انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: برنامه ای برای بالا بردن کیفیت صدا  (دفعات بازدید: 2736 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sina_SeC

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
  • your lies are haunting me
سلام ی برنامه ای بهم معرفی کنید که صدای موزیک رو ببره بالا
معمولا لینوکس کیفیت صدای ویندوزو نداره ی برنامه باشه مثل dfx ویندوز
لینوکس مینت استفاده میکنم
Keep keep running
I keep keep falling
Love is fade away

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
پاسخ : برنامه ای برای بالا بردن کیفیت صدا
« پاسخ #1 : 18 تیر 1397، 11:27 ق‌ظ »
درباره کیفیت صدا میشه بحث کرد ولی اگه منظورتون بالا بردن Volume هست که با خیلی از نرم افزار ها میشه صدا رو از ۱۰۰ درصد هم بیشتر کرد. مثلا با VLC.
اگر صدای ویدیو و موزیک هاتون کلا خیلی کم هست به تنظیمات میزکارتون مراجعه کنید. شاید صدای master رو کم کردید و کلا صدا کم شده.

آفلاین Sina_SeC

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
  • your lies are haunting me
« پاسخ #2 : 18 تیر 1397، 03:01 ب‌ظ »
مشکل کم بودن صدا نیست
مشکل بی کیفیت بودن صداست
مثلا دی اف ایکس تو ویندوز صدارو استدیویی میکنه سه بعدی میکنه
ی نوع اکولایزر پیشرفته
Keep keep running
I keep keep falling
Love is fade away

آفلاین looji

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
  • i'm in dream
    • mylinuxstudio.mihanblog.com
« پاسخ #3 : 11 شهریور 1397، 02:23 ق‌ظ »
میتونید از viper استفاده کنید
خیلی وقته روی اندروید دارم ازش استفاده می کنم که خیلی عالیه و الان هم برای لینوکس ساختنش
https://github.com/L3vi47h4N/Viper4Linux

(یکی از معیار های انتخاب گوشی برای من اینه که پردازندش درایور های وایپر رو ساپرت کنه و راحت بوت لودرش آنلاک بشه و بی درد سر روت بشه و بعدش وایپر روش نصب بشه  ](*,))

البته PulseEffects هم هست که نسبت به PulseAudio Equalizer خیلی بهتره   https://github.com/wwmm/pulseeffects

و خود PulseAudio Equalizer هم هست که یک مقدار قدیمیه ولی از هیچی بهتره
$$$$$$$$__$$$________$$$_____$$$_____$$$
$$$$$$$$$__$$$$$____$$$$$___$$$$$$$$$$$$$$$
$$$________$$$_$$__$$_$$$__$$$____$$$____$$$
$$$________$$$___$$___$$$__$$$___________$$$
$$$$$$$$___$$$________$$$___$$$_________$$$
$$$________$$$________$$$____$$$_______$$$
$$$$$$$$$__$$$________$$$______$$

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #4 : 11 شهریور 1397، 08:54 ق‌ظ »
این تاپیک ها و نظرات توسط کاربران ویندوز و اشخاصی که قصد مهاجرت به لینوکس دارند هم خوانده میشود و با خودشون فکر میکنند لابد واقعیت همینه!! لطفا از کلی گویی و بیان حرف هایی که منبع معتبری نداره اجتناب کنید.

من روی سیستم خودم هیچ تفاوت کیفیتی بین زمانی که از ویندوز استفاده میکردم با الان که از گنو/لینوکس استفاده میکنم ندیدم، در جای دیگری هم ندیدم کسی چنین حرفی بزنه، این اولین باره در طی این چند سال دارم همچین حرفی میشنوم.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #5 : 11 شهریور 1397، 03:36 ب‌ظ »
این تاپیک ها و نظرات توسط کاربران ویندوز و اشخاصی که قصد مهاجرت به لینوکس دارند هم خوانده میشود و با خودشون فکر میکنند لابد واقعیت همینه!! لطفا از کلی گویی و بیان حرف هایی که منبع معتبری نداره اجتناب کنید.

من روی سیستم خودم هیچ تفاوت کیفیتی بین زمانی که از ویندوز استفاده میکردم با الان که از گنو/لینوکس استفاده میکنم ندیدم، در جای دیگری هم ندیدم کسی چنین حرفی بزنه، این اولین باره در طی این چند سال دارم همچین حرفی میشنوم.
+1
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین looji

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
  • i'm in dream
    • mylinuxstudio.mihanblog.com
« پاسخ #6 : 12 شهریور 1397، 03:07 ق‌ظ »

یه زمانی من خیلی علاقه به آهنگسازی داشتم و روی لینوکس این کار رو می کردم
توی ویندوز این مشکل رو داشتم که وقتی از کارت صدای آنبرد سیستم استفاده می کردم نمیشد تنظیم خوبی روی افکت ها انجام بدم و همیشه بعد از خروجی گرفتن و مثلا می دیدم توی mp3 player یه جایی از صدا افتضاح شده ولی روی کامپیوتر اصلا معلوم نبود

ولی توی لینوکس حتی وقتی از wine استفاده می کردم همچین مشکلی نداشتم

یا مثلا وقتی از line in ریکورد می کردم توی ویندوز نویز داشتم ولی توی لینوکس خیلی صدا واضح و شفاف بود

یا وقتی از روی midi ریکورد می کردم تاخیر پردازش ویندوز باعث می شد نت ها midi ریکورد شده دقیق نباشن و خیلی افتضاح میشد ولی توی لینوکس همیچین چیزی وجود نداشت
« آخرین ویرایش: 12 شهریور 1397، 03:13 ق‌ظ توسط looji »
$$$$$$$$__$$$________$$$_____$$$_____$$$
$$$$$$$$$__$$$$$____$$$$$___$$$$$$$$$$$$$$$
$$$________$$$_$$__$$_$$$__$$$____$$$____$$$
$$$________$$$___$$___$$$__$$$___________$$$
$$$$$$$$___$$$________$$$___$$$_________$$$
$$$________$$$________$$$____$$$_______$$$
$$$$$$$$$__$$$________$$$______$$

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #7 : 12 شهریور 1397، 10:58 ق‌ظ »
یه زمانی من خیلی علاقه به آهنگسازی داشتم و روی لینوکس این کار رو می کردم
توی ویندوز این مشکل رو داشتم که وقتی از کارت صدای آنبرد سیستم استفاده می کردم نمیشد تنظیم خوبی روی افکت ها انجام بدم و همیشه بعد از خروجی گرفتن و مثلا می دیدم توی mp3 player یه جایی از صدا افتضاح شده ولی روی کامپیوتر اصلا معلوم نبود

ولی توی لینوکس حتی وقتی از wine استفاده می کردم همچین مشکلی نداشتم

یا مثلا وقتی از line in ریکورد می کردم توی ویندوز نویز داشتم ولی توی لینوکس خیلی صدا واضح و شفاف بود

یا وقتی از روی midi ریکورد می کردم تاخیر پردازش ویندوز باعث می شد نت ها midi ریکورد شده دقیق نباشن و خیلی افتضاح میشد ولی توی لینوکس همیچین چیزی وجود نداشت
ممنون که تجربه خودتون را گفتید.

این حرف ها ثابت میکنه لینوکس حتی برای کارهای تولیدی (پروداکشن) در حوزه صدا و موزیک هم میتواند جایگزین ویندوز شود مخصوصا که تعداد زیادی نرم افزار DAW و ویرایشگر صدای حرفه ای به صورت متن-باز و رایگان داره.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند