انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کیبور های متن باز  (دفعات بازدید: 1200 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
کیبور های متن باز
« : 27 آبان 1397، 02:35 ق‌ظ »
به نام خدا
سلام و درود خدمت هم انجمنی های عزیز.
دوستان گلم این پست رو باز کردم تا با مشارکت شما به این نتیجه برسیم که کیبورد متن باز و آزاد چی استفاده کنیم.

در دنیای مدرن امروزی ۸۰ درصد کار های که در فضای مجازی انجام میدیم به وسیله تلفن های همراه ما انجام می شه.
حال طرف داران سیستم عامل های آزاد و متن باز در این دنیایی رو به پیشرفت دست به ساخت نرم افزار ها و سیستم عامل های همراهی بر پایع اندروید چون Lineage os زدن که واقعا پروژه قدرتمند و عالی هم هست.
 اما در ضمینه کیبورد واقعا نرم افزار عالیی رو توسعه نداده من همین الان در حال استفاده از کیبورد AOSP هستم ، اما ازش راضی نیستم و اگر یه نگاه به نرم افزار های انحصاری در این زمینه بندازیم نرم افزار آزاد واقعا عقب افتاده.
دوستان اگر نرم افزاری میشناسید که قابل رقابت باشه لطفا معرفی کنید.
در غیر این صورت به بحثی برای شروع کد نویسی یک کیبورد آزاد و متن باز که پشتیبانی خوبی از زبان فارسی داشته باشه بپردازیم.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : کیبور های متن باز
« پاسخ #1 : 27 آبان 1397، 10:22 ق‌ظ »
سلام
با حرفتون موافقم!
کیبردهای آزادی که وجود دارند اصلا مناسب نیستن (حداقل برای من)، مثلا من قابلیت تایپ به صورت swipe خیلی برام مهمه چون با کیبرد گوشی عادت دارم که اینجوری تایپ کنم اما تقریبا هیچ‌کدوم از کیبردهای آزاد این قابلیت رو ندارن یا اگرم دارن اصلا خوب کار نمی‌کنه. فعلا دارم از swiftkey استفاده می‌کنم که متاسفانه آزاد نیست اما خیلی برای یک معادل آزاد مشتاقم.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #2 : 27 آبان 1397، 12:22 ب‌ظ »
سلام
با حرفتون موافقم!
کیبردهای آزادی که وجود دارند اصلا مناسب نیستن (حداقل برای من)، مثلا من قابلیت تایپ به صورت swipe خیلی برام مهمه چون با کیبرد گوشی عادت دارم که اینجوری تایپ کنم اما تقریبا هیچ‌کدوم از کیبردهای آزاد این قابلیت رو ندارن یا اگرم دارن اصلا خوب کار نمی‌کنه. فعلا دارم از swiftkey استفاده می‌کنم که متاسفانه آزاد نیست اما خیلی برای یک معادل آزاد مشتاقم.
دقیقا من هم شدیدا به clipboard برای نگهداشتن لینک هام وابستم و هیچ کدوم از معادل های آزاد این امکانات رو ندارن.
یادمه چندی قبل یکی از بچه های همین انجمن درحال توسعه کیبوردی برای Ubuntu Touch بود که واقعا خوب ساخته شده بود( کلا کیبورد اوبونتو تاچ عالی بود ) اگه بشه همون رو برای اندروید هم پورت کرد نصف بیشتر راه رو رفتیم و فقط می مونه افزودن قابلیت های لازم و جدید.( البته به وسیله Flutter خیلی سریع میشه شروع به توسعه کرد. )
« آخرین ویرایش: 27 آبان 1397، 12:26 ب‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین سهراب سپید

• Full Member
  • *
  • ارسال: 207
« پاسخ #3 : 27 آبان 1397، 09:00 ب‌ظ »
اگه کسی ایونو اصلاح کنه خوب میشه
https://github.com/pi3ch/persian_anysoftkeyboardبرای کلیپ بورد این خوبه