انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل ماوس بلوتوثی ۶ کلیده(حل شد)  (دفعات بازدید: 1361 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • درود بر دوستان
مشکل ماوس بلوتوثی ۶ کلیده(حل شد)
« : 09 آذر 1397، 04:18 ب‌ظ »
درود بر همگی.....

ماوس ۶ کلیده بلوتوثیم رو لینوکس شناخته و کلید یک و دو و غلطک کار میکنه(غلط به عقب و جلو و کلیک)
اما ۱ دکمه بالاتر از غلطک کار نمیکنه و ۲ تا دکمه بغل ماوس......
به نظرشما باید چیکار کنم تا کار کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:48 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
پاسخ : مشکل ماوس بلوتوثی ۶ کلیده
« پاسخ #1 : 17 آذر 1397، 07:19 ب‌ظ »
درود بر شما...
خلاصه.....مشکل کم کم داره بالا می گیره......بعد از سرچ در منابع و مآخذ رسمی و غیر رسمی و کلی ور رفتن با تنظیمات(دبیان۹٫۶ میزکارxfce) به اینجا رسیدیم که.....xbindkey , xev , xkeycaps , ..... رو هی نصبیدم و هی پاکیدم تا هی یه جاهایی از کیبورد و ماوس قاطی پاطی شد و الان رسیدم به اینجا که قسمت numeric keys  کیبوردم دیگه عدد انگلیسی تایپ نمی کنه و کار ماوس رو انجام می ده ولی وقتی زبان کیبوردو فارسی می کنم مشکلی نداره و فقط تو این میزکار اینجوریه تو میزکارای دیگه این مشکلو ندارم ;D ;D ;D ;D ;D چه باحاله لینوکس .....عیب ها همه جزئی و احتیاج به آتش کشیدن قیصریه برا یه دستمال نیست(نصب دوباره سیستم عامل)...... چه حالی می ده......{{تنها عیب لینوکس که اونم بیشتر مال برنامه نویساشه(شاید با زبان انگلیسی در قسمت بیان کامل اسم مشکل دارن) اینه که اسم فایل هارو یه جوری انتخاب می کنن انگار عجله دارن تو ذهن نمی مونه مخصوصا وقتی تعدادشون زیاد میشه حالا همه رو پشت سرهم بلند بخونی انگار داری به یه زبان جدید حرف می زنی ;D ;D ;D ;D ولی خیلی تو خرابکاری و درست کردن حال می ده همچین عضلات قسمت فضولی روحمونو کش می آره......}}
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:48 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1348
« پاسخ #2 : 18 آذر 1397، 12:35 ق‌ظ »
xbindkeys کارت رو راه میندازه، نصبش کن، یه فایل کانفیگ توی home بساز به اسم
.xbindkeysrc
یه همچین تنظیمی رو باید داخلش بذاری:

"(command)"
   b:9

"(command)"
   b:8

بعد هم اگه در حال اجراست kill کنش:
killall xbindkeys
بعد اجرا کن.
b8 و b9 دکمه های بغل موس هستن معمولا، به جای command هم کاری که دکمه قراره انجام بده رو باید بنویسی، اگه بگی چه کاری میخوای میتونم راهنمایی کنم.
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
« پاسخ #3 : 20 آذر 1397، 12:18 ب‌ظ »
درودبر شما...
در مورد برنامه xbindkeys کاملا حق با شماست.....اما در دبیان چون چند میز کار با هم وجود دارند توانستم در قسمت ماوس اکشن اکتیویتی میز کار kde برا کلید اضافی ماوسم وظیفه تعیین کنم و چون اغلب تنظیمات kde در میز کارهای دیگر غالب هستند مشکلم حل شد البته با تشکر از شما.....
در مورد به هم ریختن میز کارهای دبیان هم با یک پاک کردن taskدر synoptic و نصب دوباره اش همه چی حل میشه
یه برنامه ای هم پیدا کردم به نام sweeper مال میز کار kde هست که اکثر مواردی که می خواین تو سیستمتون clear بشه رو انجام می ده مثل temp سیستم و کوکی وب و خیلی چیزای دیگه ..... کارش رو هم دقیق و درست انجام می ده....در مورد گرمای سیستم هم بخاطر مرورگر کرومیوم بود که با نصب موزیلای جدید و ارتقاش مشکل حل شد مثل اینکه کرومیوم از gpu یا همچین چیزی خیلی کار می کشه.......
تصور کنین توی ویندوز برا کارهای بالا باید سیستم عامل نصب کنین.....کلی dll و درایور نصب کنین....برا حذف برنامه ها باید کلی بگردین و پسمانده های برنامه هارو پیدا و پاک کنین...ولی در لینوکس من چقدر خوشبختم من چقدر آروومم کلی هم وقت زیاد می آرم برا آموزش های مختلف ;D ;D ;D ;D
یه موردی هم که دبیان داره وجود چند میز کار مختلفه (حداقل ۸تا)که هم برا تنوع خوبه هم برا یادگیری و هم اگه یکیشون مورد پیدا کرد می تونین با اون یکی ها کار کنین و درستش کنین و دیگه اینکه میز کارتون تک بعدی نیست که هی بخواین میز کار جدیدتونو(که برا تنوع یا کنجکاوی نصب کرده این) برگردونین رو قبلی که بهش عادت دارین.....حالا اینا همه برا استفاده کاربر عادی ای مثل منه که الان واقعا لمس می کنم که به همه جاهایی که دسترسیشون تو ویندوز جیز بوده تو لینوکس یه چیز پیش پا افتاده است \\:D/ \\:D/

« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:47 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون