انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: redhat یا lpic  (دفعات بازدید: 530 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 5096

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
redhat یا lpic
« : 26 مهر 1397، 09:05 ب‌ظ »
سلام دوستان

یسوال داشتم لطفا بدون تعصب با عقل و منطق راهنماییم کنید من میخوام دوره لینوکس شروع کنم بنظرتون دوره redhat برم یاlpic ؟؟؟؟ من میخوام اینده با سیستم عامل هایی مثل کالی لینوکس کار کنم و بیشتر به سمت امنیت و دوره های pwk برم
دستورات و پیکربندی ردهت با دبیان خیلی فرق داره؟

از یه طرف چون کالی لینوکس هم دبیان هس میخوام برم lpic ولی از سمت دیگه یه استاد خبره ردهت دارم که میگه بیا ردهت البته اموزشش واقعا عالیه و سنگ تمام بر ردهت میزاره نظرشما دوستان چیه؟؟؟

دستورات و پیکربندی ردهت با دبیان خیلی فرق داره؟

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : redhat یا lpic
« پاسخ #1 : 26 مهر 1397، 09:21 ب‌ظ »
سلام
اگر دوره‌های ردهت رو کار کنین متخصص همون ردهت خواهید شد، اما با یادگیری دوره‌های Lpic توزیع خاص برای شما تفاوتی نخواهد داشت.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #2 : 27 مهر 1397، 11:58 ق‌ظ »
پاسخ این پرسش بستگی داره به مکان زندگی، در آمریکای شمالی که ردهت توی خیلی از کمپانی‌ها و دپارتمان ها استفاده میشه، مدرکش خیلی بدرد میخوره و بازار کار زیادی داره، ولی توی ایران بازار کارش بسیار پایینه و مدرک LPIC بیشتر مناسب است.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #3 : 28 مهر 1397، 12:24 ق‌ظ »
سلام

دوستان توضیحات کافی رو در مورد دوره ها دادن فقط این رو هم من اضافه کنم که برای فعالیت توی حوزه های امنیت اطلاعات لازم نیست که کالی و ... رو نصب کنین.

سعی کنین توزیعی رو استفاده کنین که جامع باشه و تیم پشتیبانی و بروزرسانی مناسبی داشته باشه تا پچ های امنیتی رو بروز دریافت کنین. همچنین نرم افزار غیرآزاد حداقل به صورت پیش فرض روش نصب نباشه.

توزیع هایی مثل دبیان ، اوبونتو ، فدورا ، آرچ ، اوپن سوزه و ... انتخاب های خیلی بهتری برای دسکتاپ هستن.