انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فعال کردن یوزر روت در ubuntu 18.04  (دفعات بازدید: 1097 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین isaeed

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
فعال کردن یوزر روت در ubuntu 18.04
« : 24 مهر 1397، 12:57 ب‌ظ »
سلام دوستان . چطور میتونم یوزر روت رو فعال کنم . از دستورات زیر استفاده میکنم اما وقتی وارد صفحه لاگین میشم کار نمیکنه.. در ضمن میدونم خطرناک هست اما نیاز دارم.
 passwd root
انتخاب password
sudo passwd -u root
« آخرین ویرایش: 24 مهر 1397، 12:58 ب‌ظ توسط isaeed »

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : فعال کردن یوزر روت در ubuntu 18.04
« پاسخ #1 : 24 مهر 1397، 02:32 ب‌ظ »
اگر دستور زیر رو اجرا کنین یه پسورد ازتون می‌خواد که اون پسورد مستقیما پسورد روت هست:
sudo passwd
البته وارد شدن به محیط گرافیکی با کاربر روت اصلا کار صحیحی نیست مگر اینکه بخواین از اول سیستم  عامل نصب کنین و فاتحه‌ی این یکی رو بخونین :D
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #2 : 24 مهر 1397، 04:46 ب‌ظ »
در ضمن میدونم خطرناک هست اما نیاز دارم.
همین که میگید نیاز دارید، نشون میده که یک جای کار رو دارید اشتباه میرید، چون هیچ نیازی بهش نیست.
می‌تونید دلیلی که بهش نیاز دارید رو توضیح بدید و راه حل اون رو بهتون پیشنهاد کنیم.

آفلاین isaeed

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #3 : 24 مهر 1397، 05:59 ب‌ظ »
در ضمن میدونم خطرناک هست اما نیاز دارم.
همین که میگید نیاز دارید، نشون میده که یک جای کار رو دارید اشتباه میرید، چون هیچ نیازی بهش نیست.
می‌تونید دلیلی که بهش نیاز دارید رو توضیح بدید و راه حل اون رو بهتون پیشنهاد کنیم.

دوباره غیر فعال کردم . فکر میکردم میتونم مشکل پوشه snap  رو حل کنم اما باز نشد .  برای یک برنامه که داخل پوشه snap وجود داره نیاز بود تغییراتی اعمال کنم . اما تغییرات بعد از ری استارت به حال اول بر می گشتن .. خواستم با یوزر روت امتحان کنم که فایده نداشت

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #4 : 24 مهر 1397، 11:37 ب‌ظ »
دوباره غیر فعال کردم . فکر میکردم میتونم مشکل پوشه snap  رو حل کنم اما باز نشد .  برای یک برنامه که داخل پوشه snap وجود داره نیاز بود تغییراتی اعمال کنم . اما تغییرات بعد از ری استارت به حال اول بر می گشتن .. خواستم با یوزر روت امتحان کنم که فایده نداشت
دقیقا چرا می‌خواین محتویات یک  snap رو تغییر بدین؟ هیچ دلیل معقولی برای این کار به ذهنم نمی‌رسه ! همونطور که @nixoeen هم گفتن بهتره به جای انجام کارهای غیرمعقول مشکل و هدف اصلی‌تون رو بگین. اینجوری می‌تونیم در مورد اون راهنمایی‌تون کنیم و مشکل جدید هم برای خودتون درست نمی‌کنین :)
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد