انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کمک و توضیح پارتیشنهای لینوکس  (دفعات بازدید: 1435 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین saeeddeeas

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
    • sarvit
کمک و توضیح پارتیشنهای لینوکس
« : 28 بهمن 1397، 08:16 ب‌ظ »
سلام و عرض ادب خدمت دوستان
اقا من چند روزی هست به ابونتو 18.4.2 lts از ویندوز کوچ کردم مشکل من اینه میخوام بدونم برا ذخیره فایلهام باید چیکار کنم منظورم اینه مثلا تو ویندوز توی درایو دی ذخیره میکردیم که یه وقت ویندوز خراب شد فایلهامون از بین نره الان تو لینوکس باید چیکار کنم ؟؟؟
ممنون میشم در کل یه توضیحی کامل برام بدید برای پرتیشن بندیش

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین saeeddeeas

• Jr. Member
  • *
    • sarvit
پاسخ : کمک و توضیح پارتیشنهای لینوکس
« پاسخ #2 : 29 بهمن 1397، 11:11 ق‌ظ »
ممنون
با این حال که فایلها در home ذخیره میشند سیستم عامل به مشکل بخوره بخوایم نصب مجدد کنیم چی میشه ؟؟

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 29 بهمن 1397، 12:55 ب‌ظ »
با این حال که فایلها در home ذخیره میشند سیستم عامل به مشکل بخوره بخوایم نصب مجدد کنیم چی میشه ؟؟
اگر پارتیشن هوم جداگانه داشته باشید، با تغییر یا نصب مجدد سیستم عامل مشکلی برای پارتیشن هوم‌تون پیش نمیاد.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین saeeddeeas

• Jr. Member
  • *
    • sarvit
« پاسخ #4 : 29 بهمن 1397، 03:37 ب‌ظ »
ممنون میشم اموزش جدا کردن هوم رو اگه  دارید بگذارید .
از همه مهمتر اینکه من الان نصب کردم و کلی برنامه و تنظیمات و فایلها دارم الان چطور هوم رو جدا کنم ؟

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #5 : 29 بهمن 1397، 05:47 ب‌ظ »
ممنون میشم اموزش جدا کردن هوم رو اگه  دارید بگذارید .
از همه مهمتر اینکه من الان نصب کردم و کلی برنامه و تنظیمات و فایلها دارم الان چطور هوم رو جدا کنم ؟

برنامه ها در جایی غیر از HOME نصب میشوند، اگر فقط یک پارتیشن روت ساخته اید فکر کنم دیگه نمیشه فولدر HOME را جدا کرد، ریسکش زیاده.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #6 : 29 بهمن 1397، 08:13 ب‌ظ »
برای داشتن پارتیشن هوم جدا باید موقع نصب یه پارتیشن به اندازه‌ی دلخواه بسازین و mount pointش رو روی /home قرار بدین.
از اون به بعد برای نصب مجدد یا تغییر توزیع کافیه فقط پارتیشنی که از قبل برای هوم‌تون تعریف کرده بودین رو دوباره mount pointش رو قرار بدین /home (فرمت هم نکنید) و بقیه‌ی مراحل نصب رو ادامه بدین.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین salimpour

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
سلام دوستان
لطفا کمک کنید من چند تازه به لینوکس کوچ کردم. لپتاپم asus k555l هست. موقع نصب اوبونتو گذاشتم خودش کل هارد رو فرمت کنه.
الان چند تا مشکل دارم یکی اینکه کارت شبکه وایرلسم نیست و من نمی دونم اصلا از کجا میشه سخت افزار هارو دید که آیا مشکل نصب دارن یا خیر. یک پکیجی دانلود و نصب کردم دو روز وایرلس داشتم اما بعد خودبه خود پرید. اصلا آیکون وایرلس نیست.
دوم اینکه هایبرنیت نمیشه هر سایتی رفتم یه راهنمایی زده بود اما هیچکدوم جواب نداده مونده فقط بحث فضای swap که نمی دونم از کجا می تونم ببینم چطور فضای هارد دیسک رو تخصیص داده disk managment کجاست؟ چطور می تونم ببینم فضای swap چقدره و چطور زیادش کنم؟

آفلاین mike3

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
« پاسخ #8 : 21 اسفند 1397، 11:23 ب‌ظ »
ممنون
یک راه خوب که من استفاده میکنم که اطلاعاتم از بین نره این هست که یک فلش بوتیبل اوبونتو دارم
زمانی که سیستم عاملم مشکل میخوره با اوبونتو لایو بالا میام و از اطلاعات حساسم بکاپ میگیرم .

تجربه شخصی : من بخاطر نصب openSUSE کل سیستم عامل هام(اوبونتو-ویندوز-فدورا) پرید . و با این روش اطلاعاتم رو نگه داشتم
بهترین لینوکس اوبونتو 16.4 (یونیتی)
بهترین تجربه از گنوم-شل رو با فدورا میشه کسب کرد

آفلاین mike3

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
سلام دوستان
لطفا کمک کنید من چند تازه به لینوکس کوچ کردم. لپتاپم asus k555l هست. موقع نصب اوبونتو گذاشتم خودش کل هارد رو فرمت کنه.
الان چند تا مشکل دارم یکی اینکه کارت شبکه وایرلسم نیست و من نمی دونم اصلا از کجا میشه سخت افزار هارو دید که آیا مشکل نصب دارن یا خیر. یک پکیجی دانلود و نصب کردم دو روز وایرلس داشتم اما بعد خودبه خود پرید. اصلا آیکون وایرلس نیست.
خروجی دستور زیر رو بزارید

ifconfig
دوم اینکه هایبرنیت نمیشه
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=53712.0

فضای swap که نمی دونم از کجا می تونم ببینم چطور فضای هارد دیسک رو تخصیص داده disk managment کجاست؟ چطور می تونم ببینم فضای swap چقدره و چطور زیادش کنم؟
دکمه سوپر(بهش دکمه ویندوزم میگن) رو بزن و داخلش disks تایپ کن .
بهترین لینوکس اوبونتو 16.4 (یونیتی)
بهترین تجربه از گنوم-شل رو با فدورا میشه کسب کرد

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #10 : 21 اسفند 1397، 11:43 ب‌ظ »
درود بر کاربران،

لطفن توی سوال دیگران سوال نپرسید! در غیر این صورت سوالتون پاک می‌شه.