubuntu بر روی Asus G551VW  (دفعات بازدید: 333 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ShiShi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
نصب Ubuntu بر روی Asus G551VW
« : 25 امرداد 1397، 01:55 ب‌ظ »
سلام و وقتتون بخیر
لپ تاپ من ایسوس و مدل G551vw نمیتونم Ubuntu روش نصب کنم ، نصب میشه درواقع اما از لحاظ کیفیت داغون یعنی همه چیز خیلی کوچیک و نصب گرافیک هم که میزنم انجام میده اما درست نمیشه ، ممنون میشم اگه کمک کنین .  :(

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
پاسخ : نصب Ubuntu بر روی Asus G551VW
« پاسخ #1 : 25 امرداد 1397، 04:19 ب‌ظ »
خب سلام..
فکر می کنم مدل لپ تاپتون گیمینگ باشه و رزولوشن صفحه نمایشتون هم 4K...(الان نگاه کردم UHD بود D: )
گرافیک intel دارید و nvidia....یه خبر خوب یه خبر بد....
اول خوبه رو می گم:
- گرافیکتون اینتل هست و هیچ مشکلی توی کار کردن نخواهید داشت ( حتی ما با همین گرافیک ان بورد دوتا۲ بازی می کنم )
- گرافیک اصلیتون nvidia هست و قطعا در استفاده ازش به مشکل بر خواهید خورد... :(

هیچ نیاز نیست گرافیک خاصی نصب کنید فقط (پشنهاد من اینه قطعا دوستان دیگه میایین می گن اینجا از ابزار انحصاری استفاده نکن ) پیشنهادم اینه که گرافیک nvidia تون رو از داخل سافتوار اند اپدیت بخش سخت افزار بزارید روی درایور انحصاری و استیبل nvidia و بعد وارد نرم افزاری که انویدیا نصب می کنه بشید و کلا گرافیکتون رو سوییچ اجباری کنید روی intel ( هیچ مشکلی هم پیش نمیایید :) )

برای کوچک بودن اجزای صفحتون داخل بخش display یا monitor می تونید رزولوشن صفحه رو تنظیم کنید ( بزارید روی بهترین حالت ) و بعد یه نوار داره که باهاش می تونید اجزاء صفحه رو کوچیک و بزرگ کنید ( یکم بزرگش کنید اگه رزولوشنتون خیلی زیاده )

بازم اگه مشکلی بود در خدمتم :)
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین ShiShi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
پاسخ : نصب Ubuntu بر روی Asus G551VW
« پاسخ #2 : 27 امرداد 1397، 10:47 ق‌ظ »
خیلی سپاسگزارم ، بله مشکلی نداره برای کارهای سنگین اصلا کم نمیاره اما فقط رو ویندوز !
برای لینوکس هم اون قسمت displsy هم رفته بودم ، کار نمیکرد ، اما با همین nvidia بودم حالا تا این قسمت گرافیک رو حل کنم شاید جواب دیگه ای بهم داد .