انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرخش یک پنجره (حل نشد ولی مسئله رو بیمعنا کردم)  (دفعات بازدید: 388 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
سلام
من می خوام یک پنجره رو بچرخونم درواقع ۹۰ درجه در جهت عقربه ساعت. و منظورم کل صفحه یا تصویر مانیتور نیست فقط یک پنجره!

داستان اصلی این هست که من یک ماشین مجازی اندروید دارم که app توش (با فایل مانیفست) اجباری صفحه اندروید رو می چرخونه که خب نمی شه مانیتور رو چرخوند!(نه اینکه کلا نشه ولی خب... :D ) ماشین مجازی من هم qemu هست و qemu هم از vnc پشتیبانی می کنه. درنتیجه اگر کسی یک راه برای چرخش توی vnc , qemu , android هم می شناسه بگه.
اگر یک افکت یا ابزاری هم مثل ذره بین باشه که بتونه وقتی روی پنجره می ره تصویر رو بچرخونه هم راضی ام.
راستش اگر بشه که یک مانیتور مجازی درست کرد و پنجره رو وادار کرد که توی اون مانیتور مجازی نشون بده می شه با xrandr تصویر رو چرخوند ولی تاحالا هیچ کدوم از این کارها رو نکردم و نمی دونم می شه یا نه برای همین گذاشتم برای آخر

---------------------------------ویرایش
راستش خیلی چیزها رو تست کردم ولی جواب ندادن.
برای کسی که واقعا می خواد پنجره رو بچرخونه تنها چیزی که پیدا کردم xzoom بود که فاکتور بزرگنمایی اش روی ۱ تنظیم می کنی و بعد با کلید c می چرخونی
برای vnc هم گویا یک نرم افزار viewer هست که می تونه بچرخونه ولی اوپن سورس و آزاد نیست.
من که درنهایت فایل apk نرم افزار رو دکامپایل کردم و فایل مانیفست رو ویرایش کردم.
« آخرین ویرایش: 24 بهمن 1397، 05:44 ب‌ظ توسط سید وحید رضا برهانی »
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره