انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حداکثر میزان مصرف باطری در میزکار gnome و kde plasma در مقایسه با ویندوز ده  (دفعات بازدید: 3139 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 00025

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
با سلام خدمت دوستان اگر تجربه ای در مورد زمان حداکثری میزان عمر باطری در میز کار گنوم یا کا دی ایی برای بقیه بگن که به چه صورته و ایا به پای ویندوز 10 میرسه یا نه و راه کار مناسب چیه؟

آفلاین 00025

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
طرف اومده ویندوز ده رو زده با کلی امکانات تا دلت بخاد گزینه داره میشه به سه 4 ساعت با لب تابت کار کرد.. به ما میگن برو xfce -mate کار کن که گنوم و کا دی ایی سنگینه اخه تا کی ؟ اومده میز کار زده باطری رو میخواد ببلعه** لبخند** tlp که خیلی تحولی رو ایجاد نمیکنه؟ تجربه شما از حداکثری کار با گنوم یا کا دی ای چقدر بوده؟
« آخرین ویرایش: 16 بهمن 1396، 03:45 ق‌ظ توسط 00025 »

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
طرف اومده ویندوز ده رو زده با کلی امکانات تا دلت بخاد گزینه داره میشه به سه 4 ساعت با لب تابت کار کرد..
در واقع کسی زورتون نمی‌کنه از گنو/لینوکس استفاده کنین!

به ما میگن برو xfce -mate کار کن که گنوم و کا دی ایی سنگینه اخه تا کی ؟ اومده میز کار زده باطری رو میخواد ببلعه** لبخند** tlp که خیلی تحولی رو ایجاد نمیکنه؟ تجربه شما از حداکثری کار با گنوم یا کا دی ای چقدر بوده؟
اتفاقا بنظرم xfce و mate از بهترین میزکارهای دنیای گنو/لینوکس هستن که در عین سادگی و سبکی به بهترین شکل هم می‌تونی کاراتو باهاش انجام بدی. خیلی هم میشه شخصی سازیشون کرد!
فکر نمی‌کنم گنوم یا KDE اونچنان مصرف باتری شما رو بالا ببره مگر اینکه از کارت گرافیک مجزا استفاده کنین که توی اکثر شرایط میشه خاموشش کرد...
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
طرف اومده ویندوز ده رو زده با کلی امکانات تا دلت بخاد گزینه داره میشه به سه 4 ساعت با لب تابت کار کرد.. به ما میگن برو xfce -mate کار کن که گنوم و کا دی ایی سنگینه اخه تا کی ؟ اومده میز کار زده باطری رو میخواد ببلعه** لبخند** tlp که خیلی تحولی رو ایجاد نمیکنه؟ تجربه شما از حداکثری کار با گنوم یا کا دی ای چقدر بوده؟
دلیل مصرف کم باطری در ویندوز مدیریت سخت افزار ها هستش و از اونجایی که درایور ها رو شرکت ویندوز نمیسازه و مدیریت نمی کنه ربطی هم به ویندوز نداره  :)
من تا قبل این که کانفیگ درست amd رو بلد نبودم مصرف باطریم 1 تا 2 ساعت بود الان 6 ساعت.
فقط کافیه گرافیک دوم رو خاموش کنی.
همون طور که ویندوز همیشه روی سویچ کردن گرافیک AMD مشکل داشت.
چون خاموشش می کرد.( البته خودش نمی کرد درایور AMD می کرد ولی خوب گرافیک پیشفرض تعریف می شد. اینجا هردو فعال هستند.)
نمونش رو توی بازی هایی مثل GTA V به راحتی می تونی ببینی.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
معمولا دسکتاپ نقش زیادی در مصرف باطری نداره، تنها تفاوت در اینه که گنوم و KDE از سخت افزار بیشتر استفاده می کنن و باطری زودتر تموم میشه که تفاوت اونقدر زیاد نیست!
احتما مشکل شما به کارت گرافیک مربوطه، گرافیک دومتون چیه؟
لپتاپ من فقط گرافیک اینتل داره، با وای فای روشن، کروم همیشه باز، به همراه یه IDE معمولا 6 ساعت و نیم شارژ میده.
tlp و powertop تا حد زیادی تاثیر دارن.
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین looji

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
  • i'm in dream
    • mylinuxstudio.mihanblog.com

نمیدونم چرا میگی kde سنگینه ... لبتاپ من جزو ضعیف ترین هاست و موقع خریدنش ارزونترین سیستم توی بازار رو گرفتم (af104ne) و حتی توی نت هم سرچ کردم مدلیه که از نظر داغ کردن و مصرف باتری اشک همه کسایی رو که خریدنش دراورده و کلا منفوره  ;D اصلا وایفایش رو روش نمیزاشتن بهتر بود  ](*,)
باتریش همونطوری که گفتم خیلی ضعیفه ولی توی لینوکس (از توزیع opensuse استفاده می کنم) با kde حدود 5 ساعت کار می کنه (همیشه  qt و apache و mariadb و postgress و amarok و firefox و chromium مداوم در حال اجرا هستن)

جالبه توی لینوکس نه داغ می کنه و هیچ کدوم از مشکلاتی که توی ویندوز داره رو نداره و وایفایش هم با یک پک درایوری که یکی از کاربرا براش درست کرده خیلی قوی داره کار می کنه
$$$$$$$$__$$$________$$$_____$$$_____$$$
$$$$$$$$$__$$$$$____$$$$$___$$$$$$$$$$$$$$$
$$$________$$$_$$__$$_$$$__$$$____$$$____$$$
$$$________$$$___$$___$$$__$$$___________$$$
$$$$$$$$___$$$________$$$___$$$_________$$$
$$$________$$$________$$$____$$$_______$$$
$$$$$$$$$__$$$________$$$______$$