انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: شغل برنامه نویسی بالای ۳۳ سال  (دفعات بازدید: 1724 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AccountDeleted

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
شغل برنامه نویسی بالای ۳۳ سال
« : 05 آذر 1397، 03:28 ق‌ظ »
سلام
نمی دونم آیا در این انجمن کاربرانی در این سن فعالیت دارند یا نه. از اونجایی که در هیچ انجمنی غیر از این مکان عضو نیستم، گفتم سوالم رو در اینجا مطرح کنم؛ خوشحال می شم اگر مشارکت داشته باشید درگفتگو. با احترام به تمامی کاربران و دوستان، این سوال مربوط به کسانی هست که بالای ۳۰ سال هستند.

سوال من از دوستان این هست که آیا تجربه کار برنامه نویسی -نه شبکه یاتخصص های دیگه در زمینه آی تی- در این سن و سال رو در یک شرکت معتبر داشتند یا نه؟ چند سال تجربه دارید؟ از کی شروع کردید؟ آیا اکنون راضی هستید؟ آیا احساس امنیت شغلی می کنید؟ چه مدت در شرکت فعالیت داشتید و چه مشکلاتی سر راهتون بود و آیا این مشکلات باعث شده که از کار و شغلتون منصرف بشید یا ادامه بدید؟ چرا؟ آیا سن و سالتون اختلالی در ارتباط با دیگر همکاران ایجاد نکرده؟ اگر مایل بودید سطح تحصیلات تون رو هم بنویسید. چه عواملی باعث ایجاد انگیزه یا دلسردی برای ادامه دادن در این حرفه براتون شده؟ آیا از درآمدتون راضی هستید؟ آیا مستقل کار می کنید؟ آیا توانایی این رو دارید که مستقل کار کنید یا برنامه ای برای این منظور دارید؟ آیا برنامه ای برای کار در شرکت های بین المللی دارید، آیا قصد مهاجرت دارید و آیا تجربه ای در این زمینه دارید، رزومه ای پر کردید یا مصاحبه ای داشتید؟ آیا قبل از استخدام پروژه موفقی داشتید؟ آیا هنوز هم مثل گذشته، نوشتن برنامه در شما شوق ایجاد میکنه؟ انگیزه ایجاد میکنه؟ یک زبان برنامه نویسی فقط یک ابزاره برای حل مسئله؛ آیا مسائل جدیدی برای شما وجود داره که فکر می کنید ارزش حل کردن داره؟ یا نه کار می‌کنید تا زندگی رو بگذرونید؟
بطور کلی منظورم رو بیان کردم. کسانی که در این سن و سال قرار دارن، احتمالا می دونن دارم از چی حرف میزنم.. من در مورد «امید» و «آینده روشن» صحبت میکنم، و از دیدگاه منطقی و نه احساسی  و از روی خوش بینی.

من قبل از این نوشته سرچی کردم، پاسخ ها تقریبا یکسان و ناامیدکننده بود. برای مثال (https://insights.dice.com/2016/06/07/getting-a-programming-job-when-youre-over-50/) یکی دو سالی هست که با خودم در این زمینه نمی تونم کنار بیام، البته شرایط همه یکسان نیست، من درمورد خود میگم، و این نظر منه. احساس خستگی،گردن درد، ضعیف شدن چشم ها، و یا مشکلات متعددی دیگری که در اثر زیاد نشستن به وجود میاد - ضعیف شدن حافظه، کم حوصلگی، شرایط سخت کار و به اصطلاح بازار نداشتن کار (البته من در زمینه تعمیر تجربه داشتم)، یا خودمونی بگم، و درآمد بخور و نمیر یا- رو راست تر- گاهی وقت ها نخور و نمیر، حس اطمینان من رو سلب میکنه و تردید من با زیاد شدن مشکلات بیشتر میشه. من آدم تنبلی نیستم، و خودآموخته، همیشه تلاش کردم، و در کاری که بودم، مشتریام اکثریت راضی بودن. دو سه کاری رو تا به این سن امتحان کردم و نتیجه نگرفتم، هدفم اینه که یک سال برای یادگیری یک زبان وقت بزارم، و فقط در یک زمینه کار کنم. اما شرایط سنی، حتی با اینکه گاهی وقت ها به رفتن از ایران فکر میکنم، با هم همخوانی نداره، و فکر نمیکنم در آنجا شریط  آنچنان هم برای این سن مطلوب باشه، چون تا رفتن سن میرسه بالای ۳۷.

ممنون از وقتی که برای خوندن این نوشته گذاشتید.
« آخرین ویرایش: 05 آذر 1397، 03:30 ق‌ظ توسط beginnerA »

آفلاین hamid123

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
پاسخ : شغل برنامه نویسی بالای ۳۳ سال
« پاسخ #1 : 05 آذر 1397، 09:11 ب‌ظ »
بشسخصه ممنون بابت باز کردن و پرسیدن این سوالات و این تاپیک.
خدا کنه دوستانی که با تجربه هستن منت بزارن و تجربیاتشون و به اشتراک بذارن این تجربیات میتونه به خیلیا کمک کنه. هم کسایی که سن و سال پایین تری دارن هم کسایی که سن و سال بالاتری.

تشکر ./

آفلاین AccountDeleted

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 06 آذر 1397، 12:26 ق‌ظ »
متشکرم. من هم امیدوارم.

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #3 : 08 آذر 1397، 12:08 ب‌ظ »
سلام من زیر 33 سال هستم. و پست شما برای من که تو این سن هستم خیلی طولانی هست، جواب دادن بهش هم بیشتر حوصله و وقت میخواد. به نظرم اطلاعاتی رو که می خواین در گوگل فورم درست کنید و شرط سنی هم براش نزارید فقط یه فیلد باشه که سن رو هم بپرسه و سوالات مربوط به قبل و بعد از 33 سال باشه بهتره و فکر کنم اینطوری بیشتر علاقه پیدا کنند برای جواب دادن به این موضوع

آفلاین AccountDeleted

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 08 آذر 1397، 07:29 ب‌ظ »
سلام من زیر 33 سال هستم. و پست شما برای من که تو این سن هستم خیلی طولانی هست، جواب دادن بهش هم بیشتر حوصله و وقت میخواد. به نظرم اطلاعاتی رو که می خواین در گوگل فورم درست کنید و شرط سنی هم براش نزارید فقط یه فیلد باشه که سن رو هم بپرسه و سوالات مربوط به قبل و بعد از 33 سال باشه بهتره و فکر کنم اینطوری بیشتر علاقه پیدا کنند برای جواب دادن به این موضوع

ممنونم از پیشنهاد شما. من به دنبال گرفتن آمار نیستم. اگر نظرات لینک اولین پست رو بخونید، متوجه منظورم می شید. اگر حوصله داشتید ادامه نظرم رو بخونید.

نکته ای رو که لازمه بگم این هست که موضوع کدنویسی نیست، موضوع برنامه‌نویسی نیست، موضوع توانایی حل مسائل پیچیده‌ای هست که نیاز به دانش بسیار بالا داره -که این موضوع نیاز به یک پایه علمی بسیار قوی و سال‌ها تجربه داره-، که اکثریت کسانی که در این زمینه فعالیت دارند از این نکته قافل هستن، و این ادامه کار رو مشکل و در نهایت آینده شغلی شون رو نابود میکنه (خودم هم از این دست افراد هستم). این شکل ادامه دادن ها سقوط کامله.
این پست و بخصوص نظرات دیگران رو بخونید تا بیشتر متوجه منظورم بشید، و هدفم از ایجاد این تاپیک روشن بشه. https://webapplog.com/software-engineering-future/
من دوست دارم در این زمنیه گفتگو و بحث بشه تا اگر من دارم اشتباه میکنم، موضوع برام روشن بشه، اگر هم نه، دست کم هر کسی بدونه دقیقا قرار به چه چیزی برسه و گم نشه.
مهم نیست که کسی نظری نده و این تاپیک دیگه بالا نیاد، لطفا اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید یا این تاپیک رو بی‌معنا می‌دونید، چیزی ننویسید.
...
البته می دونم که توضیح و بحث در اینگونه موارد زمان‌بر و گاهی وقت‌ها گیج کننده است، و یک جواب قطعی برای همه وجود نداره. به هر حال این هم مثل بسیاری از سوالات پاسخ داده نشده، یک سوال بود، همین؛ نهایتا از دسترس خارج بشه.
« آخرین ویرایش: 30 آذر 1397، 03:36 ق‌ظ توسط beginnerA »